Сабақтың тақырыбы: Екі өрнектің қосындысының және айырымының кубы



бет1/2
Дата24.04.2017
өлшемі328,08 Kb.
#14552
түріСабақ
  1   2
Журманбетов Қалдыбек Жаксылыкович

Математика және информатика пәні мұғалімі

Солтүстік Қазақстан облысы

Тайынша ауданы №2 Чкалов орта мектебі



Алгебра пәнінен 7 сынып бойынша алынған

қысқа мерзімді жоспары

Сабақтың тақырыбы: Екі өрнектің қосындысының және айырымының кубы

Сабақтың мақсаты: Екі өрнектің қосындысының және айырымының

кубтары формуласымен танысып, өрнектерді

түрлендіруде қолданып үйренеді.

Сабақтың міндеті:

  • Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын ояту;

  • Жаңа тақырыпты оқушылардың бар білімдерін пайдалана отырып жеткізу;

Сабақтың көрнекілігі: слайдтар, топтарға арналған тапсырма парақтары

және үлестірме тапсырмалар.

Сабақта қолданылатын әдіс – тәсілдер: топпен жұмыс, сұрақ - жауап, көшбасшылық, сыни тұрғыдан ойлау технологиясының «БББ» кестесі

Күтілетін нәтиже:

  • Топпен жұмыс жасай отырып, бірлесіп білім алады.

  • Оқушылардың бірін - бірі сынау арқылы жаңа тақырып пысықталады.

  • Берілген тапсырмаларды жұпта орындай алады.

  • Оқушылардың өзін және достарын бағалауға дағдыланады.

  • Есеп шығаруда ережелерді қолдана біледі.

Сабақтың эпиграфы:

Білім деген биік шың,

Бақытқа сені жеткізер.

Білім деген ақылшың,

Қиындықтан өткізер.

Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушыларды топқа бөлу



Бағалау критерийлері:

- Миға шабуыл сұрақтарына жауап беруі.

- Топтағы белсенділігі.

- Берілген тапсырмаларды орындау.

- Есептерді шығару барысында формуланы қолдануы туралы айтып беруі.

Сабақты оқыту әдісі: Сын тұрғысынан ойлау технологиясы


Технология кезеңдері



Ой қозғау

Ой толғау

Ой қорыту


Жаңа сабақты меңгерту:


Екі өрнектің қосындысының және айырымының кубы





Электрондық

оқулық




Екі өрнектің қосындысының және айырымының формуласы

Екі өрнектің қосындысының және айырымының ережесі



Мұғалімнің іс – әрекеті

Оқушының іс - әрекеті

Білім беру мен білім алудағы жаңа әдіс – тәсілдерді қолдану.

Ой қозғау:

Миға шабуыл: Сұрақтарға жауап алу.

Сұрақтар:


  1. Екі өрнектің квадраттарының айырымы неге тең?

  2. Екі өрнектің қосындысының квадраттары неге тең

  3. 5 санының кубы қандай санға тең?

  4. 7 санының куб қандай санға тең?

Топқа бөлу:

Сынып оқушылары (жасыл, қызыл және сары) түстер таңдау арқылы топқа бөлінеді.



Ой толғау:

Тапсырмалар: 7 сынып оқулығынан №204; 208; 209 есептер.



Ой қорыту:

Тест сұрақтары:

  1. Көпмүшенің екі өрнектің айырымының кубы түрінде жазылғанын тап.



  1. ; Ә)

Б) ; B)


  1. Көпмүшенің екі өрнектің қосындысының кубы түрінде жазылғанын тап.



; Ә)

Б) ; B)



  1. Көпмүшенің екі өрнектің қосындысының кубы түрінде жазылғанын тап.



; Ә)

Б) ; B)



  1. Көпмүшенің екі өрнектің айырымының кубы түрінде жазылғанын тап.



; Ә)

Б) ; B)


Сергіту сәті:

Қорада тауықтар мен қояндар бар.

Олардың барлығы 15 бас, ал аяқтарының саны 50 болса , қорада неше тауық, неше қоян бар?

Жауабы: 5 тауық, 10 қоян

Тапсырмалар: 7 сынып оқулығынан №208;209 есептер.

Оқушылар сұрақтарға жылдам жауап береді.


Топ болып жұмыс жасайды және орындалған тапсырманы түсіндіреді, келесі топ келесі топтың жұмысына талдау жасап, сын айтады.

Оқушылар топпен бірге жұмыс жасайды. топта талдайды, дұрыс не бұрыс екендігін айтады.

Оқушылар жеке және жұп болып жұмыс жасайды. Бір - бірінің орындаған тапсырмаларын тексереді.



Мұғалімнің іс - әрекеті

Оқушының іс - әрекеті

«БББ» кестесін таратып беремін



БІЛЕМІН

БІЛДІМ

БІЛГІМ КЕЛЕДІ








Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет