Жамбыл облысы, Тараз қаласы «Мейірім» мектеп-интернатының бастауыш сынып мұғалімі Баетова Сәнді Нарбекқызы



Дата27.07.2017
өлшемі62,3 Kb.
#22017
түріСабақ
Жамбыл облысы, Тараз қаласы

«Мейірім» мектеп-интернатының

бастауыш сынып мұғалімі

Баетова Сәнді Нарбекқызы

Пәннің аты

Уақыты:

Кабинет:

Мұғалім

Сабақтың атауы

11-ден 20-ға дейінгі сандардың ондық құрамы

Мақсаты

1-Оқушылардың өткен сабақтан алған білімдерін тереңдету. Есепті ауызша, жазбаша сурет бойынша құрастыру,шығару .

2-Оқушылардың есеп шығару барысында толық жауап беру арқылы байланыстырып сойлеу қабілеттерін дамыту. Есте сақтау қабілеттерін, зейіндерін, байқағыштарын арттыру.

3- Салауатты өмір салтын тәрбиелеу. Спортшы бейнесін елестету арқылы

Сабақ барысында спортшы бойындағы бар қасиеттерге ( жылдамдыққа, алғырлыққа, тапқырлыққа, зеректікке)  еліктеуге ұмтылдыру.

 

Сабақтың түрі: бекіту сабағы, жарыс.

 

Әдісі: Сұрақ  жауап, жарыс, саяхат.

 

Пәнаралық байланысы: дене шынықтыру

 

Қажетті құралдар: презентация, смайликтер (қызыл , жасыл), карточкалар, қима  қағаздар.



Күтілетін нәтиже

Психологиялық ахуал

Ұйымдастыру кезеңі: топқа бөліну, амандасу:

Қайырлылы күн, ұстаздар!

Қайырлы күн, қонақтар!

Тай құлындай тебіскен,

Армысындар жас достар!


Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.

Қызығушылықты ояту

«11- ден 20-  ға дейінгі сандардың ондық құрамы»

  • Балалар, былтыр Қазақстанда қандай әлемдік , спорттық іс  шара өтті?

  • Қысқы Азиада ойыны.

  • Ал Азиада дегеніміз не?

қысқы  Азия ойындары , Қазақстанның екі қаласында Астанада және Алматыда өтті.

  • Азиада еліне саяхат жасай отырып, жарыс өткіземіз. Өте жақсы орындалған тапсырмаларға қызыл смайликтер, ал жақсы орындалған жасыл смайликтер беріледі.

  • Ал, енді жарысты бастаймыз. Осы топтардың ішінде кім Азиада ойындардың жеңімпазы болады екен?

Үш топқа бөлінеді : «Жылдамдар», «Жүйріктер», «Мықтылар».


Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі.

Мағынаны тану

Тиісті сандарды қой Қызықтыру

.

13- 4 + * = 14              6+ 2 + * = 15           4 + 8 + * = 7



3 + 5 + * = 12              5 + 1 + * = 14           16 – 8 + * = 14

7 + 5 + * = 15              7 + 3 + * = 15           17 – 9 + * = 11

13 – 6 + * = 11             17- 9 + * = 12           15 – 8 + * = 14   

1-5 тапсырмаларды орындау.




Сергіту сәті

Орманның бiз емшiсiмiз
Тоқ, тоқ, тоқ (партаны үш рет ұрады). 
Құрт бiткендi жоқ етемiз, 
Жоқ, жоқ, жоқ (қимыл көрсетедi). 
Тоқ, тоқ, тоқ, 
Жоқ, жоқ, жоқ. 

Ой сергітеді,шашағандары

басылады


Ой толғаныс

Ойын «Тізбек» ауызша есептеу

9 + 9 – 10 + 6 – 14 +20 = 20

8+ 5 – 3 + 6 – 8 + 12 =20

5 + 10 – 7 +4 – 5 +  13=20



«Танграм» ойыны

Танграм –  шамамен 4000 жылдық тарихы бар қытай ойыны. Белгілі бір қатынаста кесілген  7  әртүрлі фигуралар арқылы алдын ала білетін немесе жаңадан ойлап қалаған бейненің кескінін келтіру.



Ойын шарты

  • Әрбір құрастырылатын бейне ойының барлық жеті фигурасымен құрастырылуы тиіс, яғни жетіден аз таспен құрастырылған бейне Танграм ойыны болып есептелмейді.

  • Фигуралар бірінің үстіне бірі шығып кетпеу керек, бір жазақтықтың бойымен ғана орналасады.

  • Фигуралар бір – біріне толықтай немесе белгілі бір бөлігі тиіп тұрады. Ең болмағанда  бір  нүктеде  жанасып тұруы тиіс .  Яғни , қандай да бір фигура   қалғандарына алшақта тұра алмайды. Бұлай   болса ойын шарты бұзылмайды.




Үйге тапсырма

№6 12-бетте

Күнделіктеріне жазып алады

Бағалау

«5» болсын алар бағамыз,

Білімнен бақыт табамыз.

Өнер, білім көп алып,

Өсе берсін  санамыз.



Өзін-өзі бағалау

Бағалау парақшасын толтырады.

Кері байланыс



Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет