БЕКІТЕМІН
|
|
ПӘНІ
|
Биология
|
КЛАСЫ
|
10
|
МЕРЗІМІ
|
ТАҚЫРЫП
|
Органикалық заттар: липидтер, олардың құрылысы, қасиеттері және атқаратын қызметі.
|
МАҚСАТЫ
|
Липидтер май тектес жоғары күрделі қосылыстар екенін түсіндіру. Тапырмалар орындау барысында оқушылардың жекелеген қасиеттерін ескере отырып терминдермен жұмыс жүргізу.
|
КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ
|
Мәтін бойынша жұмыс жасауға дағдалынады;
Тапсырманы өз беттерінше орындауға үйренеді;
Сынып оқушыларымен қарым-қатынастары өрбиді;
Қойылған мәселені жетік меңгеріп одан әрі өрбітеді;
Ақпараттық білімдері сараланады;
|
КЕЗЕҢДЕРІ
|
РЕСУРСТАР
|
САБАҚТАҒЫ ІС-ӘРЕКЕТ
|
ДИФФЕРЕНЦИАЦИЯ
|
БАҒАЛАУ
|
Ұйымдастыру кезеңі
(2 минут)
|
Биология оқулығы
|
Сабақ амандасып, сынып оқушларын түгелдеуден басталады. Сергіту сәті ретінде сыныпқа түрлі қимыл-қозғалыстарды қайталау ұсынылады.
|
|
|
Қызығушылықты ояту
(3 минут)
|
Пәнге қатысты журналдар
|
Мұғалім тарапынан сабақ тақырыбы таныстырылады. Оқушылармен бірлесе отырып сабақтың мақсаты айқындалады. Қызығушылықтарын ояту мақсатында оқушыларға блиц сұрақтар қойылады:
Липидтер дегеніміз не?
Майлар табиғаты жағынан липидтер бола ала ма?
Липидтер энергия көзі дегенді қалай түсінесіңдер?
|
Тұлғааралық интеллектке ие оқушылар әр топта жеке қасиеттері қалыптасады
|
Стикер арқылы бағалау
|
Мағынаны тану
(15 минут)
(15 минут)
|
Биология оқулығы
|
Өткен тақырыпты бекіту мақсатымен оқушылар қатар бойынша бір-біріне сұрақтар қояды.
Мәтін бойынша талдау жүргізу.
|
Жекеленген оқушыларға көмек
|
Фактілерді
баяндайды Мадақтау (3шапалақ,
|
Рефлексия
(10 минут)
|
|
Оқушылар стикерге «Жуан» және «Жіңішке» сұрақтарын жазып тақтаға жапсырып, оған жауап береді.
«Ыстық орындық» әдісі бойынша жаңа тақырыпты бекіту
|
Қабілетті оқушы мен деңгейі төмен оқушыны анықтау
|
2-жұлдыз,
1-тілек.
|