Оқыту нәтижелері



Дата29.03.2017
өлшемі37,45 Kb.
#12592

Күні

19.01.16ж.

Тақырыбы:

Өзендер

Сілтеме:

ҚР Білім беру стандарты, Оқу бағдарламалары 2015, Әдістемелік нұсқаулық хат 2015-16, Күнтізбелік жоспар; ИАТ, қалам дәптер, қосымша материал, 6 сынып оқулығы, сабақ жоспары

Мақсаты:

Өзендер туралы жалпы білім толықтырады. Өзеннің негізгі бөліктеріне сипаттамам беру. Қазақстандағы ірі өзендерге сипаттама беру.

Оқыту нәтижелері:

Карта мен оқулықты пайдаланып, өзен элементтерімен танысу, жоспар бойынша сипаттама беру.

Негізгі идеялар:

Топтық жұмыс арқылы оқушылар өзара пікір алмасып, ортақ тұжырымға келеді, өздерін – өздері және бірін – бірі оқытады. Топ арасында формативтік бағалау нәтижесінде ынталандыру жүргізіледі; Алдын ала берілген тапсырмалар арқылы дарынды балалармен жұмыс жүргізіледі.

Іс-шаралар:

Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын орнату. Жеке жұмыс- «Ассоциация құру» арқылы ойларын жинақтау, мәтінді оқыту.

Топтық жұмыс- Өзен элементтерінің сызбасын сызу

Жұптық жұмыс- деңгейлік сұрақтарға жауап беру.

Жеке жұмыс- кескін картаға ірі өзендерді белгілеу

Рефлексия-«Ашық хат»


Сабақтың әдіс-тәсілдері

Жеке, жұптық, топтық жұмыстар

Сабақ мазмұны:

Мұғалімнің әрекеті

Оқушы әрекеті

Сабақ кезеңдері

1.Ұйымдастыру кезеңі:

Шаттық шеңбері:
2. Жаңа тақырып:

4. Дарынды оқушылармен жұмыс
5. Картамен жұмыс

6. Рефлексия:


7. Бағалау:
8. Үй тапсырмасы:


  1. Оқытушы оқушылармен амандасады

  2. «Бірлік» ойыны арқылы ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру.

Қазақстаныың ірі өзендері бойынша сыныпты топтарға бөлемін

«Ассоциация құру» арқылы ойларын жинақтаймын.

Әр топқа тапсырма беремін. «Ертіс» тобына: Өзен бөліктерінің сызбасын сызу. «Жайық» тобына: Өзен аңғарының сызбасы;

«Сырдария» тобына: Өзеннің ағысына жер бедерінің әсері; «Іле»тобына: шоңғалдар мен сарқырамалар; «Бұқтырма» тобына: Өзен суының толығуы, шаруашылықтағы маңызы.

Уақыт белгілеп, топтардың жұмыстарын бақылаймын

Топ басшыларымен жұмыс жасау.

.

Кескін картаға ірі өзендерді белгілеу



«Ашық хат» кері байланысына өз тілектерінді және сабақтан алған әсерлерін мен сұрақтарынды жазындар. Маған тапсыруды ұмытпандар.

Критерийлер бойынша өздерін бағалайды. Топ басшысы әр оқушының өзіне қойған бағасын жазып береді. Бағаларын талқылап, орташа бағаларын анықтайды.

Параграфты оқу, мазмұндау. Жоспар бойынша Шар өзеніне сипаттама жазу.



Оқушылар қозғалып, өздерін еркін және сергек сезінеді.


Оқушылар топтарға бөлінеді.
«Ассоциация құру» арқылы ойларын жинақтайды.

Дәптерге сабақтың тақырыбын жазады.

Берілген тапсырманы топта талқылайды. Уақыт аяқталған соң спикерлер тапсырмаларын қорғайды.

Жоғары: сыни сұрақтарға жауап береді, өз ойларын еркін жеткізеді. Жаңа тақырыптың негізгі ойын тауып, басқаларға көмектесіп, тақырыпты түсінуге ықпал етеді. Оқушылар картамен жұмысты орындайды.

«Ашық хат» кері байланысына өз тілектерін және сабақтан алған әсерлері мен сұрақтарын жазады

Критерийлер бойынша өздерін бағалайды. Топ басшысы әр оқушының өзіне қойған бағасын жазып береді.


Күнделікке үй тапсырмасын жазады.









Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет