Қысқа мерзімді жоспар №5
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
1. Жүгіру, секіру, лақтыру дағдыларына дамыту
|
Мектеп: №3ОМ
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Г.Ажибаева
|
Сынып:
2.Төтенше жағдайдағы оқшауланған сипаты (ӨҚН)
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
|
Сабақ тақырыбы
|
Әр снарядтарды лақтыру
|
Оқу мақсаттары
|
6.1.2.1қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін құру және орындау;
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлығы: Білім алушылар қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін түсінеді.
Көбі: Білім алушылар қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін түсінеді,құрады,көрсетеді.
Кейбірі: Білім алушылар қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін түсінеді,құрады және қатесіз орындайды.
|
Жетістік критерийлері
|
Жүгіріп келіп, секіру техникасын қолданады.
Жаттығуларды ретімен орындайды.
|
Тілдік мақсаттар
|
Ширату және қалпына келу техникасы эститикалық созылу, динамикалық созылу орнынан тұрып ұзындыққа секіру, екпін алып ұзындыққа секіру,«аттау» тәсілімен биікке секіру секірулерді орындау кезеңдері: екпін алу, ұшу, қону тамыр соғысы жиілігі, тыныс алу жиілігі күш, координация, тепе-теңдік, жылдамдық. Олимпиада ойындары, жарыстар өнертапқыш, креативті ережелер.
|
Құндылықтарды дарыту
|
Білім алушылар бір - бірімен келісіп және үйлесімді жұмыс жасауға тәрбиелеу.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Биология пәнімен байланыс - дене мүшелерін анықтай біледі.
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Планшет қолдану
|
Бастапқы білім
|
Орта және ұзақ қашықтыққа жүгірді.
|
Сабақ барысы
Б-барлық сынып, Т-топтық, ЖЖ- жұпптық жұмыс, Ж- жеке,
Тәж -оқушы тәжірибесі,К- мұғалімнің көмегі, Ф-фор.бағалау.
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
10мин
|
Дайындық бөлімі. Сапқа тұру. Сабақтың тақырыбын хабарлау. Санау арқылы екі топқа бөлу.Техника қауіпсіздігі. Саптық жаттығулар.Орыннан оңға, солға бұрылу. Оқушылар жүгіру жаттығуларын орындайды. Аяқты артқа бүгіп жүгіру. Тізені жоғары қөтеріп жүгіру. Оң жақ иықпен адымдап секіру. Сол жақ иықпен адымдап секіру. Әрбір адымда секіріп жүгіру. Ж.Д.Ж.бір орында.
|
Әр жаттығуға кең, ашық кеңістік.
Кең алаң
Ысқырық,секундомер,рулетка
|
Сабақтың ортасы
25мин
|
(Т, Т, Ф) 4-5 адамнан тұратын топтарда оқушылар қолда бар инвентарьды пайдаланып, «ұзындыққа секіру» тапсырмасын құрады. Олар қажетті инвентарьды, ережелерді, секірулерді бағалау әдісі мен әрбір оқушыға рұқсат етілетін секіру санын анықтайды. «Ұзындыққа секіру» тапсырмасын аяқтағаннан кейін оқушылар тапсырманы орындау барысында орын алған бір- бірінің күшті жақтары мен кемшіліктерін бағалайды.
1.Білім алушылар орнынан ұзындыққа секіреді
2.Жүгіріп келіп ұзындыққа секіру төмендегідей фазалардан тұрады: екпіндей жүгіру, секіру тақтасынан серпіле көтерілу, екі тізені қосып, қалықтау, жерге түсу. Екпіндей жүгірер алдында әр оқушының адымының ұзындығы әртүрлі болатындықтан секіру тақтасына дейінгі қашықтықты білуі керек. Серпіле көтерілу жүгіру қарқынын бәсендетпей, екпіндеп келген қалпында орындалады. Серпілген кезде
- жоғары сілтелген екі қолдың қанат қаққан сияқты қозғалысы. Секіруге көмегін тигізеді. Секірер алдындағы ең соңғы адым оның алдындағы адымдарынан қысқа болуы керек.
|
Сабақтың соңы
5 мин
|
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
-Бүгінгі сабақ несімен ұнады?Қандай нәрсе сіздерге қиын болды?
Екі жұлдыз, бір ұсыныс – бұл өз-өзіне немесе
сыныптасына құрылымдастырылған кері байланыс
ұсынуды қамтамасыз ететін тəсіл. Өзін-өзі бағалау үшін қолданылған кезде бұл тəсіл оқушылардың
қажеттіліктерін анықтауға да мүмкіндік береді, соның негізінде мұғалім оқушылардың
қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін өзінің жоспарларын өзгертіп бейімдей алады. Барлық
оқушыларды өздерінің оқу үдерісіне қатыстыру үшін бұл тəсілді бүкіл сыныпқа қолдануға
болады.
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлау? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлау?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Саралау барысында оқушылардың деңгейін анықтап. Деңгейлері бойынша тапсырмалар бердім. Сабаққа белсенді қатысып тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларды ауызша мадақтау арқылы бағаладым.Деңгейі жоғары оқушылармен аралстырып білім деңгейлерін көтердім.
|
«Екі жұлдыз-бір тілек» әдісі арқылы рефлексия жасалады.Оқушы бірін –бірі
Кері байланыс. Әңгімелесу тәсілдерін қолдандым.
|
Оқушылар сабақ барысында қауіпсіздік ережесін сақтайд...Ойын ойнау кезінде бір-біріне адагершілік қабілеттерін таныта білді
|
Жaлпы бaғa
Caбaқтың жaқcы өткeн eкi acпeктici (oқыту туpaлы дa, oқу туpaлы дa oйлaныңыз)?
1:
2:
Caбaқты жaқcapтуғa нe ықпaл eтe aлaды (oқыту туpaлы дa, oқу туpaлы дa oйлaныңыз)?
1:
2:
Caбaқ бapыcындa cынып туpaлы нeмece жeкeлeгeн oқушылapдың жeтicтiк/қиындықтapы туpaлы нeнi бiлдiм, кeлeci caбaқтapдa нeгe көңiл бөлу қaжeт?
1:
2:
|
Тексерілді:
Достарыңызбен бөлісу: |