Сабақ №4 Қазақ әдебиеті 5 «ә» сыныбы Күні: 04. 12. 2014ж Сабақтың тақырыбы



Дата11.01.2017
өлшемі60,2 Kb.
#6687
түріСабақ
Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ №4

Қазақ әдебиеті 5 «ә» сыныбы Күні: 04.12. 2014ж

Сабақтың тақырыбы:

«Тайкелтірдің төрелігі»

Жалпы мақсаты:

  1. Негізгі мәтінмен таныстыру

  2. Тайкелтір шешен туралы мәлімет беру

  3. Жаңа сөздер үйрету

  4. Мәтіннен Төле бидің, Тайкелтірдің , таласқан жігіттердің сөзін тауып оқу

  5. Тайкелтірдің төрелігінің мәні туралы ойланту арқылы ой қорытуға үйрету

  6. Шығармашылық жұмыс орындау (Шешендікті меңгеруге талпыныс жасату)

Оқу нәтижеcі:

  • Шешендік сөздің мазмұнымен танысады;

  • Тайкелтір шешен туралы ақпарат алады;

  • Қазақ елі тарихындағы дауды кім шешкенімен және әділ шешу жүйесімен танысады

  • Ойларын түсіндіреді

  • Шығармашылық жұмыс орындайды, шешендікті меңгеруге талпыныс жасайды – көзқарастарын дәлелдейді , мәтін құрастырады;

Топпен жұмыс істеу барысында өзгелермен пікір алмасып, білімдерін толықтырады.


Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары:


Мұғалім немен айналысады.

Оқушылар немен айналысады.


Сабақты ұйымдастыру кезеңі: оқушыларды түген-деп,сергіту сәтін өткізеді.
2.Топқа бөлу:

3.Ереже тағайындау

4. Сабаққа мақсат қою


5. Үй тапсырмасын сұрау:

6. Үй тапсырмасын бекіту
7.Сергіту сәті
8. Жаңа сабақ.
9. Сөздік жұмысы

10. Танымдерек
11. Жаңа сабақты бекіту:


12.Қосымша шығармашылық жұмыс


13. Сабақты қорытындылау

14.Үй тапсырмасы

15.Бағалау

16. Кері байланыс


1.Сергіту сәтін орындайды. 1 мин. (Қимыл-әрекет арқылы).

Сабаққа көңілді, жағымды әсермен кіріседі.

2. Бөлінген топтарында әр топ өз көшбасшысын тағайындайды, 1 мин. (Оқытуды басқару және көшбасшылық).

Балаларды көшбасшы бағалайды



Тақтада бұрынғы ережелер бар

4. Мақсат оқушылардан сұрақ-жауап арқылы қойылады , тиянақталады, 2 минут

1-тапсырма. Миға шабуыл – бұл стратегия арқылы оқушылар бұрынғы білімдерін еске түсіреді, тез әрекет етеді,

2минут

Сұрақтар:

  1. Қандай шешендерді білеміз?

  2. Өткен тақырыптағы аңыз – әңгіме қалай аталады

  3. Басты кейіпкері кім?

  4. Жиренше қандай адам?

  5. Жиренше кімді жақтады?

Экрандағы суретке қарап – «Суреттерді сөйлету» (шығармашылық жұмыс) 5мин

  • баяндап беру;

  • кейіпкер болып сөйлеу;

  • көрсету.


«Қаңбақ» 1мин
«Тайкелтірдің төрелігі»

Жаңа сабақтың барысы:

1. Тайкелтір туралы мәлімет (ЭО аудиожазба арқылы тыңдайды)

2 мин

2. Тайкелтірдің төрелігі (ЭО аудиожазба арқылы тыңдайды) 2 мин

3. Сөздік жұмысы 2 минут

Пана болу –қамқор болу

Түзу бағыт – дұрыс жол көрсету

Атқосшы – ат күтуші көмекші

Төрелік , бітім – әділ шешім айту;

Күрке – өте кішкентай үй;

Қол қусырып амандасу- аса сыйластық көрсетіп, қос қолдап сәлем беру;

Зер - әшекейдің түрі;

Тобылғы – қызыл түсті бұта (өсімдік);

Байырқалап қарау – бақылап , зерттеп қарау (смотреть изучая);



Өнегелік жол туралы оқулықтан мәлімет оқу 2 минут


  1. тапсырма – Әңгімені кезектесіп оқу 4 минут

2- тапсырма-«Біз таптық!» - Мәтінмен жұмыс:

1-топ -Төле бидің ойын тауып оқу- 1мин

2- топ -Төле бидің сөздерін тауып оқу - 1мин

3-топ -Тайкелтірдің сөздерін тауып оқу – 1 мин

Жеке тапсырма - Таласқан жігіттердің сөзін тауып оқу 1 мин 28мин
Жаңа тақырып бойынша ойлануға сұрақ

– таласқан екі адамның сөзге тоқтауы нені білдіреді? 2мин


Топпен жұмыс .

«Дәлелдеу» постер арқылы қорғау 5+3 мин

1-топ. «Қыс жақсы»

2-топ «Жаз жақсы»

3-топ «Күз жақсы»


«Фишбоун» әдісі арқылы 2 минут

«Тайкелтірдің төрелігі» шешендік сөзін толық оқып келу. 1 мин



Көшбасшы бағалайды

Топ басшысын мұғалім бағалайды. 3 мин

(оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау).

Кесте толтырады 1мин (қосымшада)

Пән мұғалімі Сейдалина Сәуле Жабатайқызы

Қосымша


Бағалау парағы



Оқушының аты

Сұраққа жауап

«Суреттерді сөйлету»

Электронды оқулық тапсырмасы

«Тауып алдым!»

«............

жақсы »


Қосымша сұраққа жауаптар


1






















2






















3






















4






















5






















Кері байланыс кестесі




Мұғалімнің

Достарымның

Өзімнің

Не ойландырды









Не істей алғанына / алғаныңа қуандың










Не істей алмағанына /алмағаныңа өкіндің










Сәйкес белгіні қорша

! + -

! + -

! + -


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет