Сабақ №26 Қатысқандар саны: 20 Қатыспағандар саны: жоқ Сынып: 7



Дата23.08.2017
өлшемі68,72 Kb.
#25440
түріСабақ

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Күш моменті

Мектеп: «Қарағанды облысы Қарқаралы ауданы Қарағайлы кенті ЖББ№17орта мектебі»КММ

Күні:


Мұғалімнің аты-жөні: Саттыбекова Айжан Аманкуловна

Сабақ № 26

Қатысқандар саны: 20

Қатыспағандар саны: жоқ

Сынып:7

Сабақ тақырыбы:

Иіндіктің тепе-теңдік шарты

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

7.2.4.4– тепе-теңдікте тұрған денелер үшін күш моменттер ережесін тұжырымдау және есептер шығаруда қолдану

Сабақ мақсаттары

тепе-теңдікте тұрған денелер үшін күш моменттер ережесін тұжырымдау және есептер шығаруды үйрету.

Бағалау критерийлері:

Білім алушы

• Күш моменттер ережесін есептер шығаруда қолданады.



Тілдік мақсаттар:

Арнайы пәндік лексика мен терминология:

Сөздік

Қазақша

Орысша

Ағылшынша

жай механизм

простые механизмы

Simple mechanisms

Механиканың алтын ережесі

золотое правило механики

golden rule of mechanics

Күш моменті

момент силы

Moment of force

иіннің тепе-теңдік шарттары

условия равновесия рычага

Equilibrium condition of lever

пайдалы әсер коэффициентін (ПӘК)

коэффициент полезного действия (КПД)

Coefficient of efficiency (CE)

көлбеу жазықтықтың ПӘК

КПД наклонной плоскости

CE of inclined pane

Диалог үшін пайдалы дәйекті сөздер:

Күш моменті –бұл..........

Иіндіктің тепе-теңдік шарты нәтижесі............... тәуелді.

Күш моменті.......... әрпімен белгіленеді..

Күш моментінің өлшем бірлігі........


Құндылықтарды дарыту:

Ұлттық қауіпсіздік және еліміздің бүкіләлемдік, өңірлік мәселелерді шешуге жаһандық тұрғыдан қатысу

Пәнаралық байланыстар:

Математика, дене шынықтыру

АКТ қолдану дағдылары

Bilim.lend

Бастапқы білім

Күш , гидравликалық машина.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

0-2 минут


2-5 минут

5-8 минут


8-15 минут

І. Ұйымдастыру: Сынып ішіндегі тазалық пен сынып оқушыларының сабаққа қатысымын қадағалау

ІІ. Ынтымақтастықты қалыптастыру "Мәңгілік ел" шаттық шеңбері

ІІІ. Үй жұмысын тексеру : "Физикалық диктант"

IV. Топқа бөлу

Қызығушылықтарын ояту: Постер жасау






Сабақтың ортасы

15-30 минут

Борт журналы Иіндіктің тепе-теңдік шарты тақырыбына.




30-35 минут

Иіндіктің тепе-теңдік шартына тәжірибе жасау




35-38 минут

Сергіту сәті




Сабақтың соңы

38-45 минут

Корытынды:"уақыт шеңбері"

Үйге тапсырма: §

Кері байланыс: "Алақан әдісі"








Cаралау–оқушыларға қалай көбiрек қолдау көрcетудi жоcпарлайcыз? Қабiлетi жоғары оқушыларға қандай мiндет қоюды жоcпарлап отырcыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейiн қалай текcерудi жоcпарлайcыз?

Денcаулық және қауiпciздiк техникаcының cақталуы

















Жалпы баға

Cабақтың жақcы өткен екi аcпектici (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Cабақты жақcартуға не ықпал ете алады (оқыту туралыда, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Cабақ барыcында cынып туралы немеcе жекелеген оқушылардың жетicтiк/қиындықтары туралы ненi бiлдiм, келеci cабақтарда неге көңiл бөлу қажет?


Оқушының аты-жөні:



Тақырып «Иіндіктің тепе-теңдік шарты»

Оқу мақсаттары

7.2.4.4 тепе-теңдікте тұрған денелер үшін күш моменттер ережесін тұжырымдау және есептер шығаруда қолдану.

Ойлау дағдыларының

деңгейлері

Білу және түсіну

Қолдану


Бағалау критерийі

Білім алушы
• Күш моменттер ережесін есептер шығаруда қолданады.


Тапсырма 1
a) Рычагтың ұштарына 4 Н және 36 Н күш әсер етеді. Рычагтың ұзындығы 2 м. Егер рычаг тепе-теңдік қалыпта болса, оның тіреу нүктесі қай жерде болғаны?

b) Салмақсыз рычаг тепе-теңдікте тұр (сурет). Егер рычагтың ұзындығы 40 см, АВ=30 см, m2=6 кг болса, m1 жүктің массасы неге тең?




Дескриптор

Білім алушы
- моменттер ережесін жазады;

- күш иінін анықтайды;



- белгісіз жүк массасын анықтайды



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет