«Денсаулық – зор байлық»
Ұлдай Алиғапарқызы
АБДУЛЛИНА,
«Таран ауданы әкімдігі білім беру бөлімінің
№1 орта мектебі» КММ,
ІІ санатты тәрбиеші.
Таран ауданы, Қостанай облысы.
Мақсаты: Балалардың денсаулық жайлы білімдерін нығайту және жеке гигиена туралы білімдерін бекіту. Дәруменнің маңызын түсіндіру. Тазалыққа, спортқа, еңбексүйгіштікке тәрбиелеу. Жақсы көңіл-күй қалыптастыру.
Түрі: саяхат сабақ.
Көрнекілігі: доп, таяқшалар, мультфильмнен үзінді, «сау» және «ауру» тіс суреттері, тапсырма-карточкалар.
Сабақ барысы:
Ұйымдастыру кезеңі:
-Балалар ,біз бүгін сендермен «Денсаулық еліне» саяхатқа аттанамыз, бірақ жолымыз оңай болмайды, қиындықтарды жеңу үшін тапсырмалар орындауға тура келеді.
(Әуен ойналады)
Ендеше: - Қане кімнің бойы ұзын,
Паровозы ол поездың.
Қатар-қатар тұрайық,
Саяхатқа шығайық.
Ал паровоз баста алға,
бәрімізді басқар да.
Ту-ту біз кеттік,
Жүрісті тым үдеттік.
Гу-гу гуілде,
Қалып қойма бәрің де.
I–тапсырма. «Ширату».
Мақсаты: Тәрбиеші допты лақтырып,балаларға сұрақ қояды,балалар сұрақтарға жылдам және нақты жауап қайтарулары керек.
II-тапсырма. Дәрігер Айболит тапсырмасы: мақал-мәтелдер айту.
ІII –тапсырма. Карточкамен жұмыс-спорт түрлеріне баланысты құралдарды анықтау.
IV –тапсырма. «Ағаш жару» - тыныс алу гимнастикасы.
V-тапсырма. Теледидардан «Ханшайым - тіс щеткасы» мультфилімінен үзінді көрсету.
VI–тапсырма. «Жұмбақ жасыру».
VII тапсырма. «Твист» биін билеу.
Есік тарсылдайды. Аю келеді (тісін байлап алған)
-Ой-ой-ой.
Дәрігер: Аю саған не болды,басыңды неге орап алғансың?
Аю: Ой-ой-ой тісім ауырып тұр.
Дәрігер: Тісіңді дұрыс тазарпаған соң, тісің ауырып тұрған шығар.
Аю: Жоқ, тісімді әрдайым тазартып тұрамын, бірақ қай кезде тазартуын ұмытып қала беремін.
Тәрбиеші: балалар,тісті неше рет тазалау керек?
Дәрігер: Аю, сен тіске зиянды тағамдарды да жейтін шығарсың?
Аю: Білмеймін, мен күнде бал, тосап жегенді жақсы көремін. Маған тәтті тағамдар өте ұнайды. Ой-ой-ой.
Дәрігер: Балалар, аю дұрыс жасады ма? (жоқ).
-Ендеше, балалар, аюға пайдалы және пайдасыз тағамдарды айыра білуге көмектесейік.
VIII–тапсырма.
Карточкамен жұмыс: «Пайдалы-пайдасыз».
IX-тапсырма.
Инсценировка «Жалқаубек».
Дәрігер сабақты қорытып, балаларға дәрумен береді.
Достарыңызбен бөлісу: |