Сабақ : Дене мүшелері
|
Мектеп: А.Навои атындағы №11 жарпы орта мектебі
|
Күні: 20 сәуір 2016 жылы
|
Мұғалімнің аты-жөні:Тасполатова Азиза Тұрғанқызы
|
Сынып: 1сынып
|
Қатысқандар: 15
|
Қатыспағандар:-
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:
|
1.1.2.1.Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну.
1.1.3.1.Хабарламаны тыңдаужәне мұғалімнің көмегімен мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру, сәйкес иллюстрация/заттық сурет/сызба таңдау.
1.2.3.1.Сұхбаттасын түсіну және түрлі тәсілмен әрекет жасау, этика нормаларын сақтап жауап беру.
|
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық оқушылар орындай алады:таныс сөздердің мағынасын түсінеді, дене мүшелерін атай алады, көрсете біледі.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: дене мүшелерінің қызметі туралы түсіндіре алады.
Кейбір оқушылар орындай алады: тірек сөздерін қолдана отырып жеке гигиена жайлы әңгімелеп бере алады.
|
Тілдік мақсат:
|
Оқушылар орындай алады: күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді.
Хабарламаны тыңдайды және мұғалімнің көмегімен мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, сәйкес иллюстрация/заттық сурет/сызба таңдайды.
Сұхбаттасын түсінеді және түрлі тәсілмен әрекет жасайды, этика нормаларын сақтап жауап береді.
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:
Қол, аяқ, саусақ, бармақ, бас, шаш, көз;
Тыңдайды, ұстайды, сөйлейді, демалады, көреді, жүреді;
|
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:
Талқылауға арналған сұрақтар:
Не себепті қолды сабындап жуу керек деп ойлайсыз?
Сіздің ойыңызша , тісті неше рет тазалау қажет?
Шашты немен жуамыз?
|
|
Ишара: қимыл - әрекет арқылы дене мүшелерін көрсету
|
Алдыңғы оқу:
|
Оқушылар дене мүшелерін атай білуі тиіс(бас, кеуде, аяқ, қол, саусақ және т. б.) («Жеке портрет»тақырыбы)
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығу түрлері
|
Стратегиялар/
жұмыс түрі
|
Ресурстар
|
Басы
3 мин.
3 мин.
Бағалау критерийлері
Қисынды ойлау дағдыларын қолданады:
|
1.Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен сәлемдесу
Қол алысып, қәне, біз,
Достасайық бәріміз.
Айтарым бар сендерге,
Тез тұрыңдар шеңберге.
Қандай жақсы бір тұру,
Достарменен бір жүру!
Қандай жақсы дос болу!
Біздің күлкіміз көңілді,
Жеткізсін жылу мен шаттықты.
Бөліскен жақсы ғой өмірде,
Қуаныш, мейірім, бақытты.
Екі топқа бөліну. (оң қол-сол қол)
Жұмбақтардың шешуін табыңдар.
1.Көреді бәрін өзгенің, көре алмайды өздерін.(көз)
2.Екі шырақтың арасында бір өзім. (мұрын.)
3.Күмбір, күмбір қарағым қартайғанша жарадың.(құлақ)
4. Денесі жұмсақ, сүйір, көп сөйлеуге үйір.(тіл)
5. Бунақты көсеу, тармағы бесеу.(қол мен саусақ)
Дескрипторлар:
-жұмбақты мұқият тыңдап, мазмұнын дұрыс түсінеді;
-жұмбақтың жауабын дұрыс жылдам табады;
-сөздерді қатесіз айтады;
|
Шаттық шеңбері
«Ойға шабуыл»
Топтық жұмыс
Жеке бағалау
|
АКТ
АКТ,
суреттер
1 дұрыс жауап-
1 жұздыз
|
Ортасы
5 мин.
Зерттеу дағдыларын қолданады:
Бағалау критерийлері
Қисынды ойлау дағдыларын қолданады:
2мин.
5 мин.
Бағалау критерийлері
Сұрақтарға толық , нақты , сауатты жауап беру.
7-8 мин.
Бағалау критерийлері
Қисынды ойлау дағдыларын қолданады:
Сергіту сәті
2 мин.
|
Дара диаграммаға дене мүшелерін жазыңдар.
Дескрипторлар:
- дене мүшелерінің атауларын қатесіз жазды;
-қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс дыбыстады;
-жұмыстарын қорғай алды;
Жаңа сөздерді тыңдап, мағынасын түсініп алыңдар.
тыңдайды-слушает
ұстайды-держит
сөйлейді-говорит
дем алады-дышит
көреді-видит
жүреді-ходит
Жаңа сөздерді қолдана отырып
сұрақтарға жауап беріңдер.
көзімен
қолымен
Адам аяғымен не істейді?
аузымен
мұрнымен
құлағымен
Дескрипторлар:
-сұраққа нақты, дұрыс жауап берді;
-сөйлемді жүйелі құрды;
-қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс айтты;
Дара диаграмманы торлы диаграммаға айналдырып, дене мүшелерінің қызметін жазып
айтыңдар.
Дескрипторлар:
- дара диаграмманы торлы диаграммаға айналдыра білді;
-дене мүшелерінің қызметін дұрыс жазып айтты;
-қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс дыбыстады;
Тік ұста бойыңды
Жоғары соз қолыңды.
Соз қолыңды тағы да,
Жеткіз жираф мойнына.
|
Дара диаграмма
Топтық жұмыс
Топтық бағалау
Жаңа сөздермен жұмыс
Сұрақ-жауап
Өзара бағалау
Кері байланыс беру «Екі жұлдыз, бір тілек»
Топтық бағалау
|
Үлкен қағаз бен маркерлер
АКТ
Үлкен парақ
Маркерлер
|