Қысқа мерзімді жоспар
САБАҚ:
01-к-Д №16
01-к-ФШ-Т№27
02-к-АШТМ № 27
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: Жөкесова Таңшолпан Алашқызы
|
Топ: 01-к-Д
01-к-ФШ-Т
02-к-АШТМ
|
Қатысқандар саны
|
Қатыспағандар саны
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Жасушаның бөлінуі. Митоз.
|
Сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
Жасушаның бөлінуі. Митоз туралы түсінік беру.
|
Сабақтың мақсаттары:
|
Барлық студенттер:Жасушаның бөлінуі. Митоз туралы түсінік береді.
|
Студенттердің басым бөлігі:Жасушаның бөлінуі. Митоз туралы түсінік береді. Митоз жыныссыз көбеюдің негізі екендігі, оның фазалары.
|
Кейбір студенттер:Жасушаның бөлінуі. Митоз туралы және митоз сатыларында болатын өзгерістерге сипаттамабере біледі.
|
Жетістік критерийлері:
|
1. Жасушаның бөлінуі. Митоз туралы және митоз сатыларында болатын өзгерістерге сипаттамабере біледі. Митоз жыныссыз көбеюдің негізі екендігі, оның фазалары. Митоздың биологиялық мәнімен танысады.
2. Студенттердің танымдық қабілетін арттырады.
3. Өз жұмысын групаластарының жазғанымен салыстырып, өзін-өзі реттей алады.
|
Тілдік мақсат:
|
Термин сөздіктерді дұрыс айта алу.
Биологиялық диктантты граматикалық қатесіз жазу.
|
Пәнаралық байланыстар
|
химия
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Интернет жүйесінен эволюция туралы қызықты мәліметтер жинау;
|
Әдіс-тәсілдер:
|
Топтастыру, «Мозайка», «Жүректен-жүрекке», постер, «БББ» кестесі; «Өрмекші торы»
|
Бастапқы білім
|
Жасушадағы зат айналым және энергетикалық алмасу.
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
І. Кіріспе:
(5 минут)
|
1.Студенттермен сәлемдесу.
2. Студенттерді түгелдеу.
3. Ынтымақтастық атмосферасын құру. «Жүректен-жүрекке».
4. Топқа бөлу. «Мозайка» әдісі ақылы топқа бөлу.
|
Құрастырма қағаздар
|
Сабақтың ортасы
ІІ. Негізгі бөлім:
(35 минут)
|
Үй тапсырмасын тарауды қорытындылауға арналған тест сұрақтарын талдау арқылы пысықтаймын.
І
|
ІІ
|
ІІІ
|
ІҮ
|
1.Д
|
В
|
С
|
С
|
2.С
|
А
|
С
|
Е
|
3.Д
|
С
|
А
|
С
|
4.С
|
С
|
А
|
В
|
5.В
|
Д
|
А
|
Д
|
6.С
|
А
|
С
|
С
|
7.Д
|
А
|
А
|
Д
|
8.В
|
А
|
А
|
С
|
9.В
|
Д
|
Д
|
В
|
10. С
|
А
|
А
|
С
|
11.Е
|
Е
|
Д
|
Д
|
12.С
|
С
|
С
|
С
|
13.В
|
В
|
Д
|
В
|
14.В
|
Д
|
С
|
Д
|
15.Д
|
В
|
В
|
В
|
Мәтінмен жұмыс. Постер қорғау. Әр топ берілген тақырыптар бойынша зерттеу жасап, постер жасайды. Өз жұмыстарын қорғап, топ алдында қорғайды.
4 топқа 4 түрлі тақырып бойынша постер жасайды.
Жасуша санының көбеюі;
Интерфаза;
Митоз;
Митоздың тұқымқуалаушылықтағы маңызы;
Кестемен жұмыс:
Фазалардың атауы
|
Фазадағы хромосомалардың өзгеріс
|
Жасушада болатын өзгерістер
|
Интерфаза
|
|
|
Профаза
|
|
|
Прометафаза
|
|
|
Метафаза
|
|
|
Анафаза
|
|
|
Телофаза
|
|
|
|
АКТ,
оқулық,
жұмыс дәптері,
слайд,
бағалау парағы,
стикер,
флипчард,
маркер,
|
Сабақтың соңы
ІІІ. Қорытынды:
(5 минут)
|
Рефлексия: Сабақ соңында студенттерден кері байланыс аламын:
- нені білдім, нені үйрендім
- нені толық түсінбедім
- немен жұмысты жалғастыру қажет
Студенттердің білімін бағалау.
