Сабақ:
|
Мектеп: М.Шаханов
|
Күні: 05.04.2017ж
|
Мұғалімнің аты-жөні: Полатова А
|
Сынып: 8 «А,Ә»
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Төл сөз бен автор сөзі
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты
|
Тапсырмаларды орындау арқылы төл сөз бен төлеу сөздің ережелерін меңгереді және деректер арқылы мәтінмен жұмыс істеуге дағдыланады
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлық оқушылар істей алады:
|
Төл сөз бен төлеу сөздің ережесін, сұрақтарын айтып бере алады
|
Оқушылардың көпшілігі істей алады:
|
Берілген тапсырмаларды мұқият орындайды
|
Кейбір оқушылар істей алады:
|
Төл сөз бен төлеу сөздердің ерекшеліктерін ажырата алады
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар:
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:
|
Төл сөз бен төлеу сөздер
|
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер
|
Талқылауға арналған сұрақтар:
|
Сөйлемдерді неліктен төл және төлеу деп екіге бөліп қараймыз?
|
Сіз неліктен сөйлемдерді төл және төлеу деп бөлінетінін айта аласыз ба?
|
Сөйлем ішінен төл сөз бен төлеу сөзді қалай табуға болады?
|
Тыңдалым мен оқылым бойынша ұсыныстар:
|
Ережені оқып, түсініктерімен жұпта талқылап, қорытынды жасау
|
Жетістік критерийлері:
|
Тақырыптар ережесін жатқа біледі, оны қолданып тапсырмалармен жұмыс істей алады
|
Алдыңғы оқу
|
Құрмалас сөйлмдер
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз
|
Ресурстар
|
Басы
|
5мин
|
Зейінін шоғырландыруға арналған жаттығу.
«Миға шабуыл» әдісін пайдалану арқылы үй тапсырмасына қатысты сұрақтар
Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіре отырып жаңа сабақ тақырыбын ашу және мақсат қою
|
АКТ
8-сынып оқулығы
|
Ортасы
|
10мин
15 мин
|
Мағынаны ашу «Ратация» әдіс бойынша тақырыптарды меңгеру
Ол үшін әр топқа арнайы тапсырмалар беріп, сол тапсырмалар төңірегінде оқушылар талдайды, пікір-аласау арқылы тапсырманы орындап түсінгендерін бір-біріне жеткізеді
Тақырыпты меңгеріп жаттығумен жұмыс жасау.
Жаттығуды ортада талдау
|
8-сынып кітабына қосымша Шың кітабы
|
Соңы
|
10 мин
5 мин
|
«Серпілген саул» әдісі арқылы тақырыпқа анализ жасау.
Допты бір –біріне лақтыру арқылы жаңа тақырыпқа байланысты сауалдар қояды
Топ бойынша тақырыпты жинақтау үшін тақырыпқа қатысты әңгіме құрастыру арқылы тақырыпты жинақтайды
Топтық бағалау
|
А 4 парақ
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз?
|
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс
|
Жеке тапсырмалар беру арқылы
|
Өзін-өзі бағалау (2 мин)
Екі жұлдыз бір тілек арқылы топаралық бағалау
|
Орыс тілі, ағылшын
|
Рефлексия
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
- Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?
- Бүгін оқушылар не білді?
- Сыныптағы ахуал қандай болды?
- Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
- Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
- Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
|
Қорытынды бағамдау
|
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|