Қысқа мерзімді сабақ жоспары
САБАҚ: Қазақ тілі мен әдебиеті
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып: 11Т2
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспағандар:
|
Бөлім атауы:
|
Әлемдегі ерлер мен әйелдердің құқықтары мен теңдігі
Мұхтар Әуезов «Абай жолы» романы 1,2-кітабы
|
Сабақтың тақырыбы
|
«Абай жолы» - қазақ өмірінің жартығасырлық энциклопедиясы»
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
11.1.1.1 мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, тиісті ақпаратты анықтай білу;
|
Сабақтың мақсаттары
|
Мәтін үзінділері бойынша ақпаратты болжау қабілеттерін арттыру, жүйелі сөйлеу дағдыларын дамыту
|
Бағалау критерийлері
|
мәтін үзінділері бойынша болжам жасайды;
тиісті ақпаратты анықтайды;
|
Құндылықтар
|
Ашықтық, жаһандық білім, өзара ынтымақтастық
|
Пәнаралық байланыс
|
Әдебиет, тарих, мәдениеттену
|
АКТ дағдылары
|
Слайд, онлайн-сөздік, ғаламтор ресурстары
|
Осыған дейін меңгерілген білім
|
Өткен сабақтардағы оқушының білім-білік дағдыларының артуы, тілдік қолданыстары, сөздік қорларының дамуы , өткен сабаққа қатысты өткен ресурстарды еске түсіру
|
Тілдік міндеттер
|
Алтын қорға қосылған, жауһар туынды, көркемдік қуаты мол, әлеуметтік қайшылықтар, жер дауы, жесір дауы, ән жыр туралы роман
|
Жоспар
|
Жоспарланатын уақыт
|
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер
|
Дереккөздер
|
Сабақтың басы
5 мин
2 мин
|
Оқушылардың қызығушылығын ояту
Оқушылар «Абай жолы» роман-эпопеясын қандай ұғымдармен байланыстырасыз? Ойыңызды 10 ұғыммен байланыстырыңыз. (оқушыларға қабілетіне қарай уақыт беріледі)
Мыс, М.Әуезов, Абай өмірі, Тоғжан, Құнанбай сұлтан, аналар әлемі, ақын қонақтар, әлеуметтік тартыс, салт-дәстүрлер, жер дауы, Қодар мен Қамқа
Жасалған жұмысты сабақ тақырыбымен байланыстыра отырып, оқу мақсатын таныстыру. Бағалау критерийлерін оқушылармен бірлесе талдау
|
Слайд 1
|
Сабақтың ортасы
12 мин
6 мин
3 мин
7 мин
|
Оқушылар 3 топқа бөлінеді. Әр топқа тыңдалым мәтінінің бөліктерінен ақпараттар ұсынылады.
Тыңдалым тапсырмасы
Берілген ақпараттар, яғни мәтін үзінділеріге сүйене отырып, тыңдалым ақпаратын болжаңыз. Ойыңызды жүйелі жеткізіңіз.
1-топқа ұсынылатын ақпараттар
Алтын қорға қосылған
Жауһар туынды
Абай ғұмыры және қазақ тарихы
Роман-эпопея
Қазақ халқының салт-дәстүрі
Көркемдік қуаты мол
2- топқа ұсынылатын ақпараттар
1942 жылы, 1947 жылы, 1952 жылы, 1956 жылы
Мемлекеттік марапат Лениндік сыйлық
Қазақ халқының өмір салты
500-ден аса кейіпкер
Әлеуметтік қайшылықтар
Жер дауы, жесір дауы
3- топқа ұсынылатын ақпараттар
Шығарманың ерекшелігі-құрылысы
100-ден аса тіл
«Абай-арманға бөлейтін кітап»
Абай – қазақтың Илиадасы
Ән жыр туралы роман
Қаныш Сәтбаев «Қазақ өмірінің ......»
Берілген сөздер мен сөз тіркесінің мағынасын топта талқылайды, түсінбеген сөздерін сыныпта талқылайды. Онлайн сөздікке жүгінеді.
Оқушылар топта дайындалады. 1-топтан бастап, кезектесіп, ойларын жеткізіп, тыңдалым ақпаратын болжайды.
Ескерту (тыңдалым ақпаратымен бірдей шығу міндетті емес, оқушылардың ақпараттарды пайдаланып, ойларын мазмұнды, жүйелі жеткізгені бағаланады)
Ортада жұмыстарын қорғайды.
Дескриторлар:
берілген ақпараттар негізінде тыңдалым мазсұнын болжайды;
барлық ақпараттарды қамтиды;
ойларын жүйелі жеткізеді.
|
Достарыңызбен бөлісу: |