|
Мектеп:
|
Күні:17.07.2017
|
Мұғалімнің аты-жөні:Тайкешева Б.Н
Муханова Г. М.
|
Сынып: 5
|
Қатысқандар:17
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы
Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі
Төрт түлік
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме
5 Т/А6 коммуникативтік жағдаятқа сай , одағай сөздерді екін қолданып , диалогқа даярлықсыз қатысады , өз пікірін білдіреді
5ж2 Жанрлық ерекшеліктеріне сай рәсімделуі мен құрылымын сақтап хат, жарнама , хабарландыру құрастырып жазу
Сабақтың мақсаты
Барлығы: мәтінді тыңдап, түсіне алады .
Көбі: тақырыбын ашып , өз пікірін білдіреді одағай сөздерді еркін қолданып диалогқа даярлықсыз қатысады
Кейбіреуі: ресми стильдің барлық жанрына жаза алады
Бағалау критерийі
Диалогқа даярлықсыз қатыса алады
Құрылымын сақтап хат жарнама хабарландыру құрастырып жазады
Одағай сөздерді еркін қолданады
Тілдік мақсаттар
Одағай сөздер , диалогқа қатыса алады.
Құндылықтарға баулу
Денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету .
Пәнаралық байланыс
Төрт түліктің ерекшеліктерін айта отырып жаратылыстану пәні және әдебиетпен байланыстыру
Тақырып бойынша алдыңғы білім
1. Одағай сөздер біледі
2. Төрт түлікті біледі
3. Диалог
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері басы
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
3минут
Амандасу, түгендеу, қызығушылығын ояту , жұпқа бөлу .
Адасқан әріптер арқылы сабақтың тақырыбын аламыз , әріптерден сөз құру.
Қосымша ақпарат 5-7 мнут
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
Төрт түлікке қатысты сурет салдыру, синквей әдісі бойынша бес жолды өлең, төрт түлік ақпарат жинату
Бағалау критерийі:
Тапсырма: 20 минут
Критерийі:
Диалогқа даярлықсыз қатысады
Құылымын сақтап хат, жарнама,хабарландыру құрастырып жазады
Одағай сөздерді еркін қолданады
Диалогқа даярлықсыз қатыса алады
Құрылымын сақтап хат , жарнама, хабарландыру құрастырып жазады
Одағай сөздерді еркін қолданады
«Әдебиет үйірмесі» әдісі
Баяндаушы
Тыңдаған мәтін бойынша мазмұнын айтады
Жазушы
Өзі жақсы көретін төрт түлікке қатысты хат, жарнама, хабарландыру жазады
Тілші
Мәтін бойынша сұрақтар дайындайды одағай сөзінің қай төрт түлікке қатысты екенін жазушы анықтайды.
Дескриптор Ұпай
Тыңдалым мәтінінің мазмұнын ашады 1
Тірек сөздермен сөйлем құрастырып 1
өз ойын еркін жеткізеді
Қосымша ақпаратты пайдаланып 2
Жазба жұмысын жазады
Мәтін ішінен одағай сөздерді табады , 2
төрт түлікке қатысты одағай сөздерді ажыратады
Одағай сөздерді қатыстырып өзі жақсы көретін
төрт түлікке шығарма жазады 2
Рефлексия 5 минут
Соңы
Стикерге СМС жазу арқылы оқушылар бүгінгі сабаққа қорытынды жасайды
Ж бағалау
Бүгін мен сабақта ..... орындай алдым.
Маған қиын болғаны.....................
Келесі жолы ................ ескеруім керек.
Достарыңызбен бөлісу: |