САБАҚ: Жаратылыстану және дүниетануды оқыту әдістемесі.
Тақырып: Дүниетануды оқытудағы әдістемелік жиынтық. Тірі табиғат бұрышы
|
Колледж: Семейдің М.О.Әуезов атындағы педагогикалық колледжі
|
Күні: 4.04.2017ж
|
Мұғалімнің есімі:МузапароваД.Б.
|
Топ: 31 «ә»
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты
|
Дүниетану сабақтарында тәжірибелер. Дүниетану сабақтарында сурет салу
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар: дүниетану оқулықтарымен (1,2,3,4-сыныптар) жұмыс түрін жасап үйренеді
жұмыс түрін үйренеді жұмыс
|
Бақылау күнделігімен жұмыс түрін жүргізеді
|
Оқушылардың басым бөлігі:
|
Дидактикалық материалдар жинақтайды
|
Кейбір оқушылар:
|
Тірі табиғат мүйістерімен танысады.
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар
|
Ресурстар
|
|
Мұғалімнің іс әрекеті
|
Оқушының іс әрекеті
|
|
Ұйымдастыру бөлімі
|
Сәлемдесу, аудиторияның дайындығын тексеру,журналмен жұмыс.
|
Сәлемдесу
Сократ шеңберіне отырып сұраққа жауап беру..(бақылаушылар)
Студенттер өткен тақырыпты қаншалықты меңгергендері өз жауаптарынан айқын көрінеді.
|
А4 қағаздары, маркер ватман түрлі –түсті қағаздар нөмірленген белгілер, стикерлер , флипчарт
|
Жаңа сабақты меңгерту
|
Галереяға саяхат
1.Дүниетануды оқытудағы әдістемелік жиынтықтың түрлерін атап көрсетіңдер
2. Тірі табиғат бұрышы деген не?
3.Өлкетану бұрышы деген не?
4.Географиялық алаң деген не?
5.Дүниетануды оқытуда көрнекі құралдардың ерекшелігі қандай?
|
Әртопқа бөлінген студенттерге 10-15 кағаз парағы(кірпіш деп ойлаймыз) таратылады. Сол қағаз бетіне берілген сұрақ төңірегінде ойларын жинақтап, кірпішті тізіп қалап шығу керек.Жұмыстарын бөлменің кез-келген ұнаған бұрышына іледі. Барлығы қолдарына қалам мен дәптерлерін алып өздеріне қажетті мәліметтерді жазып алады.
Жаңа тақырыпты өздері ашады.
|
А4 қағаздары, маркер ватман түрлі –түсті қағаздар нөмірленген белгілер, стикерлер , флипчарт
|
Қорытынды
|
1.Табиғаттану сабақтарындағы оқу құралдары мен көрнекіліктердің алатын орыны
2.Өлкетану мүйісінде қандай объектілер мен құралдарды пайдалануға болады?
3.Географиялық алаңда қандай бақылау және сарамандық жұмыстар жүргізуге болады?
|
|
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
|
Қосымша көмекті әр топтың жанына барып кітаптың қандай бетімен жұмыс жасау, ақпарат көздерін қайдан алатындығы жайлы мәлімет беремін.
Қабілеті жоғары оқушыларға ғарышты зерттеу туралы ақпарат табуға тапсырмалар беремін
|
Топтағы студенттер бірін-бірі бағалайды
|
Информатика
Электронды ресурстарды қолдану.
Интерактивті тақтаны 20-25 минуттан артық қолдануға болмайды. Көзге, денсаулыққа зиян.
|
Рефлексия
|
Саусақтар арқылы түсінген түсінбегенін анықтау
|