Сабақ: Фантазия Мектеп: 10 Күні: 24. 04. 2017 жыл Мұғалімнің аты-жөні: Файзуллаева Б



Дата08.09.2017
өлшемі55,92 Kb.
#30334
түріСабақ
Сабақ жоспары

Сабақ: Фантазия

Мектеп: 10

Күні: 24.04.2017 жыл


Мұғалімнің аты-жөні: Файзуллаева Б

Сынып: 5 «А»


Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

5.ӘТН4.3.Сын есімді зат есім орнына қолдана білу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Ұсынылған тыңдалым арқылы тақырыпты болжай алады



Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Мәтіннен негізгі ойды анықтап, сын есімді таба алады



Кейбір оқушылар орындай алады:

Сын есімді зат есім орнына қолданып, сипаттама жаза біледі



Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Тыңдалым арқылы негізгі ойды анықтап, сын есімді зат есім орнына қолдана біледі



Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Фантазия, ой, шарықтау, т.б.



Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Фантазияға берілу, қиялында шарықтау, ойдан құрастыру, т.б.



Талқылауға арналған сұрақтар:

Фантазияның балаға пайдасы бар ма және неліктен?



Не себепті …. деп ойлайсыз?

Фантазияның бала өміріндегі пайдасын білу үшін

ишара:




Алдыңғы оқу:



Жоспар


Жоспарланған

жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы: 10 мин

2 мин.

3 мин

5 мин.


1.Шаттық шеңберін құру:

Сын есім арқылы жақсы тілек айтқызу;

2.Сыныпты топқа бөлу: Сын есімнің 3 шырайы арқылы;

3.«Ыстық орындық» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау;

4. Миға шабуыл. М.Мақатаевтың «Фантазия» өлеңінің аудиожазбасын тыңдату арқылы тақырыпты ашқызу;

Талқылау сұрағы:

-Фантазияның балаға пайдасы бар ма және неліктен?

-Фантазия бала бойында қандай қабілеттерді қалыптастыруы мүмкін?

-Фантазияның баланың болашағына әсері бар ма?


«Көңілді күн» әуені
Қима қағаздар
Орындық
АКТ


Ортасы


«Галереяға саяхат» әдісі.

Бағалау критерийі: Сурет арқылы сын есімдерді қатыстырып, мәтін құраңыз.

1-тапсырма. Топқа суреттер таратылып, сол суреттер арқылы сын есімдерді қатыстырып, мәтін құру беріледі. Құраған мәтіндерін тақтаға жапсырып, топтар алмасып, бір-бірлерінің мәтіндерін оқып, тапсырманың критерийге сай орындалғанын бағамдап, дескрипторды стикерлерге жазып, мәтін астына жапсырады.



Дескриптор: Сурет арқылы сын есімдерді қатыстырып, мәтін құрай алды
Бағалау критерийі: Зат есімдердің орнына сын есімді қолданып, бейнебаяннан көрген бейнеге сипаттама беріңіз.
2-тапсырма. Бейнебаян көрсетіліп, топтар сын есімдерді зат есім орнына қолдана отырып, сол бейнебаяндағы бейнеге сипаттама жазады. Мысалы:Қызықтыны бәріміз ұнатамыз. Әсерлінің адамды баурап алары сөзсіз.т.б. Тақтаға іліп, қайтадан алмасып оқып, стикерлерге критерий бойынша дескриптор жазады, соңында оқиды. Топтар бір-біріне кері байланыс береді.

Дескриптор: Зат есімдердің орнына сын есімді қолданып, сипаттама бере алды



Флипчарт, маркерлер, стикерлер

www.youtoube.com, АКТ, А-4 парағы, маркерлер, стикерлер



Соңы


«Үш негізгі ой» арқылы сабақты қорытындылайды




Қосымша ақпарат





Саралау – оқушыға

мейлінше қолдау

көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Қабілетті

оқушыға тапсырманы

қалай түрлендіресіз?


Бағалау – оқушы білімін

тексеруді қалай

жоспарлайсыз?


Пəнаралық байланыс –

Денсаулық жəне қауіпсіздік,

АКТ-мен байланыс.

Құндылықтармен байланыс

(тəрбие элементі).


Оқушыға бағыт-бағдар беріп отыру, кері байланыс жүргізу, смайликтер арқылы ынталандыру. Қабілетті оқушылардың бейнеге сипаттама беру барысында деңгейін ескеру

Өзін-өзі , топтық бағалау, жекелей, т.б.

Музыка, АКТ, т.б.

Жақсылық пен жамандықты ажырата білуге тәрбиелеу



Рефлексия

Сабақтың мақсаты

мен оқу

міндеттері



орындалды ма?

Бүгін оқушылар

не үйренді?

Сабақ қалай өтті,

қандай деңгейде

өтті?


Жоспарланған

саралау жақсы

іске асты ма?

(тапсырмалар

сəйкес болды ма?)

Уақытты қалай

пайдаландым?

Жоспарыма

қандай өзгеріс

енгіздім жəне

неге?


Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

«+, -, қызықты » әдісі арқылы




Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1:

2:

Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту



мен оқуға қатысты)?

1:

2:



Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі

сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?



1:

2:



Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет