Сабақ : Мектеп: Сазды орта мектебі кмм күні: Мұғалімнің аты-жөні: Азбергенова Самал Сериковна



Дата10.04.2020
өлшемі47,35 Kb.
#62141
түріСабақ
Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ:

Мектеп: Сазды орта мектебі КММ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Азбергенова Самал Сериковна

Сынып: 9

Қатысқаны:

Қатыспағаны:

-4 бөлім

Мәңгілік Ел- мәңгілік мұрат

Сабақтың тақырыбы:

Н.Айтұлы «Бәйтерек» поэмасы

Оқу мақсаттары

9.1.4.1. Көркем шығармадан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады: көркем шығармадан алған үзіндінің мазмұнын түсініп, шығармашылық жұмыста қолданады;

Көпшілігі орындай алады: көркем шығармадан алған үзіндінің мазмұны мен идеясын түсініп, шығармашылық жұмыста қолданады;

Кейбір оқушылар орындай алады: көркем шығармадан алған үзінділерді өмірмен байланыстыра отырып шығармашылық жұмыстарда қолданады.

























Бағалау критерийлері

Көркем шығармадан алған үзіндінің мазмұны мен идеясын түсінеді;

Үзіндіні шығармашылық жұмыстарда қолдана алады.



Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу, түсіну, қолдану

Тілдік мақсаттар

Талқылауға арналған сұрақтар:

Астана қай жылы ресми астана статусына ие болды?

Астанадағы Бәйтерек монументінің символдық мәні туралы не білесіңдер?


Құндылықтарға баулу

Өзінің туған елге деген сүйіспеншілігін арттыру, тарихи жерлерді, ғимараттарды дәріптеуге баулу

Пәнаралық байланыс

Қазақ тілі, тарих, география

Алдыңғы оқу

Ф.Оңғарсынова "Өлең, мен сені аялап өтем"







































Жоспарланған уақыт

Жоспарланған уақыт түрлері

Ресустар

Сабақтың басы

10 минут

Ой қозғау. Бейнежазба тыңдайды. Оқушыларға сұрақ қойылады.

- Бейнежазбадан не түсіндің?

Сабақ тақырыбы ашылады. Сабақ мақсаты мен критерийлері таныстырылады.

1- топ - Астана

2- топ - Бәйтерек

https://m. youtube.com



Ортасы 25 минут

1-тапсырма. Үзіндіні оқып, мазмұнын айтыңдар.

"Ішкі шеңбер, сыртқы шеңбер" әдісі

Формасы: ЖЖ

Дескриптор:

1. Үзіндіні түсініп оқиды

2. Мазмұнын айтады

ҚБ: "Үш шапалақ"

2-тапсырма. Берілген үзіндіде не ең маңызды, не маңыздырақ, не маңыздылау, не маңызды екендігін табыңыз.

"Маңыздылық аймағы" әдісі

Формасы: Жеке жұмыс.

Дескриптор:

1. Ең маңыздыны табады

2. Не маңыздырағын табады

3. Не маңыздылау екендігін табады

4. Не маңызды екендігін табады

ҚБ: "Басбармақ"

3-тапсырма

Көркем шығармадан алынған үзіндінің мазмұны бойынша сурет салып, үзіндіден алынған және қосымша мәліметтермен толықтырыңыз.



"Қабырғадағы рөл" әдісі

Формасы: ТЖ.

Дескриптор:

1. Шығарманың мазмұны бойынша сурет салады

2. Үзіндіден алынған мәліметтермен толықтырады

3. Қосымша мәліметтермен толықтырады



ҚБ: "Сиқырлы стикер" топтық бағалау.

4-тапсырма. Шығарма үзіндісі бойынша қорытынды жасаңыз.

"Бес жолды өлең" әдісі

ҚБ: ауызша мадақтама

9-сыныпқа арналған "Қазақ әдебиеті" оқулығы. Авторы: Б.Керімбекова, Ж.Мұқанова.

А4 қағаздары, түрлі-түсті фломастерлер.




Соңы 10 минут

Кері байланыс

"Екі жұлдыз, бір тілек" әр топ бір-біріне кері байланыс жасайды.

Рефлексия. "Менің сабақтан кейінгі әсерім" кестесі.

Қандай ой пайда болды?

Не сезіндім?

Не ұнады?











"Менің сабақтан кейінгі әсерім" кестесі.






Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет