Пәні: Бейнелеу өнері Бөлім



Дата14.05.2024
өлшемі171,46 Kb.
#202141
Байланысты:
Бейнелеу өнері



Пәні:

Бейнелеу өнері




Бөлім:

Тағам және сусын.




Педагогтің аты-жөні:

Әбілбек Ақниет Еркінқызы




Күні:

05.04.2024ж.




Сынып:1«Л»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Қатыспағандар саны

Тақырыбы

№ 27 сабақ "Жемістер" - балауыз немесе майлы қарындаштармен сурет салу. (графика)




Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.2.1 Графикалық әдістердің көмегімен идеяларды шығармашылық түрде ұсыну және сезімдерін білдіру.




Сабақтың мақсаты










Сабақтың барысы




Сабақ-тың жоспар-ланған кезең-

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс
тар




Сабақтың басы
2 минут



Оқушылар бір біріне жақсы тілектер айтады.
Оқу құралдарын түгелдейді.

Жарайсыңдар!






Оқулық
суреттер




Сабақтың ортасы
2минут


Білу.
2 минут

5минут
5мин


2минут

2минут

2минут
5минут


4минут

3минут




Сәлемдесу, түгендеу.
«Миға шабуыл» әдісін қолдану арқылы оқушыларға сұрақ қою арқылы сабақтың тақырыбын ашу: Адамды қоршаған заттарды бейнелейтін суретті не деп атаймыз? (Натюрморт). «түстер әлемі» ойыны арқылы оқушылар жемістердің түрлерін және түстерін анықтайды.
1 тапсырма «Бейнебаян» әдісі арқылы жемістердің түрлері жайлы бейнежазбаны көрсету, сұрақтар қою арқылы оқушылардың ой-пікірлерін білу: 1) жемістердің түрлерін қандай құрал-жабдықтар арқылы пайдаланамыз? Натюрморт-француз тілінен аударғанда «қозғалыссыз табиғат» дкген сөзді білдіреді. Қазақ ұлттық тағамдарының кейбір түрлерін белгілі суретші А. Ғалымбаева өзінің Дастархан атты натюрмортында әсерлі берген.
Альбомдарынды ашып сурет салуға дайындаңдар. 2. Қарындаштарыңды, қажетті құралдарды дайындаңдар. 3. Салатын суретке назар аударыңдар. 4. Бірінші қара қарындашпен суретін саламыз 5. Салып болғанан кейін түрлі түсті бояғышпен бояймыз



Мұғалімнің әрекетін қайталау

Бейнелеу өнері сабағына қажетті құрал –жабдықтар: Қағаз, қатырмақағаз, кенет, қарындаштар, өшіргіш, палитра, мольберт, гуашь, акварель, майлы акрилді, темперлік бояулар.


Жемістер суретін салу.


Жемістер суретін бояу.



Жарайсыңдар!

Дескриптор.
Жаңа тақырыпты меңгереді.
Шығармашылық жұмыста идеяларын іске асыру мақсатында түрлі ақпарат көздерінің ең тиімдісін зерделейді және таңдайды. дайын бүйымды өз бетінше әрлеу жұмыстарын жүргізеді; жемістің суреттерінің түрлерін анықтайды

Дескриптор:
Оқушылар бүгінгі сабақтың
мақсаты, тақырыбы бойынша
өз ойын айту арқылы сабаққа
қорытынды жасайды



Оқулық












Сабақтың соңы
2 минут

2мин


IV.Сабақты қорытындылау


Үйге тапсырма :
Суретті аяқтамаған оқушылар аяқтау.



Кері байланыс береді.

Кері байланыс береді.

Кері байланыс береді.





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет