Сабақ №3. Модуль crt. Сабақтың түрі : Іс-тәжірибелік сабақ Сабақтың мақсаты



бет1/4
Дата26.08.2017
өлшемі1,76 Mb.
#28874
түріСабақ
  1   2   3   4
САБАҚ ЖОСПАРЫ

Пән: Алгоритмдеу және бағдарламалау негіздері

Оқытушы: Тасбулатова Алия Алтайқызы

Сабақтың тақырыбы: Іс-тәжірибелік сабақ №3. Модуль CRT.

Сабақтың түрі: Іс-тәжірибелік сабақ

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: CRT модулінің процедуралы мен функцияларын бағдарлама құру барысында қолдануды меңгеру.

Дамытушылық: Студенттердің сабаққа деген және өз мамандықтарына деген қызығушылығы мен белсенділігін арттыру.

Тәрбиелік: Студенттерді колледж мүлкіне ұқыптылықпен қарауға тәрбиелеу. Өзара сыйластыққа және өзін-өзі құрметтеуге тәрбиелеу.

Көрнекі құралдар: Smart тақта, ДК, Іс-тәжірибелік сабаққа әдістемелік нұсқау, Пән бойынша интерактивті-электронды оқулық.

Пән аралық байланыс: Микропроцессорлық техника негіздері, Объектілі бағытталған бағдарламалау негіздері, Сандық әдістер, Жоғарғы математика негіздері.

САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ

1. Үйымдастыру сәті ( 2 мин.). Аудиторияны сабаққа дайындау. Сдуденттердің назарын сабаққа жұмылдыру.

2. Алынған білімнің актуалдығы ( 15 мин.). Іс-тәжірибелік жұмысты өткізуге жеңілдік алу. Өткен сабақты қайталау мақсаты бойынша электронды оқулық көмегімен бақылау. Тапсырманы орындауға бір студент тақтаға шығады, ал қалғандары өз компьютерлерінде отырып орындайды.

Электронды оқулықтың басты мәзірінен «Интерактивті жаттығулар» пунктін таңдаймыз. Студенттер «Экранды пернетақта» жаттығуында пернелер көмегімен берілген сұраққа жауап береді. Жаттығу 6 сұрақтан тұрады:



  1. Экранды тазалау функциясы – CLRSCR

  2. Курсордың тұрған жерін анықтау үшін қолданылатын функция – WHERE

  3. Динамикті өшіру функциясы – NOSOUND

  4. Курсорды у қатардың х бағанына жылжыту функциясы – GOTOXY

  5. Мәтін түсін орнату функциясы – TEXTCOLOR

  6. Төбелері (5,5) және (55,15) болатын терезе салу функциясы – WINDOW(5,5,55,15)


Жаттығуды орындап болған соң студентке орындалған жаттығудың нәтижесі ретінде баға қойылады.



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет