Пән: Көркем еңбек
|
Мектеп: Павлодар қаласының № 25 жалпы орта білім беру мектебі.
пп
Абильтаева А.В .__________
|
Күні:13.11.2019 ж.
|
Мұғалімнің аты-жөні:Жумабаева А.
|
Сынып: 1«Б»
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Композиция. Бейненің өлшеммен қатынасы.
|
Оқу мақсаттары
|
1.2.1.1 Өз идеялары мен сезімдерін айқындау үшін қарапайым тәсілдерді анықтап, қоршаған ортадағы кейбір визуалды элементтерді бейнелеу.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындай алады: Қосудың шаршы түріндегі кестесін құрастыру ;қосу кестені қолдану;
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:кестенің құрылу жолын түсіндіріп бере алады;
|
Кейбір оқушылар орындай алады:бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін біледі.
|
Жетістік критерийлері
|
Суретшілер нені композиция деп атайтынын түсінеді.
Үйренген білімдерін тәжірибеде қолданады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Композиция
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Композицияны ойлана отырып құруды дамыту.
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Сауат ашу; Математика.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
2 мин
5 мин
|
Психологиялық ахуал:
Біз балдырған баламыз,
Құстай қанат қағамыз.
Дүниені аралап,
Оқып білім аламыз.
Материалды түсіндіру
Композиция-бейнені қағаз бетіне дұрыс орналастыру. Сен суретті қағаз бетіне қалай орналастыруды ойласаң, деме композициямен жұмыс істеудесің.
|
Оқушылар жұптарымен қарама-қарсы тұрып бір-бірлеріне айтады.
|
Сабақтың ортасы
2 мин
Сергіту сәті
3 мин
25 мин
|
Дәптермен жүмыс.
48-49 беттердегі композицияларға назар аудар.
Қағаз парағы суреттің үйі сияқты дегенді қалай түсінесің?
Өсемiз бiз күлiп-ойнап,
Он саусақтың саласындай,
Өсемiз бiз күлiп-ойнап,
Бiр адамның баласындай.
Оқушылар сурет дәптерлерәне сурет салады.
|
Дәптер
|
Сабақтың соңы
5 мин
|
Рефлексия:« Қызықты фигуралар»
Ұнады:
Орташа:
Ұнамады:
|
Фигуралар
|