Студенттер өздерінің жұмысы мен групаластарының жұмысын белгілі бір
критерийлер бойынша бағалай алады
Топ басшысы бағалау парақшасындағы балдарды қорытындылап, хабарлайды.
Үйге тапсырма:Жасушаның бөлінуі. Митоз.
|
бағалау парағы,
стикер,
|
|
Қысқа мерзімді жоспар
САБАҚ:
01-к-Д №17
01-к-ФШ-Т№28
02-к-АШТМ № 28
|
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
|
Қатысқандар саны
|
Қатыспағандар саны
|
Сабақтың тақырыбы:
|
§31. Организмдердің көбею жолдары.
|
Сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
Организмдердің көбею жолдары туралы түсінік беру.
|
Сабақтың мақсаттары:
|
Барлық студенттер:Организмдердің көбею жолдары туралы түсінеді.
|
Студенттердің басым бөлігі:Организмдердің көбею жолдары туралы және оның табиғаттағы маңызын ұғынады.
|
Кейбір студенттер:Организмдердің көбею жолдарына мысалдар келтіре отырып, интернет жүйесінен қосымша мғлұматтар жинақтайды.
|
Жетістік критерийлері:
|
1. Организмдердің көбею жолдары туралы түсінеді.
2.Ойлаудың жоғарғы деңгейіне ұмтылады.
3.Групаластарымен қарым-қатынастары қалыптасады.
|
Тілдік мақсат:
|
Термин сөздіктерді дұрыс айта алу.
Биологиялық диктантты граматикалық қатесіз жазу.
|
Пәнаралық байланыстар
|
химия
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Интернет жүйесінен эволюция туралы қызықты мәліметтер жинау;
|
Әдіс-тәсілдер:
|
Топтастыру, «Мозайка», «Жүректен-жүрекке», постер, «БББ» кестесі; «Өрмекші торы»
|
Бастапқы білім
|
Жасушаның бөлінуі. Митоз
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
І. Кіріспе:
(5 минут)
|
1.Студенттермен сәлемдесу.
2. Студенттерді түгелдеу.
3. Ынтымақтастық атмосферасын құру. «Жүректен-жүрекке».
4. Топқа бөлу. «Мозайка» әдісі ақылы топқа бөлу.
|
Құрастырма қағаздар
|
Сабақтың ортасы
ІІ. Негізгі бөлім:
(30минут)
|
Үй тапсырмасын кестемен жұмыс арқылы пысықтаймын;
Фазалардың атауы
|
Фазадағы хромосомалардың өзгеріс
|
Жасушада болатын өзгерістер
|
Интерфаза
|
|
|
Профаза
|
|
|
Прометафаза
|
|
|
Метафаза
|
|
|
Анафаза
|
|
|
Телофаза
|
|
|
Мәтінмен жұмыс. Постер қорғау. Әр топ берілген тақырыптар бойынша зерттеу жасап, постер жасайды. Өз жұмыстарын қорғап, сынып алдында қорғайды.
4 топқа 4 түрлі тақырып бойынша постер жасайды.
1-топ: Жыныссыз көбею;
2-топ: Вегетативті көбею;
3-топ; Жыныстық көбею;
4-топ: Партеногенез;
Кестемен жұмыс:
Көбею жолдары
|
Мысал келтіру
|
Көбеюдің түрлері
|
Жыныстық көбею
|
|
|
Жыныссыз көбею
|
|
|
|
оқулық,
жұмыс дәптері,
слайд,
бағалау парағы,
стикер,
флипчард,
маркер,
|
Сабақтың соңы
ІІІ. Қорытынды:
(5 минут)
|
Рефлексия: Сабақ соңында студенттерден кері байланыс аламын:
- нені білдім, нені үйрендім
- нені толық түсінбедім
- немен жұмысты жалғастыру қажет
Студенттердің білімін бағалау.
Студенттер өздерінің жұмысы мен топтарының жұмысын белгілі бір
критерийлер бойынша бағалай алады
Топ басшысы бағалау парақшасындағы балдарды қорытындылап, хабарлайды.
Үйге тапсырма: §31. Организмдердің көбею жолдары..
|
бағалау парағы,
стикер,
|
Достарыңызбен бөлісу: |