Панорамалық Сабақтың тақырыбы:
Қос бәйтерек
достығы
Қазақ тілі
7-сынып
Достаева Зульфия
Акилбековна
ІҮбөлім: Қазақстандағы ұлттар достастығы
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары :
7.2.4.1 Идеясы ұқсас публицистикалық және көркем әдебиет стиліндегі мәтіндердің тақырыбы, құрылымы, мақсатты аудиториясы, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау;
7.4.4.2 Еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну;
Сабақтың мақсаты:
Мәтіннен деректерді анықтайды, еліктеуіш сөздер туралы білім алады және сұрақтарға мәтіннен деректер келтіре отырып, жауап береді, еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсінеді;
Сабақ критерилері:
Мәтінді оқиды;
Сұрақтарға жауап береді;
Неізгі ақпараттарды іріктейді;
Еліктеуіш сөздердің мәтіндегі қолданысын түсінеді;
Өз ойларын ортаға салады;
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару.
Психологиялық ахуал орнату.
Оқушыларды түгендеу.
Алдыңғы меңгерілген тақырыпты шолу.
Үй тапсырмасын пысықтау, тексеру.
«Жүректен жүрекке» әдісі. (жағымды ахуал орнату.)
Дескриптор:
• Бір-біріне жағымды сөздер айтады.
Өткен сабақты еске түсіру
https://wordwall.net/resource/31411327
Қызығушылықты ояту кезеңі
Жаңа сабақ. Тақырыпты болжау
- Суретте кімдерді көріп тұрмыз?
- Шыңғыс Айтматов пен Мұхтар Шаханов туралы не білесіңдер?
- Шыңғыс пен Мұхтардың достығы қазақ пен қырғыз арасындағы достықтың көрсеткіші бола ала ма?
- «Мінез», «ниет», «ізгілік», «терең түйсік» деген сөздердің мағынасын қалай түсінесіңдер?
- Бүгінгі өтетін тақырып «Қос бәйтерек достығы» деп аталады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.
https://wordwall.net/resource/31411578
ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ.
Мағынаны тану кезеңі. Мәтінді оқыңыз.
Мәтіннің жанрлық ерекшелігін талдаңдар.
- Мәтіннің тақырыбы
- Мәтіннің стилі
- Тілдік ерекшелігі
- Жанры
Дескриптор:
•Мәтіннің тақырыбын анықтайды;
•Мәтіннің стилін анықтайды;
•Тілдік ерекшелігін талдайды;
•Жанрлық ерекшелігін анықтайды.
https://anyflip.com/wvvli/dvoc/
https://anyflip.com/wvvli/dvoc/
ҚБ
ӘТН.
2-тапсырма. Жұптық жұмыс. Көмекші етістіктермен берілген еліктеу сөздерді мағыналық түрлерін ажыратып, екі бағанға жазыңдар.
Дескриптор:
•Көмекші етістіктермен берілген еліктеу сөздерді мағыналық түрлерін ажыратады;
•екі бағанға жазып, олармен сөйлем құрайды;
•ойларын дәлелдейді.
3-тапсырма. Жеке жұмыс.
3-тапсырма. Сөздерді сәйкестендіріп, 4 сөйлем құрастыр
Сарт тұсыр
Тасыр гүлдір
Салдыр сұрт
Маң маң
Дескриптор:
• Сөздерді сәйкестендіреді;
• Сөйлем құрастырады.
https://wordwall.net/resource/31411053
Кері байланыс.
- Бүгін сіздің көңіл-күйіңіз қандай болды?
- Бүгін не білдіңіз?
- Сабаққа қалай қатыстыңыз?
Достарыңызбен бөлісу: |