Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ: Аймақтарды ерекшелеу
|
Мектеп:
№46 А.С.Пушкин атындағы мектеп-лицейі
|
Күні: 21.04.2017 ж 26.04.2017 ж
|
Мұғалімнің есімі: Өтегенова Жадыра
|
Сынып: 7 «Ә» 7 «В»
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
|
Оқушыларға графикалық редакторда жұмыс жасауда аймақтарды ерекшелеу тәсілдері туралы мағлұмат беру.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
|
Оқушылар графикалық редакторда жұмыс жасай алады.
|
Оқушылардың басым бөлігі:
|
Оқушылар графикалық редакторда жұмыс жасаудың жалпы тәсілдері туралы біледі.
|
Кейбір оқушылар:
|
Оқушылар өз бетімен тапсырмаларды орындап, тақырыпты түйіндей алады.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар.
Аймақтармен жұмыс жасаудың жалпы тәсілдері туралы үйренеді.
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:
|
Тікбұрышты аймақты, сопақша,Лассо,сиқырлы таяқша, Ақылды қайшылар
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
|
Талқылауға арналған тармақтар:
|
1.Кескіннің аймақтарын неге ерекшелейді?
2.Ерекшелеудің барлық құралдарын атап шығыңдар.
|
Жазылым бойынша ұсыныстар:
|
|
Алдыңғы оқу
|
Растрлық кескіндермен жұмыс жасаудың жалпы тәсілдері.
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Бағалау
|
Басталуы
5мин
5мин
|
1.Сәлемдесу, сынып оқушыларын түгелдеу, оқу құралдарына және көңіл-күйлеріне назар аудару. Сергіту сәті «Сіздің жақсы қасиеттеріңіз»
Мақсаты: оқушылардың бір-біріне жақсы қасиеттерін айтқыза отырып, достық қарым-қатынастарын нығайту, топтық жұмыста жағымды қарым –қатынасты орнату.
2 «Айналмалы сұрақ» әдісі,
өтілген тақырып бойынша сұрақтарға оқушылар бір-біріне беру арқылы жауап береді
Мақсаты: өтілген тақырыптар бойынша алған білімдерін байқау
|
7 сынып оқулық.
Информатика
|
Өзін-өзі бағалау
|
Ортасы
5 мин
10 мин
15 мин
|
Оқушыларға аймақтарды ерекшелеу тәсілдері туралы түсіндіру.
Мақсаты: Оқушыларға аймақтарды ерекшелеу тәсілдері туралы мағлұмат беру.
Кескіннің аймағын дұрыс пішінде ерекшелейтін құралдар-тікбұрыштық ерекшелеу, сопақша ерекшелеу.
Еркін пішінде аймақты ерекшелейтін құралдар-Лассо, «Сиқырлы таяқшалар, түс бойынша ерекшелеу,алдыңғы планды ерекшелеу, «Ақылды» қайшылар.Ерекшеленген аймақтың ішін жылжыту үшін жылжыту барысында Ctrl+Alt пернелер үйлесімін басып тұру керек.
Деңгейлік тапсырмалар.
|
Компьютерлер
|
Өзін-өзі бағалау
|
Аяқталуы
2 мин
3 мин
|
Үй тапсырмасын беру .
Сұрақ-жауап әдіс арқылы сабақты аяқтау.
|
|
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау – сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс құндылықтардағы байланыс
|
Жеке жұмыс
Дарынды оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беріледі
|
Оқушылардың үй тапсырмаларын сұрақ-жауап арқылы тексеріп,өзін-өзі бағалайды;
«Сұрақ-жауап» әдісі арқылы бағалауда оқушылар сабақ барысында алған білімдерін есепке алып, өзін-өзі бағалайды.
|
математика,сурет,
өмірмен байланыс
|
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз
|
|
|
Қорытынды бағамдау.
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуда да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақта жақсарта алды (оқытуда да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағмды жетілдіруге көмектесетінініне не білдім?
|
Достарыңызбен бөлісу: |