Оқу ісінің меңгерушісі



бет1/3
Дата26.08.2017
өлшемі362,65 Kb.
#29169
  1   2   3
Оқу ісінің меңгерушісі: ___________

Пәні: Қазақ тілі

Сыныбы: 3 «Ә» сынып

Күні: 24.11.2016ж

Тақырыбы: Тұрлаусыз мүшелер. / 2 сабағы/

Ашық сабақ

Оқу мақсаты

Сөйлемнің тұрлаусыз мүшелері туралы білімдерін толықтыру;оқушылардың өз бетімен жұмыс істеуі арқылы теориялық ойлауын,сөйлеу тілін дамыту.

Міндеттер

Сөйлемнің тұрлаусыз мүшелері туралы білімдерін толықтыру

Күтілетін нәтижелер

Сөйлемнің тұрлаусыз мүшелері туралы біледі.Сөйлем мүшелерін топтай алады.Сөйлемнің тұрлаусыз мүшелеріне сұрақ қоя алады.

Модуль

ОмОЖТ,СТО стр.,ОҮБжОБ,АКТ, ТжДБО,ОЖЕСОжО,ОБжК

Ресурстар

АКТ;3 сынып Қазақ тілі оқулығы;Мультимедиялық презентация, электронды оқулық ;А4 қағаз маркер;Стикер;Бағалау парақшалары

Кезең

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Басы

Қызығушылығын ояту

Мотивациялық кезең:

2 мин
Білу



7мин

Ортасы


Мағынаны тану кезеңі

Түсіну


10мин


Қолдану:

2мин


Талдау:

3мин


Сергіту сәті

2 мин
Ой толғаныс кезеңі




Жинақтау:

14мин


Аяғы

Бағалау:

1мин


Үйге тапсырма

1мин


Сәлемдесу

Көрніс қояды.Сөйлем мүшелерінің

айтысы

«Ойлан, тап»



Мына өлең жолдарындағы тіл сөзі сөйлемнің қай мүшесі болып тұр?
Ана тілің- арың бұл,

Ұятың боп тұр бетте.

Өзге тілдің бәрін біл,

Өз тіліңді құрметте.

Дәптермен жұмыс

Көркем жазуға 73-жаттығудағы мақалды көшіріп жазады



  • Тұрлаулы,тұрлаусыз мүшелердің астын сызады.

72-жаттығу.

Әр топ бір-бір сөйлемнен сөйлемді сөйлем мүшелеріне

талдау./тақтамен жұмыс/

74-жаттығу.Жұмбақтарды оқы,шешуін тап./ауызша/

Аспанға қарап ай көрдік,

Төменге қарап жер көрдік.

Оңға-солға бұрылып,

Егеменді ел көрдік.

Шығармашылық тапсырма./топтық тапсырма/

Ойынның аты: “Сөйлем құра”


Ойынның шарты: Оқушыларға екі заттың суретін көрсету арқылы сөйлем
Мысалы: алма мен аю

Сөйлемді сөйлем мүшесіне талдайды

77-жаттығу/тақтамен жұмыс/

Кел,ойнайық!Адасқан сөйлем мүшелерін өз орнына қой. Әр топ өзіне берілген сызбадағы сөйлем мүшелерін өз орнына қояды

Венн диаграммасымен тұрлаулы және тұрлаусыз мүшелерді салыстырады.

Формативті бағалау

Өзін-өзі бағалау

Топтар бірін -бірі бағалау

Ортақ шешіммен мұғалімнің бағалауы

5-жаттығу Сурет бойынша әңгіме құрау.



  • Әңгімедегі 2-3 сөйлемді сөйлем мүшесіне талдайды



Сәлемдеседі

Ортаға сөйлем мұшелері шығып көрніс қояды.


«Ойлан, тап»

Мына өлең жолдарындағы тіл сөзі сөйлемнің қай мүшесі болып тұрғанын табады.


Ана тілің- арың бұл,

Ұятың боп тұр бетте.

Өзге тілдің бәрін біл,

Өз тіліңді құрметте.

Дәптермен жұмыс

Көркем жазуға 73-жаттығудағы мақалды көшіріп жазады



  • Тұрлаулы,тұрлаусыз мүшелердің астын сызады.

  • 72-жаттығу.

Әр топ бір-бір сөйлемнен сөйлемді

сөйлем мүшелеріне талдайды.

74-жаттығу.Жұмбақтарды оқы,шешуін тап.

Ой сергітеді,шаршағандары басылады

Шығармашылық тапсырма

Ойынның аты: “Сөйлем құра”


Ойынның шарты: Оқушыларға екі заттың суретін көрсету арқылы сөйлем
Мысалы: алма мен аю

Сөйлемді сөйлем мүшесіне талдайды

77-жаттығу

Кел,ойнайық!Адасқан сөйлем мүшелерін өз орнына қой. Әр топ өзіне берілген сызбадағы сөйлем мүшелерін өз орнына қояды.

Венн диаграммасымен тұрлаулы және тұрлаусыз мүшелерді салыстырады.

Топтар бірін -бірі бағдаршам түстері арқылы бағалайды

75-жаттығу Сурет бойынша әңгіме құрау.

Әңгімедегі 2-3 сөйлемді сөйлем мүшесіне талдайды




Рефлексия

(2 мин)



Мұғалім сұрақтар қояды: Бүгінгі жасаған жұмыстарың, алған білімдерің өмірде қажет пе?
Топпен жұмыс жасаған ұнады ма?
Топ ішінде бір - біріңе көмектестіңдер ме?
Білім ағашын гүлдендіру





Ашық сабақ


Өткізген: Каракулова С.А.

Қазақ тілі

3 «Ә»сынып




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет