Қызылорда қаласы №101 орта мектептің математика пәні мұғалімі Құлжанова Сәуле Акрамқызы - Тақырыбы:
- Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеулер жүйесі
Мақсаты: - Мақсаты:
- 1) Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеулер жүйесін шешудің тиімді тәсілдерін пайдалана отырып есептер шығару
- 2) Оқушыларды ізденімпаздыққа, өз бетінше есеп шығаруға, шығармашылықпен еңбек етуге тәрбиелеу
- 3) Оқушылардың алған білімі мен қалыптасқан білік, дағдыларын практикада қолдана білуін қадағалап, пәнге деген қызығушылықтарын дамыту
Сабақтың типі: пысықтау - Сабақтың типі: пысықтау
- Сабақтың түрі: Тәуелсіздік хроникасы
- Сабақтың әдісі: түсіндіру, көрнекілік әдіс,сұрақ-жауап
- Жабдығы: интерактивті тақта
- Көрнекілігі: бойтұмар
Сабақтың барысы: - Сабақтың барысы:
- І. Ұйымдастыру бөлімі
- оқушы назарын сабаққа аудару
- ІІ. Кіріспе бөлімі
- Тарихы терең жатқан елдің жаңа заманда өз алдына қайта егеменді ел болғанына 20 жыл толғаны баршамызға белгілі.Сол мерейтойға біздің де қосар үлесіміз бар.Бүгінгі сабақта 20 түрлі тапсырмалар мен әдіс тәсілдерді орындасақ,Тәуелсіздіктің 20 жылдығына ақпараттық технологияларды пайдалана отырып біліммен қол жеткіземіз.Оқушылардың бойында болуға тиісті 20 асыл қасиетті жинақтаймыз,және 20 жылдағы негізгі оқиғалармен таныс боламыз.
ІІІ. Негізгі бөлім - ІІІ. Негізгі бөлім
- 1. Сәйкесін тап – тест (үй жұмысын тексеру) №36, №42-есептер
-
- х+у=10
- х2-у2=40 А. (-2;-1/4),(2;3/4)
- х-у=4 В. (7;3)
- х2-у2=40
- С. (1;-3)
- 3ху=1
- 6х+у=3 Д. (1/3;1),(1/6;2)
- 4у-х=1
- 2ху=1
1991-1992 жылдар 2. Сен білесің бе? 1993 жыл - Деңгейлік тапсырмалар:
- №39 (а) А-денгей
- №45 (ә) В-денгей
- №57 (а) С-денгей
1994-1995-1996 жылдар Абайға 150 жыл Тәуелсіздікке 5 ЖЫЛ 4. Алтын сандық - Кітаптағы 3 есеп карточка арқылы беріледі: х-у=4
- №37 (а) АНА ху=5
- №46 ГУЛ х+у=1
- №47 (ә) КІТАП х2+у2=25
- Қалғаны №48 х-у=2
- 3х-у2=6
- 1997-1998-1999-2000 жылдар
- Қазақстан 2030 стратегиясы
- Н.Ә.Назарбаев қайта
- сайланды
- Ел астанасы Ақмолаға көшті
- 5. Сергіту сәті
- Логикалық сұрақтар:
- 1.Табақ тарту туралы есеп: Бір мейман дос адамның үйіне достары келіпті.Оларға шәй беріпті.Шайдан кейін қазанға ет салынады.Тамақ пісіп табақ тартыларда үй иесі меймандарды көзбен шолып шықты да ойланып қалды.Ошақ басында жүрген жұбайына келіп: “Екеу ара бір табақ тартсақ,бір табақ жетпейді,үшеу ара бір табақ тартсақ,бір табақ артылып қалады” енді не ісесек екен? – дейді.Бұл үйдің меймандары қанша?Табақ саны қанша? Жауабы: мейман-12, табақ-5.
- 2. Санамақ есеп: Түйе,бота маң басқан
- Төрт аяғын тең басқан
- Шұнақ құлақ бес ешкі
- Қос лақты қос ешкі
- Төрт қозылы екі қой
- Бәрін бірге ойлап қой Жауабы: 17.
- 3. Бір кемпір: Сапырып сапырып Сарманға бер
- Құйып құйып Құрманға бер
- Есіктегі екеуге бер
- Төрдегі төртеуге бер
- Өзің іште маған бер-деген екен.Мұны естіген ұрылар:-қой мұнымыз бекер болар.Бұл үй толы кісі,әрі бізден екі есе артық,кетейік деп кетіп қалыпты.Кемпір тапқырлығымен ұрыларды осылай қорқытыпты.Сонда үйдегі адам нешеу,ұры нешеу?
- Жауабы: 10 адам,5 ұры.
2001-2002-2003 жылдар 6. Кім зерек? Қ А З А Қ С Т А Н 7. Ең жүйрік - 7. Ең жүйрік
- Кестемен жұмыс
- Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер
| - Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеулер
| 2005-2006-2007-2008 жылдар - 2005-2006-2007-2008 жылдар
- 50 ел қатарына кіру стратегиясы
- Жаңа әлемдегі жаңа қазақстан атты жолдауы жарияланды
- 8. Кім білгір? (Қорытынды)
- СЕМАНТИКАЛЫҚ КАРТА
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | - Х2-у=7 У-ті х-арқ өрнекте
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | - Х2+у=3
- У-ті х-арқ өрнекте
| | | | | | 2009-2010 ЖЫЛДАР 9. Бағалау. (асыл қасиеттермен бойтұмарлар беріледі) - 9. Бағалау. (асыл қасиеттермен бойтұмарлар беріледі)
- Сәйкесін тап (тапқыр,зейінді) 2 оқушы
- Сен білесің бе? (ақылды) 1 оқушы
- Жылдам шеш (жылдам,алғыр,шапшаң) 3 оқушы
- Алтын сандық (шешен,арманшыл,ұлтжанды,әдепті)
- Тез ойла (ұшқыр ойлы,білімпаз,патриот)
- Кім зерек (зерек)
- Ең жүйрік (жүйрік,ойшыл,ұқыпты,білімді)
- Кім білгір (білгір,білімді,көшбасшы)
Бойтұмарлар 10. Үйге тапсырма: №54 №58 - 10. Үйге тапсырма: №54 №58
- (тиімді тәсілмен шешу )
Достарыңызбен бөлісу: |