Орыс сыныбындағы қазақ тілі пәні бойынша қысқа мерзімді жоспар Мұғалімнің аты-жөні: Тайгулова Г. А



Дата05.02.2022
өлшемі36,74 Kb.
#25179
түріСабақ

Орыс сыныбындағы қазақ тілі пәні бойынша қысқа мерзімді жоспар
Мұғалімнің аты-жөні: Тайгулова Г.А.

Күні: 09.10.15ж

Пәні: Қазақ тілі

Сыныбы: 8- сынып

Тақырыбы:

Отбасы және қайырымдылық

Мақсаты:

Мен және менің отбасым, қайырымдылық тақырыбында сөйлей біледі.
Жаңа сөздердің мағынасын түсінуге байланысты сөздікпен жұмыс жасайды.
Осы тақырып бойынша сөздерді,сөз тіркестерін сөйлемде қолдана біледі.

Күтілетін нәтиже:

Барлық оқушылар:
Отбасы және қайырымдылық тақырыбында оқушылар бір- біріне сұрақтар қойып, жауап бере алады. Сөздік бойынша жұмыстар орындай алады.
Оқушылардың көбісі:
Оқушылар оқулықпен тақырып бойынша тапсырмалар орындай алады.
Кейбір оқушылар:
Мәтін құрау барысында отбасы мен қайырымдылықтың біртұтас екендігі жайлы өз ойларын жинақтап айтады..
Отбасы және қайырымдылықтың құндылығын біледі.



Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқыту үшін бағалау

ресурстар

Ұйымдастыру

Шеңбер құрып, оқушыларға жылы лебіздер айтуды ұсынады.

Оқушылар шеңберге тұрып, әрқайсысы бір-біріне жылы тілектер айтады.







Негізгі кезең


Білу,түсіну

Қолдану, талдау
Жинақтау, бағалау



«Отбасы, қайырымдылық» сөзіне ассоциация жаздыртады.
Мен және менің отбасым, қайырымдылық тақырыбында сөйлей біледі.
Жаңа сөздердің мағынасын түсінуге байланысты сөздікпен жұмыс жасайды.
Осы тақырып бойынша сөздерді,сөз тіркестерін сөйлемде қолдана біледі.

«Отбасы, қайырымдылық» сөзіне ассоциация жазу.
Әр топ отбасы туралы не білетіндерін естеріне түсіріп, алдымен жұппен, содан кейін топпен ақылдасып, қағаз бетіне түсіреді.
Оқушылар жаңа сөздерді дауыстап оқиды, сонан соң бір- екі бала орысша және қазақша оқып шығады. Сөздік дәптерге жазады. Әр топ сөз тіркестерін құрастырады. Бір- біріне сөз тіркестерін оқиды.

Жұлдызшалар арқылы бағалау.

Бірін- бірі бағалау.



Критерий арқылы бағалау



АКТ, оқулық, қима қағаздар, маркерлер, плакаттар, үлестірмелі материалдар,стикерлер.

Отбасы және қайырымдылық тақырыбындағы мәтінмен жұмыс жасатады Отбасының және қайырымдылық жасаудың не үшін керек екенін әңгімелесу түрі арқылы анықтатады.
Оқушыларға жаңа
лексикамен жұмыс жасатады. (тапсырма)

Мәтін бойынша жоғары дәрежелі сұрақтарға жауап береді.
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау барысында бір- бірімен диалогқа түседі.

Мәтін құрау барысында отбасы мен қайырымдылықтың біртұтас екендігі жайлы өз ойларын жинақтатады.
Отбасы және қайырымдылықтың құндылығына байланысты әңгіме жазады.



Мәтін құрау барысында отбасы мен қайырымдылықтың біртұтас екендігі жайлы өз ойларын жинақтап айтады.
Отбасы және қайырымдылықтың құндылығы туралы жазған әңгімелерін оқып береді.



Қорытынды

Бүгінгі тақырыптың сіздер үшін маңызы қандай?

Сұраққа жауап береді.




стикерлер.

Рефлексия

Тақырыптағы сөздер мен сөз тіркестеріне мысал келтіріп, өз бетінше қорытынды жасай алады

Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет