Сабақ География 9сынып Сабақтың тақырыбы §32. Жеңіл өнеркәсіп



Дата07.02.2022
өлшемі46,5 Kb.
#87934
түріСабақ
Байланысты:
ашық сабақ-1
Айсапар сабақ жоспары, ашық сабақ-1, кәсіптік-1, кәсіптік-1, кәсіптік-1, кәсіптік-1, гегр.я зерттеу-1, гегр.я зерттеу-1, гегр.я зерттеу-1, гегр.я зерттеу-1

Модуль

Сыни тұрғыдан ойлау, ой қозғау, диалог, АКТ, бағалау.

сабақ

География 9сынып

Сабақтың тақырыбы

§32. Жеңіл өнеркәсіп







Сабақтың мақсаты

Қазақстанның жеңіл өнеркәсіп құрылымы, салалары және өнеркәсіп орталықтарының орналасуы туралы білім беру.Оқушылардың ойлау, есте сақтау қабілетін арттыру, шығармашылық ізденіске баулу.Топта ұжымдық қарым-қатынас, ынтымақтастық, бірлікке, бір-бірін тыңдауға баулу







Табыс критерийлері

1)Жеңіл өнеркәсіп құрамына кіретін өнеркәсіп салаларымен танысады.2)Жеңіл өнеркәсіп саласындағы мамандықтар туралы біледі.3)Өзара ұйымшылдық, топтасып жұмыс істеу дағдылары дамиды.







Түйінді идеялар

Қазақстанның жеңіл өнеркәсіп жайлы толық мағлұмат алып, топ болып жұмыстанып, өз идеяларын түйіндейді.







Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

рессурстар

2-3 мин

3-4 мин


4 мин
15 мин

5 мин


2-3 мин



Ұйымдастыру бөлімі. Амандасу. Шаттық шеңберін құрып, жағымды эмоцияны қалыптастыру. Топқа бөлу.

Өткен сабақты пысықтау. Plickers программасын қолданып, оқушыларды тест арқылы бағалап алу.

Жаңа сабақты таныстыру. «Ой қозғау» әдісі бойынша жеңіл өнеркәсіптің құрылымы мен салаларын түсіндіру үшін презентация мен видео көрсетіледі.

Жаңа сабақтың мазмұны мен мәнін оқушылардың өз бетінше ашуы үшін «Ассоциация» әдісі арқылы топпен жұмыс жасау.


Картамен жұмыс



Қорытынды. Plickers арқылы жаңа сабақты пысықтау

Бағалау.
Кері байланыс.

Үйге тапсырма. Кез келген ұнаған жеңіл өнеркәсіп саласына бизнес план құрып келу.


Сәлемдеседі, тәртіпке келеді де, шаттық шеңберін құрады. Оқушылар өздерінің барлық жағымсыз энергиясын басынан шығарып тастап, жаңа көңіл-күймен «Мақсатыңа жете біл!» атты есігінен сабаққа қадам басады. Білімге алып баратын үш жол: 1) ойлану, оқу жолы 2) Еліктеу, ұқсау жолы 3) Тәжірибе жинау жолы. Осы үш жол арқылы 3 топқа бөлінеді.

интерактивті тақтадан тест тапсырмасын оқып, жауаптарын жеке QR карточкалары арқылы көрсетеді.

Жаңа сабақты тыңдау

Топпен жұмыстану арқылы кесте, сызба түрінде сызып,ассоциация құрастыру. Ассоциация ноут букте жасалып, интерактивті тақтада көрсетіліп, лазерлі құралмен қорғалады.1 – топ: Тоқыма өнеркәсібі.2 – топ: Мақта – мата өнеркәсібі.3 – топ: аяқ киім өнеркәсібі.

Кескін картаға жеңіл өнеркәсіп орталықтарын түсіру.

Сабақты қорытындылау мақсатында Plickers арқылы сұрақтарға жауап береді.

Оқушылар бағалау критерийлері арқылы топтағы көршілестерін бағалайды.
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін айтып БББ кестесі бойынша кері байланыс жасайды.

Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады.



«Мақсатыңа жете біл!» есігі, 3 жол атауы
Интерактивті тақта, смартфон, QR код карточкалары

презентация


Әр топқа ноут бук, интерактивті тақта, лазерлі құрал


Кескін карта






Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет