Сабақ: Астана – мәдениет пен өнер ордасы Тексерілді



Дата08.09.2017
өлшемі70,93 Kb.
#30111
түріСабақ

САБАҚ: Астана – мәдениет пен өнер ордасы

Тексерілді :

Күні: 17.04.2017 ж

Мұғалімнің есімі

Айтжанова Шолпан



СЫНЫП: 6

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты

6.ТА5. Тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап беру, мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстыру.

6.Ж4. Эссе тақырыптарынан ауытқымай абзац түрлерін жүйелі құрастырып, көтерілген мәселе бойынша келісу-келіспеу себептерін айқын көрсетіп жазу («келісу, келіспеу» эссесі)

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады: Оқушылар мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен сәйкестендіреді

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Сұрақтарға жауап беру арқылы мәтінді талдайды.

Кейбір оқушылар: Абзац түрлерін жүйелі құрастырып, көтерілген мәселе бойынша келісу-келіспеу себептерін айқын көрсетіп, тірек сөздерді қолданып эссе жазады.

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Мәтін мазмұнындағы тірек сөздерді қолданып эссе жазады.

Пәнге қатысты сөздік пен терминдер: Ғимарат, монумент, парламент, бәйтерек, инфрақұрылым

Диалог құруға (шығарма ) жазуға арналған пайдалы тіркестер: Өнер туындысы, зәулім сарай, жас қала, ҚР Ұлттық мұражайы

Бағалау критерийлері

Мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен сәйкестендіреді.

Қойылған сұраққа жауап беру арқылы мәтінді талдайды.

Тірек сөздерді қолданып, эссе жазады.

Көтерілген мәселе бойынша келісу-келіспеу себептерін айқын көрсетіп жазады



Дескриптор

  1. Ақпаратты сәйкестендіреді.

  2. Мәтінді талдайды

  3. Тірек сөздерді қолданады

  4. Эссе жазады

  5. Себебін анықтайды.







Талқылауға арналған сұрақтар: «Миға шабуыл»

Не себепті деп ойлайсыз?

  1. Ең танымал қандай ғимаратты білеміз?

  2. Мәдениет пен өнер саласы туралы не білеміз?

Алдыңғы оқу

Нәтиже сабақ

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

  1. Ұйымдастыру

«Көңіл-күйді анықтау» тренингі (Өз көңіл-күйін суретпен н/е смайликпен бейнелейді)

Топқа бөлу: «Бірлік» әдісімен. (Бір уақытта көрсетілген саусақ санына қарай)

Смайликтер немесе сурет салу


Ортасы

Сабақ мақсатымен таныстыру

«Сөйлейтін суреттер»

Сабақ критерийімен таныстыру

Сөздік кестесі.

Сөз

Сіздің ойыңызша оның мағынасы қандай?

Сөздіктегі анықтамасы

Сөзді пайдалана отырып құрылған сөйлем











Мәтіндегі тірек сөздердің мағынасын ашып, сөздікке жазу.



1.Оқулықпен жұмыс: «Оқиға тауы» әдісі бойынша Слайд көрсету барысында, мәтінді оқиды.

2. «Сөз анықтамасы» әдісі. Көрсетілген слайд бойынша анықтайды, эссе жазады, сәйкестендіреді.

3. Жұптық жұмыс. «Үш қадамды сұхбат» әдісі.

Мәтін мазмұнын өмірмен байланыстыра отырып, 2 оқушы бір-бірінен интервью алады, 1 оқушы жазады.



4.А) Тақтамен жұмыс. «Ромб» әдісі












Мәтіннен сан есімдерді теріп жазады

Ә) Топтық жұмыс: «Эмоция кестесі» әдісі

Тірек сөздерді қолданып, «келісу-келіспеу» себептерін айқындайды (Топпен эссені оқу, тексеру)



Мозаика


5-сынып

Оқулық


Сөздік дәптер

АКТ


Слайд

Кесте


Аяқталуы

Бағалау:



Берілген критерийлер

Дескриптор

Балл

1

Ақпаратты шынайы өмірмен сәйкестендіреді.

Ақпаратты сәйкестендіреді




2

Сұраққа жауап беру арқылы мәтінді талдайды.

Мәтінді талдайды.




3

Тірек сөздерді қолданады

Қолданады




4

Эссе жазады.

Эссе жазады




5

«Келісу-келіспеу» себептерін анықтайды

Себебін анықтайды






Кері байланыс: «Екі түрлі түсінік күнделігі»


Сабақта маған не ұнады?

Не ұнамады?














Келесі сабақ тақырыбы мен мақсатын таныстыру.

Үйге тапсырма: Шығармашылық жұмыс: Астана туралы өлең құрастыру немесе эссе жазу.


Бағалау парағы

Кері байланыс парағы

Кесте



Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы байланыс.










Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?


Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.


Қорытынды бағамдау: Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1: Сыни тұрғыдан ойлай отырып, мысалдар келтіру

2: Оқушылардың аңызға деген сенімінің орындалуы

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1:Оқушылардың белсінділігін жандандыру

2: Өз бетінше жұмыс жасауды жолға қою



Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетінін не білдім?

Каталог: uploads -> doc -> 04e0
doc -> Ғарыш әлеміне саяхат
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
04e0 -> Күні: 19. 10. 15 Әдебиттік оқу Сабақтың тақырыбы Еліміздің мемлекеттік рәміздері


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет