Сабақ негізделген оқу
мақсаты
|
Т3 Құрамында таныс емес сөздер мен сөз тіркестері бар мәтіннің мағынасын контексте анықтап түсіну.
А4 Алдын ала дайындалған жоспар/өз жазбаларын қолданып әңгімені, оқиғаны мазмұндау.
О1 Мәтін немесе оның бөлімдерін оқу түрлерін қолданып (рөлге бөліп оқу, терме оқу) мәнерлеп оқу.
Ж3 Шағын мәтін құрастыруда сөйлемнің тиісті тыныс белгілерін қолдану.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындай алады:
Құрамында таныс емес сөздер мен сөз тіркестері бар мәтіннің мағынасын анықтап түсінедң, өз жазбаларын қолданып, әңгімені мазмұндайды,мәтінді мәнерлеп оқиды. Жазылым кезінде тиісті тыныс белгілерді қолдана алады.
|
Басы
3 мин
5 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі:
1.Амандасамын
2.Сыныпты төрт мезгіл суреттері бойынша топқа бөлемін.
3.Психолгиялық ахуал қалыптастырамын.
"Шаттық шеңберде" тұрып сынып оқушылары бір-біріне бүгінгі күнге сәттілік тілейді.
"Сәлемдеме жіберіңіз" әдісі Ұ
Кітапты бірнеше қабат қағазға ораймын. Ішіне әр қағаздардың жұмбақтар жасырамын. Оқушылар әуен ойнап жатқан кезде, оралған затты сынып ішіне береді. Әуен тоқтаған кезде, оралған заттың бір қабатын ашады да, ішіндегі жұмбаққа жауап береді.
Өзінше ноян қорқақ кім? (қоян)
Aлмастан тыным, шабады ? (құлын)
Ұзын - ұзын із келер, ұзын бойлы қызкелер. (жылан)
Қисық ағашқа қар жұқпас. (сиыр мүйізі)
Иесіне адал, бөтенге қатал. (ит)
Қошқар мүйіз үйі бар, кіріп соған бұйығар. (ұлу )
Aйдарлы ағам таң атпай айғайлайды (әтеш)
Жұмбақтың шешіміндегі сөздерді жалпылама не деп атаймыз деп, оқушылардан сабақтың тақырыбы не туралы екенін өздеріне анықтату.
Сабақтың мақсатымен оқушыларды таныстыру.
|
Суреттер: қыс, көктем, жаз, күз
Оралған зат, жұмбақтар
Слайд, интербелсен-ді тақта
|
Қол сигналы
дұрыс
бұрыс
|
Сабақтың ортасы
5 мин
Дескриптор
10 мин
Дескриптор
|
1- тапсырма Ұ
"Жыл басы" ертегісі( мәтін)
Оқушылар интербелсенді тақтадан "Жыл басы" ертегісін оқиды.
|
Интербел- сенді тақта
Флипчарт, маркер, түрлі-түсті қағаз
|
Смайликтер
«Бас бармақ»
дұрыс
бұрыс
|