Пәні: География Кабинеті: География Сыныбы



Дата21.07.2017
өлшемі95,64 Kb.
#21432
түріСабақ


Пәні: География

Кабинеті: География

Сыныбы: 7

Мерзімі: 07.03.2015 ж.

Уақыты: 10 сағ. 20 мин.

Тақырыбы: Еуразияның физикалық географиялық орны, материк жағалауындағы мұхиттар және басқа да нысандар

Мақсаттары: -Еуразияның географиялық орнының ерекшеліктерін білу.

-Материктің шеткі нүктелерін, картадан белгілеу, координаталарын анықтау.

-Жағалауындағы мұхиттар мен теңіз жолдарын картадан көрсету және маңыздылығын айқындау.

.Қолданылатын модульдер: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Оқытуда АКТ –ны пайдалану», «Сын тұрғысынан ойлауға үйрету», «Оқу үшін бағалау және оқуды бағалау», «Жас ерекшеліктеріне қарай оқыту».



Әдіс-тәсілдер, стратегиялар: Шаттық шеңбері, «ыстық орындық», «стикерлер арқылы топтастыру», «Өкіл» стратегиясы, географиялық диктант, «2 жұлдыз, 1 тілек»

Сабақ жоспары:


Сабақ кезеңдері

Уақыты


Жоспар мазмұны


Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушының іс-әрекеті


Бағалау

Ресурстар: осы іс-әрекет үшін маған қандай құралдар қажет?

Кіріспе

Психологиялық жағымды көңіл - күй тудыру.

Шаттық шеңбері (сыныптағы бір – біріне тілек)

Бір – бірін бағалай біледі. Сыныптас көршілеріне тілек айтады.

Жарайсыңдар!




Тұсаукесер

«Ыстық орындық»

Топтастыру

Түрлі-түсті стикелерлерді алу арқылы»


Ыстық орындыққа отырған оқушыға сыныптастарына сұрақ қойдырады.
Түрлі-түсті стикерлерді алу арқылы оқушыларды 3 топқа бөледі.

Оқушыларға мәтін беріледі. Сол мәтінді оқытады. Бұл мәтіннің біздің бүгінгі сабағымызға қандай қатысы бар деп ойлайсыңдар?» деген ашық сұрақ қойылады.



Оқушы ыстық орындықта отырғанын сезініп, өткен тақырыптар бойынша сұраққа жауап береді.

Мұғалім ұсынған үш түрлі стикерлерді алу арқылы оқушыларды топтарға бөлінеді. Топ мүшелерінің міндеттері (спикер, таймкипер, суретші, кеңесші) айқындалады. Өзін – өзі реттеуі қалыптасады.

Біздің бүгінгі сабағымызға қандай қатысы бар деп ойлайсыңдар?» деген ашық сұрағына жауап беруге тырысады


Ынтaлaндыру мaқcaтындa қoлдaу көрceту (Бәрекелді!,

Жарайсыңдар! Бірлесіп, жақсы жұмыс жасап отырсыңдар!, Сендерге ризамын!)



Түрлі-түсті стикерлер

Терілген мәтін.



Негізгі бөлім

Жаңа тақырыпты меңгерту және бекіту

Әр топқа ортақ Еуразияның географиялық орнын постерге орналастыруға және шеткі нүктелерін, олардың координаталарын анықтап, белгілеуге тапсырма беріледі.

Оқулық мәтіні мен атлас карталарын пайдаланып, Еуразия материгін шайып жатқан Тынық, Атлант және Үнді мұхитына жоспар бойынша тапсырма беріледі.



Сұрақтар:

  1. 1 топ. Тынық мұхиты

  2. 2 топ. Атлант мұхиты

  3. 3 топ. Үнді мұхиты

Оқушылар өздеріне берілген материктік карталарды орналастыру арқылы Еуразия материгінің географиялық орнын орналастырады. Шеткі нүктелерінен нақтылап, координаталырымен белгілейді.



3 – топ: тақтадағы тапсырманы оқып, топпен бірлесіп талқылайды, ой қорытады қажет болған жағдайда графикалық түрде бейнелейді. Топ мүшелері топтың спикерін орнында қалдырып, басқа топтарға барады, олардың мәтін бөлігінің түсіндірмесін тыңдайды, қажет болса ой қосады. Қайтадан орындарына келіп, тыңдағандарын жинақтап, бөлісіп, ой қорытындылайды.

бағалау парағын (топтағы бағалаушы) толтыру,

Ынтaлaндыру мaқcaтындa қoлдaу көрceту (Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы жұмыс жасап отырсыңдар!,!)

Бacбaрмaқ немесе «Екі жұлдыз, бір тілек»


Оқулық

Физикалық карта

Кескін карта

Плакат


Маркер

Стикер


Клей

Постер құру-қорғау



Қорытын

Ды

Керібайланыс, бағалау және үйге тапсырма беру

Географиялық диктант:

Еуразия – дүние жүзіндегі ... материк. Еуразияда екі дүние бөлігін құрайтын ... мен ... орналасқан. Еуразия материгінің жағалауларын ... сулары шайып жатыр. Жер шарындағы құрлықтың ... алып жатқан ауданы жөнінен ... материк. Ауданы ... шаршы шақырым.
«БҮБ»

Стикер тарату

Үй тапсырмасы

Топ басшыларына бағалау парағы арқылы бағалау ұсынылады.



Оқушылардың есте сақтау қабілеттері қалыптасып, жадысында сақталғандарын жазады.

Сабақ несімен ұнады? Сабақтан не алдың? Рефлекция жасау. Өз аттарының тұсына жапсырады.

Топ басшылары топты бағалайды.


«Сабақты бағалау кестесі» бойынша өз бағаларын шығару.

Өзін – өзі бағалау парағы

2 жұлдыз, 1 тілек



Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет