Апта
3 апта
|
Күні
|
Сабақ
Қазақ тілі
|
Мұғалім аты-жөні
Адуова Б.Т
|
«Дарынды ер балаларға арналған облыстық –қазақ түрік лицей-интернаты» ММ
|
Сабақтың тақырыбы: Батаның әлеуметтік-тұрмыстық қатынастағы көрінісі
|
Сілтеме:
|
10-сынып қазақ тілі оқулығы
|
Сабақтың мақсаты:
|
Әлеуметтік- тұрмыстық қатынас /отбасы, дос-жарандар арасында т.б./ батаға лайықты сөз әдебін құрылымдауды,сөз мәдениетіне айқындап қолдануды үйренемін
|
Нәтиже:
|
Әлеуметтік- тұрмыстық қатыната /отбасы, дос-жарандар арасында т.б./ бата түрін ішнара жіктей отыра,тілдесім сөйлеу әдебін топпен іс-тәжірибеде үйренеді
|
Әдіс-тәсілдері:
|
Оқытудағы жанңа әдіс-тәсілдер, СТО,диалогтік оқыту әдіс-тәсілдері
|
Пәнаралық байланыс:
|
Тарих,әдебиет
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 мин.
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Сәлемдесу.
Ұйымдастыру.
Топқа бөлу.
Сабақ барысымен таныстыру.
Бағалау парағын таныстыру.
Балалардың назарын сабаққа шоғырландыру
|
Сәлемдесу
Өздерін ретке келтіру
Топқа бөліну
Кітап құралдарын, дәптерлерін, қалам қарындашын дайындыққа келтіру
|
Үй тапсырмасын тексеру 2 мин
|
Қызығушылықты ояту 2 мин
|
1.Сергіту сәті арқылы « Жылы тілектер»
|
Жұмыла жасау
|
Мағынаны тану
(Мұғалім жаңа тақырыпқа бейнежазба арқылы шығады. Бүгінгі сабақтың мақсаты мен міндеттеріне тоқталады.) Жеке мақсат қоя білу
|
ББҮ 3мин
|
ББҮ-ны толтыру
|
ББҮ бойынша параққа толтырды.
|
Білемін?
|
Білдім
|
Үйренгім келеді?
|
|
|
|
Сабақтың негізгі бөлімі 20 мин
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Сыныптағы оқушылар ойын арқылы топтарға бөлінді.
топ тиімді жұмыс жасау үшін топ ережесін құру
Тақырып бойынша сұрақтар құрастырып, жауап беруге бағыт беру
Оқушы жауаптарын қадағалап тыңдау тыңдау
Бағалау
Сергіту сәті
Әр түрлі деңгейдегі тапсырмалар ұсыну
А. «М.Әуезов шығармасы бойынша» Мәтіннің тыныс белгілерін қойып,талдауды орындау, өзара бағалауға бағыттау
А.Бата түріне лицейден сауалнама алу
В. Бата түрімен байланыстырып сергіту сәтін ойластыру
С.Бата түріне жаңаша мысал келтіру
Бағалау
|
Оқушылар белсене қатысады.
Оқушылар үш топқа бөлініп сабақ құрылымымен таныстырылады., жұмыс жасауға кіріседі
Топпен жұмыла жұмыс жасау.Сұрақтап дайындау, жауаптарын тыңдау
Жаңаша бағалау түрін көрсету
Жаттығу жасау
Оқушылар таңдаған тапсырмалармен топта жұмыс жасайды.
Оқушылар тапсырма бойынша жұмыс жасайды
Өзара бағалау Стикер арқылы
|
Ой толғаныс 5 мин
|
Бүгінгі сабақ туралы ой бөлісу, ауызша
|
ойларын ортаға салып, саралап, салмақтап, ой елегінен өткізіп, ортақ шешімге келеді
|
Қорыту.
Күтілетін нәтиже 3 мин.
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
ББҮ парағын жинап, оқушылар сабаққа рефлексия жасайды.
|
Өзін –өзі бағалау, топ басшылары оқушыларды бағалайды.
|
Бағалау 4мин
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бақылайды, қадағалайды.
|
Оқушылардың формативті бағалауымен өз бағасынан ортақ баға қояды
|
Үйге тапсырма 1 мин
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Үйге : Тарау бойнша БТС-қа дайындалу
|
Тапсырманы күнделіктеріне белгілеп алу.
|