Жыл Мектеп тренері: Орынбасарова Бикен Изтилеуовна



Дата21.04.2017
өлшемі42,25 Kb.
#14300
түріСабақ

6.02.2017 жыл

Мектеп тренері: Орынбасарова Бикен Изтилеуовна

Тақырыбы:

Оқыту мен оқуда АКТ қолдану мақсаттары. Оқу сапасын арттыру мақсатында АКТ қолдану әдістемесі.

Мақсаты:

Мұғалімдер оқу үдерісінде көмек көрсетуге арналған сапалы педагогикалық құрал ретінде сыныпта АКТ тиімді пайдалану қағидаттарын әзірлейді. Озық педагогикалық тәжірибе негізінде сабақ жоспарына АКТ қолдану әдістерін енгізеді.

Оқу нәтижесі:

Мұғалімдер оқу үдерісінің танымдық, эффектті, әлеуметтік бөліктеріне негізделе отырып АКТ қолданылатындай сабақ жоспарларын дайындайынды.

Түйінді идеялар:

.
АКТ – оқуда мұғалімге көмек көрсететін педагогикалық әсерлі құрал, ол мұғалімді алмастырмайды және және сабақ барысындағы оқушылардың ойын-сауығы емес. Техникалық жағынан керемет АКТ тиімді түрде қолданылмаған жағдайда белсенді емес болуы мүмкін. АКТ қолдану үш аспектіні қамту керек: әлеуметтік (оқушылар арасындағы өзара әрекеттестік), аффекттік (эмоциялық, жағымды, қызықты) және танымдық (сабақтың оқу мақсатына жетуге бағытталған)

Сабақ барысы

1-сабақ

  • АКТ қолдануға арналған жаттығу.




Уақыт

Тренер іс-әрекеті

Мұғалімдердің іс-әрекеті

бағалау

3 мин

Топтарға бөлу.

1-топ «сайт»,

2-топ «ватцап»,

3-топ «флипчарт»,

4-топ «бейнекөрілім»



Мұғалімдер электронды құралдар атауларына байланысты 4 топқа бөлінеді.

Тақырыпты ашу қолайлығын көрсетеді





10 мин

Топпен жұмыс



Зейінді шоғырландыру. Бейнеролик «Новые компьютерные технологии в образовании»көрсетіледі.

http//www.youtube.com/watch?v=8CRvK9FUHSk

Ақпараттық технология туралы мәлімет тыңдау ұсынылады.


Мұғалімдер топпен біріге отырып, бейнероликті тамашалайды.

Көру – 4 мин

Талқылау – 7 мин


Біз қараған бейнероликтен не жайында ақпарат алдық? Қазіргі заманда компьютер арқылы қандай мүмкіндіктерге қол жеткізе аламыз? Қандай педагогикалық әдіс қолданылды?

АКТ қолдану

15 мин

Жеке жұмыс



Топ мүшелеріне –өздерінің АКТ қолдану туралы идеяларын талқылау ұсынылады.


Әр мұғалім өзіне берілген сұрақтарға жауап береді, жауаптарын А4 параққа түсіреді.


Сұрақтың маңыздылығына қарай басқа топтар қол соғу арқылы бағалайды

Топтық жұмыс

28 мин


«Конверт-сұрақ» әдісі арқылы

топтарға сұрақтар беріледі. Сұрақтар: «Шлагбаум» әдісі арқылы 1-топқа «Мектепте АКТ тиімді қолданудағы кедергілер», 2-топқа: «Жағдаяттарды шешеміз» әдісімен сынып жағдайында АКТ-ны барынша қолдану жағдаяттарын құрастыру, 3-топқа сыныпта АКТ қолдануда туындайтын кедергілер тізімін дайындау, 4-топ шешу жолдарын іздеп, «Шлагбаумның» келесі жағына өту тапсырмасы ұсынылады.



Мұғалімдер өздеріне берілген тапырмаларды топпен орындайды.
Топта талқылау- 7 мин

Постерге түсіру – 13 мин

Қорғау – 8 мин


Топтар бір-біріне 10 баллдық жүйе арқылы жұмыстарына кері байланыс жасалады.



АКТ тиімді тәжірибесі

31 мин

Топтық жұмыс



Нұсқаулықпен жұмыс

1 топ – Білім салалары

2 топ - Пәндік білім, Педагогикалық білім, технологиялық білім

3 топ – Сандық видеоны қолдану

4 топ – Ең үлкен қауіп: жеке ақпаратын ашатын оқушылар


Топтарда жұмыс

Оқуға – 7 мин

Топта талқылау – 8 мин

Постерге түсіру – 10 мин

Қорғау – 6 мин


Мақтау, мадақтау

Топтар бірін-бірі бағалайды.

«Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісі


Қорытынды.

Рефлексия. 3 мин



«Алақан-жұдырық» әдісімен жүргізілген жұмысты қорытындылау ұсынылады.

Мұғалімдер тақырып егер тиімді болды, АКТ қолдану оқу сапасын арттыруға көмегі бар дегендері алақанын, тиімділігі аз дегендер 3 саусағын, ал мүлдем қажеттілігі жоқ дегендер жұдырығын көрсетеді.

Өзара бағалау




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет