С.Мұқанов атындағы шағын жинақты жалпы орта мектебі
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
23.01.2017 ж
|
10 сынып
|
Пәні: физика
|
Пән мұғалімі:
Бекмұрат Лаззат
|
Сабақтың тақырыбы
|
Гаусс теоремасы
|
Сабақтың мақсаты:
|
Барлық оқушылар.
Гаусс теоремасы жайлы мағлұмат алады.
Көптеген оқушылар.
Гаусс теоремасы жайлы түсінгенін, күнделікті өмірмен байланыстыра алады.
Кейбір оқушылар.
Гаусс теоремасы тақырыбындағы формулаларды пайдаланып, есеп шығара алады.
|
Бағалау критерийлері
|
Гаусс теоремасы жайлы мағлұмат алады.
Гаусс теоремасы жайлы түсінгенін, күнделікті өмірмен байланыстыра алады.
Гаусс теоремасы тақырыбындағы формулаларды пайдаланып, есеп шығара алады.
|
Қолданылатын әдіс –тәсілдер
|
«мозайка» әдісі , «формулалар сөйлейді» әдісі, «Сұрақтар себеті» әдісі,«Жұптас,ойлан,талқыла»әдісі, «Бағдаршам» әдісі
топтық жұмыс, жеке жұмыс
|
Ресурстар
|
Стикер, плакат, қимақағаздар, маркерлер
|
Сабақтың кезеңдері
|
Уақыт
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Сабақтың басы
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
|
2 мин
|
Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында шаттық шеңберін құрып, оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айту.
Әр топқа бағалау парағын тарату.
|
Шаттық шеңберге тұрады, бір-біріне жақсы тілектер айтады
|
Топқа бөлу
|
2 мин
|
«мозайка» әдісі арқылы топқа бөлу
|
Қимақағаздарды құрастыру арқылы арқылы 2 топқа бөлінеді
(Ньютон, Архимед)
|
|
Үй тапсырма-сын пысықтау
|
10 мин
|
«формулалар сөйлейді» әдісі.
F=k -Кулон заңы
Е= - кернеулік
-потенциал
F= G -бүкіләлемдік тартылыс күші
F=ma-Ньютонның екінші заңы
pV= RT-Менделеев-Клапейрон теңдеуі
A=qU-бір пластинадан екінші пластинаға орын ауыстырғанда берілетін жұмыс
|
2 топқа формулалар беріледі. Топ формуланың аттарын табу керек.
|
|
Жаңа сабақ
Жаңа сабақты пысықтау
|
10 мин
6 мин
|
«Жұптас,ойлан,талқыла»әдісі бойынша топтарға тақырып беріледі.
1.Гаусс теоремасы
«Сұрақтар себеті» әдісі. Оқушыларға сұрақтар беру:
Гаусс теоремасының математикалық өрнегі
Гаусс теоремасы
Электр өрісінің кернеулік ағыны қандай шама?
Кернеулік ағынының формуласы
Электр өрісінің кернеулігінің формуласы
|
Топ тақырыпты талқылайды, постер құрады. Қорғайды.
Оқушылар себеттен сұрақтарды алып, жауап береді.
|
|
Қорытындылау
|
10мин
|
Оқулықпен жұмыс.
17-жаттығу. /1-3/-есептер
|
Оқушылар берілген есептерді алып, жеке жұмыс жасайды.
|
|
Бағалау
|
2 мин
|
Мұғалім жиынтық бағаны шығарады.
|
Бақылаушылар дискриптор бойынша қойған балдарын айтады.
|
|
Үйге тапсырма
|
1 мин
|
§8.5. Гаусс теоремасы
17-жаттығу. 3-есеп
|
Тыңдайды,түсінеді,ізденеді,оқиды
|
|
Кері байланыс
|
2 мин
|
«Бағдаршам» әдісі
Жасыл түс-өте жақсы
Сары түс-жақсы
Қызыл түс-қанағаттанарлық деңгейді білдіреді.
|
Оқушылар стикер жапыстыру арқылы бағалайды.
|
|
Тексерілді:
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: Г.Жұмаділла
Достарыңызбен бөлісу: |