САБАҚ: Аймақты ерекшелеу
|
Мектеп: КММ Ортақ ОМ
|
Күні: 17.04.2017
|
Мұғалімнің есімі: Салимова Айбота Маулытбаевна
|
СЫНЫП: 7
|
Қатысқандар саны: 10
|
Қатыспағандар саны: 0
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
|
Программа құрылымымен, суреттегі аймақтарды ерекшелеу арқылы жұмыс жасауға үйренеді,жұппен, топпен жұмыс жасауға дағдыланады
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар: 10
|
Программа құрылымымен жұмыс жасай біледі
|
Оқушылардың басым бөлігі:
|
Растрлық графикагада аймақты ерекшелей алады
|
Кейбір оқушылар:
|
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар:
Сабақ барысында топпен, жұппен жұмыс істеуге дағдыланады
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:
|
Программа құрылымы
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Discuss the chart that is created. Which is the most popular fruit choice? How do we know?
Has every learner’s choice been recorded? How can we check?
Ask learners if they can think of other questions that we might have investigated. If ideas are not forthcoming, ‘lead’ the discussion by suggesting – what else could we have put in the basket? What other things could we try, to see if people have favourites? What other questions could we have asked about our fruit basket?
Take ideas and ask – What do you think the result might be? What would the pictogram look like?
|
Талқылауға арналған тармақтар:
|
Аймақты ерекшелеу не үшін қажет?
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?
|
Растрлық графикада аймақты ерекшелеуді неліктен қолданасыз?
|
Жазылым бойынша ұсыныстар:
|
Тақырып бойынша сұрақтар құрастырады, суреттен әңгіме құрастырады
|
Алдыңғы оқу
|
Растрлық графикада аймақты ерекшелей алады
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
1.Ынтымақтастық атмосферасын құру
Үйлер мен тұрғындар
Оқушылар үйлер мен тұрғындар болып бөліп тұрады. Жүргізуші үйлер және тұрғындар дегенде үйлер мен тұрғындар ауысып, жүргізуші сол орынға тұруы керек.
2. Оқушыларды топқа бөлу.
Үйлер мен тұрғындар болып бөлінеді.
3. Миға шабуыл
Үй тапсырмасын тексеру арқылы сұрақ-жауап тәсілімен балалардың білімін тексеру
|
Интернет ресурстары
7-сынып оқулығы
|
Ортасы
|
4. Ыстық орындық
Өткен тақырып бойынша тапсырмалар орындайды
Сергіту сәті:
«Қыдырып қайтайық» атты жаттығу жасау
Интербелсеңді тақтадағы бейнероликтегідей жаттығулар жасайды.
|
Информатика негіздері журналы
|
Аяқталуы
|
5. Автобустық аялдама
Сұрақ жазылған парақты келесі топқа жібереді
6. Суретпен әңгіме
Тақырыпқа қатысты суреттен әңгіме құрастыру
Талқылау: Қандай сезімде болдыңыздар?
6.Кері байланыс
ББҮ кестесін толтыру
«Бас бармақ» тәсілі
7.Бағалау
Бағалау парақшасын толтырады.
|
Флипчарт, маркерлер, тақта, стикерлер
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
|
Қабілеті жоғары оқушыларға күрделі тапсырма беру
Әлсіз оқушыларды бақылап, тапсырмаларды жеңілдету
|
Өзін-өзі бағалау
Критерий бойынша бағалау
Бағдаршам арқылы бағалау
Смайлик арқылы бағалау
|
АКТ
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалу
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету
Оқытуды басқару және көшбасшылық
|
Рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|