42 сабақ 8 сынып
Сабақ :
|
Мектеп:
|
Күні: 15.02.2017
|
Мұғалімнің есімі: А.Б.Нуракова
|
Сынып:8
|
Қатысқаны:
|
Қатыспағаны
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты:
|
Шөлейт және шөл зоналарын білу,олардың бір-бірінен айырмашылықтарын түсіну және зоналардың орналасуын анықтау үшін карталарды қолдану
|
Сабақ мақсаттары: Оқушылардың пәндер байланыстыра отырып, қоршаған ортаны қорғауға, өзіндік талдау арқылы қорытынды жасай білу.
|
Барлық оқушылар
| |
Оқушылардың басым бөлігі
| |
Кебір оқушылар оқушылар
| |
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар :
|
| |
Негізгі сөздермен тіркестер
| |
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
|
Талқылауға арналған тармақтар:
| |
Сіз неліктен екенін айта аласыз ба?
|
|
Жазылым бойынша ұсыныстар:
|
Алдыңғы оқу:
|
№5 сарамандық жұмыс «Қазақстан зоналарына қысқаша сипаттама»
|
Жоспар
|
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар мен ескертулер.
|
ресурстар
|
Басталуы
|
Амандасу
8.55-9.40 Сұрақ-жауап
1.Табиғат кешені дегеніміз не?
2.Ең ірі табиғат кешені,2-ші табиғат кешені
3.Табиғаттың құрамдас бөліктері
4.Тұтастығы,ырғақтылығы,зат және энергия айналымы,зоналылығы
Басбармақ арқылы бағалау
ІІ.Сыни тұрғыдан ойлауға сұрақтар
1.Топырағы,тіршілік дүниесі жөнінен айырмашылық жасайтын белдеулер
2.Қазақстан табиғат зоналары
3.Жергілікті жеріміздің табиғат зонасы,ерекшелігі 2) Картамен жұмыс
Мадақтау арқылыбағалау
|
Карта, сұрақ-жауап
|
Ортасы
|
ІІІ. Жаңа сабақ:
1)Оқушыларды карта арқылы постер қорғату
Мына нәрселерді қамтуы керек
1.Табиғат зонасының орны
2.Жауын-шашын мөлшері
3.Топырағы
4.Өсімдіктері
5.Жануарлары
|
Ой тастау
|
Аяқтауы
|
ІV.Сабақты бекіту:
1) 1.Шөлейт және шөл зонасының орны
2.Жауын-шашын мөлшері
3.Топырақ түрлері
4.Гумусы
5.Өсімдіктері
6.Жануарлары
7.Шөлейт және шөл зонасының ұқсастықтары мен айырмашылықтары
2)Жұмыс дәптері
Мұғалімнің бағалауы қорытынды бағалау
Кері байланыс
|
БҮҮ кестесі
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау қосымша көмек көрсету, қабілеті жоғары баламен жұмыс
|
Бағалау- Оқушылардың үйренгенін тексеру қалай жоспарлаймын
Деңгейлік тапсырма
|
Пәнаралық байланыс қауіпсіздік ,АКТмен байланыс, құндылық байланыс
|
|
Сабақтың тиімді өткізу Өзара бағалау
Қосымша тапсырмамен жұмыс
|
Бағдаршам, баспармақ, кері байланыс
|
Рефлекся
Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?Мен өз жоспарыма түзетулер енгіздім және неліктен?
|
|
|
Қорытынды бағалау
Қандай екі нәрсе табысты болды?
1.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?
1.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетінін білдім.
|
Қорытынды бағалау
Қандай екі нәрсе табысты болды?
1.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?
1.
Қорытынды бағалау
Қандай екі нәрсе табысты болды?
1.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?
1.
Қорытынды бағалау
Қандай екі нәрсе табысты болды?
1.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?
1.
Қорытынды бағалау
Қандай екі нәрсе табысты болды?
1.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?
1.
Қорытынды бағалау
Қандай екі нәрсе табысты болды?
1.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?
1.
Қорытынды бағалау
Қандай екі нәрсе табысты болды?
1.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?
1.
Қорытынды бағалау
Қандай екі нәрсе табысты болды?
1.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?
1.
Қорытынды бағалау
Қандай екі нәрсе табысты болды?
1.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?
1.
Қорытынды бағалау
1.Табиғат кешені дегеніміз не?
2.Ең ірі табиғат кешені,2-ші табиғат кешені
3.Табиғаттың құрамдас бөліктері
4.Тұтастығы,ырғақтылығы,зат және энергия айналымы,зоналылығы
1.Топырағы,тіршілік дүниесі жөнінен айырмашылық жасайтын белдеулер
2.Қазақстан табиғат зоналары
3.Жергілікті жеріміздің табиғат зонасы,ерекшелігі 2) Картамен жұмыс
1)Оқушыларды карта арқылы постер қорғату
Мына нәрселерді қамтуы керек
1.Табиғат зонасының орны
2.Жауын-шашын мөлшері
3.Топырағы
4.Өсімдіктері
5.Жануарлары слайдқ салу
) 1.Шөлейт және шөл зонасының орны
2.Жауын-шашын мөлшері
3.Топырақ түрлері
4.Гумусы
5.Өсімдіктері
6.Жануарлары
7.Шөлейт және шөл зонасының ұқсастықтары мен айырмашылықтары
2)Жұмыс дәптері
Достарыңызбен бөлісу: |