Күні: 09.10.15ж
|
Пәні: Қазақ тілі
|
Сыныбы: 8- сынып
|
Тақырыбы:
|
Отбасы және қайырымдылық
|
Мақсаты:
|
Мен және менің отбасым, қайырымдылық тақырыбында сөйлей біледі.
Жаңа сөздердің мағынасын түсінуге байланысты сөздікпен жұмыс жасайды.
Осы тақырып бойынша сөздерді,сөз тіркестерін сөйлемде қолдана біледі.
|
Күтілетін нәтиже:
|
Барлық оқушылар:
Отбасы және қайырымдылық тақырыбында оқушылар бір- біріне сұрақтар қойып, жауап бере алады. Сөздік бойынша жұмыстар орындай алады.
Оқушылардың көбісі:
Оқушылар оқулықпен тақырып бойынша тапсырмалар орындай алады.
Кейбір оқушылар:
Мәтін құрау барысында отбасы мен қайырымдылықтың біртұтас екендігі жайлы өз ойларын жинақтап айтады..
Отбасы және қайырымдылықтың құндылығын біледі.
|
Сабақ барысы:
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Оқыту үшін бағалау
|
ресурстар
|
Ұйымдастыру
|
Шеңбер құрып, оқушыларға жылы лебіздер айтуды ұсынады.
|
Оқушылар шеңберге тұрып, әрқайсысы бір-біріне жылы тілектер айтады.
|
|
|
Негізгі кезең
Білу,түсіну
Қолдану, талдау
Жинақтау, бағалау
|
«Отбасы, қайырымдылық» сөзіне ассоциация жаздыртады.
Мен және менің отбасым, қайырымдылық тақырыбында сөйлей біледі.
Жаңа сөздердің мағынасын түсінуге байланысты сөздікпен жұмыс жасайды.
Осы тақырып бойынша сөздерді,сөз тіркестерін сөйлемде қолдана біледі.
|
«Отбасы, қайырымдылық» сөзіне ассоциация жазу.
Әр топ отбасы туралы не білетіндерін естеріне түсіріп, алдымен жұппен, содан кейін топпен ақылдасып, қағаз бетіне түсіреді.
Оқушылар жаңа сөздерді дауыстап оқиды, сонан соң бір- екі бала орысша және қазақша оқып шығады. Сөздік дәптерге жазады. Әр топ сөз тіркестерін құрастырады. Бір- біріне сөз тіркестерін оқиды.
|
Жұлдызшалар арқылы бағалау.
Бірін- бірі бағалау.
Критерий арқылы бағалау
|
АКТ, оқулық, қима қағаздар, маркерлер, плакаттар, үлестірмелі материалдар,стикерлер.
|
Отбасы және қайырымдылық тақырыбындағы мәтінмен жұмыс жасатады Отбасының және қайырымдылық жасаудың не үшін керек екенін әңгімелесу түрі арқылы анықтатады.
Оқушыларға жаңа
лексикамен жұмыс жасатады. (тапсырма)
|
Мәтін бойынша жоғары дәрежелі сұрақтарға жауап береді.
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау барысында бір- бірімен диалогқа түседі.
|
Мәтін құрау барысында отбасы мен қайырымдылықтың біртұтас екендігі жайлы өз ойларын жинақтатады.
Отбасы және қайырымдылықтың құндылығына байланысты әңгіме жазады.
|
Мәтін құрау барысында отбасы мен қайырымдылықтың біртұтас екендігі жайлы өз ойларын жинақтап айтады.
Отбасы және қайырымдылықтың құндылығы туралы жазған әңгімелерін оқып береді.
|
Қорытынды
|
Бүгінгі тақырыптың сіздер үшін маңызы қандай?
|
Сұраққа жауап береді.
|
|
стикерлер.
|
Рефлексия
|
Тақырыптағы сөздер мен сөз тіркестеріне мысал келтіріп, өз бетінше қорытынды жасай алады
|