Запорізький державний медичний університет
Кафедра загальної хірургії
Реферат
На тему:
Антисептика. Хімічні методи антисептики.
Виконав: ст. гр. МК-7
Кролевський М.С.
Викладач:
Бамбизов Л.М.
2022
ЗМІСТ
Визначення антисептики та її види.
Механізм протимікробної дії антисептики.
Хімічна антисептика.
Класифікація антисептиків.
Групи хімічних антисептиків.
Джерела.
Хімічна антисептика
Хімічна антисептика – це знищення мікроорганізмів за допомогою різних хімічних речовин у рані, патологічному вогнищі, організмі хворого і навколишньому середовищі.
Класифікація антисептиків
Хіміотерапевтичні засоби вводять усередину, вони виявляють резорбтивну дію в організмі хворого, пригнічуючи збільшення кількості бактерій у патологічних вогнищах.
Групи хімічних антисептиків
Група галоїдів – використовується для зовнішнього застосування:
Препарати йоду: 1-5% спиртова настойка, йодинол, йодонат, йодопірон, бетадин, повідон-йодин, розчин Люголя;
Препарати хлору: хлорамін Б.
Перекис водню – антисептик зовнішнього застосування: 3% розчин використовується для промивання гнійних ран при перев’язках, 6% розчин є важливою дезінфікуючу речовиною, входить до складу первомуру*;
Перманганат калію – антисептик зовнішнього застосування: 0,02-0,1% розчин застосовують для промивання ран, слизових оболонок, 2-5% розчин може застосовуватися для місцевого лікування опіків, пролежнів.
ПЕРВОМУР, рецептура «С-4» (система 4, надмурашина кислота, надмурашкова кислота; рос. назва пермуравьиная кислота) — препарат хімічної антисептики на основі надмурашиної кислоти — суміш пергідролю і мурашиної кислоти (відповідно 71,3 і 23,7%), яка застосовується для хірургічної (передопераційної) антисептики рук і операційного поля.
Етиловий спирт – застосовується для обробки шкіри і рук хірурга, входить до складу препаратів АХД-2000 та АХД-2000-спеціаль;
Карболова кислота – застосовується в комплексі з іншими препаратами в складі присипок, мазей, аерозолів (Ораспет);
Діамантовий зелений, метиловий синій – антисептики зовнішнього застосування: 1-2% розчин (спиртовий або водний) використовується для обробки саден, поверхневих ран, 0,02% водний розчин – для промивання ран.
|