Тақырыпты түсінеді, көліктің түрлері және елдің көлік- транзиттік әулетін зерттеу жасай отырып топпен тапсырмаларды орындайды көлік түрлерімен танысады, олардың әлеуметтік сала үшін маңызын біледі .
Сабақтың мақсаттары
●Барлық оқушылар:Көлік түрлері жайында біледі.
● Оқушылардың басым бөлігі:
Тамақ өнеркәсібінің маңызы жайлы біледі.
● Кейбір оқушылар Тамақ өнеркәсібі маңызы жайында өмірмен байланыстыра отырып мысалдар келтіреді
Тілдік мақсат
Оқушылар:Оқулықпен ,атласпен ,кескін картамен жұмыс істей алады.
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Конструкциялы,конверсия,.
Сыныптағы диалог /жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
Тамақ өнеркәсібінің маңызы қандай?
Тамақ өнеркәсібі қай қалаларда орналасқан.
Жазылым бойынша ұсыныстар:
Алдынғы тақырып.
Оқушылар:
1.Металлургия кешені туралы біледі .
2.Металлургияның өндірілуі жайында және одан не алынатынын біледі
Жоспар
Жоспарланған уақыт
Жоспарланған тапсырмалар
Ресурстар.
Басталуы.
(2 мин)
(10 мин
Ортасы.
(20 мин)
Аяқталуы
(5 мин)
Кері байланыс
(5 мин)
Бағалау
(3 мин)
Үйге тапсырма
Қосымша ақпарат
Ұйымдастыру кезеңі:
«Ыстық жүрек» әдісі.
Үй тапсырмасын сұрау :
«Сұрақ-жауап» әдісі.
Оқушылар үй тапсырмасының сұрақтарын «Автор орындығы» әдісі арқылы жауап береді.
Топқа бөлу:
«Мозайка» әдісі
1. Ауди тобы
2. Некси тобы
3. Жигули тобы
Жаңа сабақтың тақырыбын өлең шумағымен ашу.
Табиғатты сүю парыз,
Сүю үшін – білу парыз.
Қасиетін ұғу парыз,
Күзетінде тұру парыз.
Жаңа сабақты түсіндіру. «Ассосияция» әдісі «Семантикалық карта» әдісі
«БББ» кестесі
Өзін-өзі бағалау
Машина жасау кешені туралы сұрақ-жауап жазып келу.
Ғаламтордан машина кешені туралы мәлімет алып келу.
ноутбук
Қима-өағаздар
А4
Қазақстан картасы
АКТ
Бейнеролик
Постер,маркер
постер
А4
Саралау-Сіз қосымша көмек беруді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
Бағалау-Оқушылардың үйренгенін қалай жоспарлайсыз?
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері.
АКТ мен байланыс құндылықтардағы байланыс.
Жеке жұмыс
Бағалау критерийі мен бағалау шкаласын жазып қойдым оқушылар өзін-өзі бағалады.
Бағалау критерийлері
1.Үй тапсырмасы- 1 ұпай
(әр жауапқа )
2. Мұнай өндіретін қаншама компаниялар бар-2 ұпай.
А) Мұнайдың ең соңғы қалдығы қандай іске жарамды -1
Б) Газ кен орындарын атап айту-1
3. Мұнай мен газдың адам өміріндегі маңызын түсінік беру – 4 үпай
А) Мұнай алғаш кай жылы атқылады атап беру-2
Биология және тарих пәндерімен байланысты болды.
АКТ қолдандым, бейнеролик және тапсырма берілгенде қолданылды.
Рефлексия.
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?