Қысқа мерзімді сабақ жоспары Мұғалімі



Дата11.03.2017
өлшемі57,48 Kb.
#11396
түріСабақ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Мұғалімі: Аршабекова С.Н.

Сыныбы: 9 Пәні: Қазақ тілі

Тақырыбы: Әбілхан Қастеев

Мақсаты: Ә.Қастеевтің өмірбаянымен танысу; тақырыптың  мазмұны мен идеясын ұғыну; сауатты әңгімелей отырып ойларын ортаға салу.

Міндеттері:

Ә.Қастеевтің өмірбаянымен танысады;

тақырыптың  мазмұны мен идеясын ұғынады;

сауатты әңгімелей отырып ойларын ортаға салады; 



Қолданылған модульдер: сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, оқытуда АКТ-ны пайдалану, оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес білім беру және оқыту, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.

Әдіс-тәсілдер: «Алтын ереже», Ой қозғау, топтық жұмыс, жұптық жұмыс, «ЖИГСО» , «Мен саған,сен маған» , кері байланыс

«Көңіл күй», «Карусель», «Сергіту сәті», «Өзін-өзі бағалау», «Екі жұлдыз, бір тілек»



Сабақ жоспары:

Сабақ кезеңдері

Уақыты

Жоспар мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар: осы әрекет үшін маған қандай құралдар қажет?

І. Кіріспе



Психологиялық ахуал

Тұлғааралық байланысты орнату

Топқа бөлу

«Түрлі-түсті стикерлер»

Мақсаты: топта жұмыс жасауға үйрету


Оқушылармен амандасып, көңіл-күйлерін сұраймын.

«Көңіл күй» стратегиясы.

Оқушыларды түрлі-түсті стикерлер арқылы екі топқа бөлемін.

І-топ: «Қызыл түсті»

ІІ-топ: «Жасыл»


Оқушылар бір – бірлеріне бүгінгі күнге көңіл күйлерін білдіреді.

Оқушылар берілген түрлі-түсті стикерлерді алып, шағын топқа бөлінеді.

Оқушылар бір-бірінің пікіріне сыйластықпен қарайды, жұмыс барысында «Алтын ережені» ескеруге тырысады.


«Жақсы»

Әр түрлі стикерлер

«Алтын ереже», топ атаулары жазылған парақшалар


ІІ. Тұсаукесер

Өткенді бекіту«Ой қозғау» Мақсаты: алған білімдерін жинақтау

Сұрақ-жауап арқылы сабақты ашу.

Оқушылар сұраққа жауап беру арқылы сабақтың тақырыбын ашады.

«Жарайсыңдар!»





ІІІ. Негізгі бөлім




Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстырылады.

Оқушылар сабаққа өз мақсаттарын қояды.










«Карусель» стратегиясы

Мақсаты: тапсырманы топтарда түсіндіру

Оқушылар өз тапсырмаларын басқа топқа барып түсіндіреді


Топта тиісті тапсырманы орындайды.

Оқушылар жауабы тыңдалады.




Мадақтау
Бағалау

Тапсырма жазылған парақшалар әр-түрлі стикерлермен бағалау




Сергіту сәті

«Би қимылы»

Экранда көрсетілген би қимылын қайталау

Оқушылар экранда берілген би қимылдарын қайталап орындайды




АКТ(компьютер)




«ЖИГСО» Мақсаты:тақырып бойынша шығармашылық жұмыс

Оқушыларға флипчарт беріледі, тақырыпқа байланысты қорғауға.

Ә.Қастеев туралы деректерді өздері жазып, жұптаса, топтаса отырып, белсенді әрекет жасайды.

Шағын топтан бір оқушы шығып, жұмысты қорғайды.



Өте жақсы

Флипчарт

ІV. Қорытынды

«Мен саған,сен маған»

Мақсаты: тақырыпты оқушылардың қаншалықты игергенін тексеру

Оқушылар әр топқа барып грамматикалық тапсырмамен танысып, өз пікірлерін қалдырады.

Оқушылар жауабы тыңдалады.

Жақсы
Бағалау

Стикер






«Жетістік сатысы» Мақсаты: топтарды бағалау

Оқушылардың жұмысына баға беріледі.

Әр оқушы бағалау арқылы пікірлерін білдіреді.




Бағалау парағының кестесі





Рефлексия «БҮБ»

Мақсаты: шығармашылық жұмыстарын бағалау
Үйге тапсырма:

98-бет,3-тапсырма

Стикерлер арқылы оқушылардың шығармашылық жұмыстарына баға беру.

Мұғалімнің стикерлер арқылы шығармашылық жұмыстарына екі жұлдыз,бір тілек бойынша берілген бағаларына назар аудару.




Стикерлер

Бағалау парағы





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет