Бөлім
|
Өзім туралы
|
Пәні:
|
Математика.
|
Күні:
|
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Сынып: 2 «»
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
100 көлеміндегі сандарды разрядтан аттап ауызша қосу және азайту
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
2.1.2.3. Тиімді есептеу үшін қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін қолдану.
2.1.2.7. 45 ± 9, 40 – 14 жағдайларында ондықтан аттап ауызша қосу мен азайтуды орындау.
|
Сабақтың мақсаты
|
100 көлеміндегі сандарды разрядтан аттап қосуды және азайтуды үйрену
|
Р.Л Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурс
тар
|
Сабақтың басы
(3 мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
«Лабиринт» ойыны
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді
|
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп
|
2 минут
13 минут
|
Үй тапсырмасын тексеру
№ 7, 37-бет
Есептеу тәсілін түсіндіре отырып, шығар.
86 + 8 = 80+(6 +8) = 80 +14
94
56 + 27 = (50 +20) +(6 +7) =
70 +13 =83
82 – 6 = 70 +(12 -6) =70 + 6
76
94 -65 = (80 – 60) + (14 – 5)
20 + 9 =29
«Ойлан, тап» әдісі
Ойланып есепте
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
100 көлеміндегі сандарды разрядтан аттап қосуды және азайтуды үйрену
1-тапсырма ФС
Топтық жұмыс
«Құрастыр» әдісі
Өрнектердің мәнін тиімді тәсілмен есепте
1 –топ
100 – 32 = 68
60 – 13 = 47
2 – топ
80 – 12 = 68
100 – 53 = 47
3 – топ
29 + 39 = 68
19 + 28 = 47
ЕББҚ
Тапсырманы орындауда қолдау көрсету
Талқылау сұрақтары:
1.Жақшасыз өрнектерде алдымен қай амал орындалады?
|
Өрнекті тиімді тәсілмен есептейді
Ойланып есептейді
1. бірінші өрнектің мәнін тиімді тәсілмен есептейді
2.екінші өрнектің мәнін тиімді тәсілмен есептейді
Сұраққа жауап береді
|
Дескриптор:
-тиімді тәсілмен есептейді (1б)
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
Домбыра
Дескриптор:
-бірінші өрнектің мәнін тиімді тәсілмен есептейді(1б)
-екінші өрнектің мәнін тиімді тәсілмен есептейді(1б)
ЕББҚ
Дескриптор:
-тапсырманы орындайды
|
Тапсыр
ма жазылған А4
Оқулық
№2,
38-бет
Ламинат
маркер
|
8 мин
Сергіту сәті
2 минут
|
2- тапсырма
Жұптық жұмыс
«Көршіңмен әңгімелес» әдісі
13 –тен 16 –ға дейін екі таңбалы сандар жаз.
Олардың әрқайсысын 9 –ға кеміт.
13 – 9 = 4
14 – 9 = 5
15 – 9 = 6
16 – 9 = 7
ЕББҚ
Тапсырманы орындауда қолдау көрсету
Талқылау сұрақтары:
1.Қосу мен азайтуды қалай орындадың?
«Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса
|
1. берілген сандарды жазады
2.сандарды 9-ға кемітіп,мәнін есептейді
Сұраққа жауап береді
Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды
|
«Комментарий» арқылы
Жұлдызшалар
Дескриптор:
-берілген сандарды жазады (1б)
-сандарды 9-ға кемітіп,мәнін есептейді(1б)
Дескриптор:
-тапсырманы орындайды
Жарайсыңдар!
Керемет!
|
Оқулық
№4
36-бет
Дәптер
Қаламсап
Бейнежазба
|
10 минут
|
3 –тапсырма
Жеке жұмыс
«Біліміңді қолдан» әдісі
Есепті шығар
Атам -76 жаста
Әжем -? 4 жас кіші
Ш: 76 – 4 = 72
ЕББҚ
Тапсырманы орындауда қолдау көрсету
Талқылау сұрақтары:
1.Қосу мен азайтуды қалай орындадың?
|
1. қысқаша шартын жазады
2.өрнек құрады
3.мәнін есептейді
4.жауабын жазады
5. есептерді шығару жолын түсіндіреді
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау
Дескриптор:
-қысқаша шартын жазады(1б)
-өрнек құрады(1б)
-мәнін есептейді(1б)
-жауабын жазады(1б)
-есептерді шығару жолын түсіндіреді(1б)
Дескриптор:
-тапсырманы орындайды
|
Оқулық
№4,
38-бет
Дәптер
қаламсап
|
Сабақтың соңы
8 мин
|
Кері байланыс
«Домбыра» әдісі (Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық түсіндім
(9,10 теңге)
Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 теңге )
Бүгінгі сабақты түсінбедім
(5,6 теңге )
Үйге тапсырма
№5,39-бет
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай домбыра перделерін жылжыту арқылы анықтайды.
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
Домбыра
Жылжымалы перне
|