Сабақ : №1 Мектеп: №12 мектеп-гимназиясы



Дата20.12.2021
өлшемі0,52 Mb.
#103881
түріСабақ
Байланысты:
5-сабак «Қараой»
Горманизация Сапақ Ақерке, Горманизация Сапақ Ақерке, 4 тапсырма, МФНСУРОВ НAНО негіздері

Сабақ : № 1

Мектеп: №12 мектеп-гимназиясы

Тарау: Тарихи тұлғалар тағылымы
Тәкен Әлімқұлов «Қараой» (әңгіме)


9-10 сабақ.

Күні:

Мұғалім: Кауранбекова А.Ж.

Сынып: 8 «Д»

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

«Қараой»


Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

8.3.4.1 – мәтіндегі оқиғалар бойынша мазмұнның даму желісін салыстырып, талдау;

8.4.1.1 – мәтіндердің жанрлық және стильдік ерекшелігін сақтап, пікір жазу.




Сабақ мақсаты:

Барлығы: мәтіндегі оқиғалар бойынша мазмұнның даму желісін салыстырады

Көбі: талдайды, мазмұнын түсінеді, берілген тапсырмаларды орындайды

Кейбірі : қажетті ақпаратты табады, пікір жазады


Сабақтың барысы



Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Қызығушылықты ояту

«Миға шабуыл»


Сұрақ береді

Тәкен Әлімқұлов кім?

Қандай шығармасымен таныстық?

Шығарманың басты кейіпкері кім?

Махамбет Өтемісұлы туралы мен не білемін?



Сұрақтарға жауап береді

Өз ойын толық жеткізуге тырысады айтады


презентация

Мәтінмен жұмыс

Мәтінді ұсыну

(18 бет, 4-тапсырма)

Мәтінді оқиды

(18 беттегі 4-мәтінді оқиды)



Өз ойын толық жеткізеді

презентация

Мәтіналды жұмыс

Анықтаманы береді Фабула

 (лат. Fabula — аңыз, әңгіме, ертегі, мысал) - көркем шығармада суреттелген окиғаны рет-ретімен жүйелеу.





Анықтаманы жазады, түсінеді

Анықтаманы түсінеді

презентация

Мәтінмен жұмыс



Салыстыру картасы

Мазмұнның даму желісін салыстыру картасын ұсыну


Салыстыру картасын орындайды

Салыстыру картасын толтырады, анықтайды

Презентация

«Төрт сөйлем» әдісі

«Төрт сөйлем» әдісін ұсыну

1-сөйлем: "Менің ойымша...".


2-сөйлем: "Мен оны былай түсіндіремін...".
3-сөйлем: "Оны мен мына деректермен, мысалдармен дәлелдей аламын...".
4-сөйлем: "Осыған байланысты мен мынадай қорытындыға келдім...".​


«Төрт сөйлем» үлгісі бойынша жауап береді

Өз ойын жеткізуге тырысады




Сабақты қорытындылау

«Рефлексия пирамидасы»

«Рефлексия пирамидасын» ұсыну

Өз ойларын айтады, жазады

Толық жауап беруге тырысады, өз ойын айтады.

Презентация


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет