Сабақ Бөлім: Табиғат құбылыстары Мұғалімнің аты-жөні



бет1/2
Дата23.01.2023
өлшемі467,5 Kb.
#166186
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
4кл дүниетану 20-апта
4кл қазақ тілі 20-апта, музей

Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Дүниетану 20-сабақ

Бөлім:

Табиғат құбылыстары

Мұғалімнің аты-жөні




Күні:




Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Катаклизм кезіндегі менің қауіпсіздігім

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.2.3.2 зерттеу негізінде өз өңірінде табиғи апаттар туындауы ықтималдылығын болжау

Сабақтың мақсаты



  • өз өңірінде туындауы мүмкін табиғи апаттарды болжайды.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті



Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру

5 мин


Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.
Өткен тақырыпқа шолу:
-Үй тапсырмасын сұрау.
-Бір-біріңе өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар қойып, жауап алыңдар.
- Оқу материалын жариялау «Ой қозғау» әдісі арқылы жүреді:
-Катаклизм деген не еді?
-Қандай катаклизмдерді білдіңдер?
-Олай болса, бүгінгі сабақта катаклизм кезінде өзіміздің қауіпсіздігімізді қамтамасыз ету туралы оқып білетін боламыз.
Сабақ мақсаты жария етіледі.
Топқа бөлу «Таңдау» әдісі арқылы жүреді.

Жаттығу жасайды.

Сұрақтар қояды, жауап береді.


Тақырып ашады.

Топқа бірігеді.



Сұраққа жауап берген оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.







Жаңа білім
15 мин

2 мин
Бекіту


18 мин



(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады.
А) Сөздік жұмысы.
Су тасқыны, су басу.
Ә) Сызбамен жұмыс.
- Сызбаны пайдаланып, қыста, көктемде, жазда, күзде сендер тұратын аймақта қандай катаклизмдер болуы мүмкін?
Ә) Мәтінмен жұмыс.
-Мәтінді оқып танысыңдар.
-Тасқынның пайда болуының себептерінің қайсысы табиғи факторға, қайсысы адамның іс-әрекетіне байланысты екенін анықтаңдар.
-Су тасқынының алдын алуға бола ма?


Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады.
Кейбір оқушыға:
-Су тасқынына ұшыраған аймақты анықтап, салдары туралы әңгімеле.




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет