Сабақ жоспары №1 информатика Тақырыбы: Кіріспе. Техника қауісіздігі және жұмыс орнын ұйымдастыру



бет1/4
Дата05.06.2017
өлшемі0,56 Mb.
#18170
  1   2   3   4
ОҚО Шымкент қаласы

№23 мектеп-лицейі

Пән мұғалімі: Анарбаева Г.С.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары № 1 информатика
Тақырыбы: Кіріспе. Техника қауісіздігі және жұмыс орнын ұйымдастыру.

Мерзімі : 1.09.2015

3.09.2015

Сынып: 10 «Ж»,

10 «Е», 10 «Ә»

Мақсаты: ЕТ кабинетіндегі ережелер





Кіріспе сабақ




Жаңа материалды меңгеру сабағы




Қайталау білімді жүйелеу сабағы




Білімді тиянақтау сабағы




Кіріктірілген сабақ




ББД-ны дамыту ж/е бекіту сабағы










Бинарлы сабақ




Аралас сабақ




ББД-ны бекіту ж/е қалыптастыру сабағы




ББД-ны тексеру,бағалау сабағы






Сабақ түрі


Білімділік

Дамытушылық

Тәрбиелік

Бала бойына бүгінгі тақырыпты өту барысында білімдерін арттыру.


Оқушының әрбір сабаққа ынтасы мен қабілетін біріктіріп,

пәнге деген қызығушылығын арттыру.



Оқушылардың белсенділігін арттыру, жұмыс жасау мақсатында компьютерлік сауаттылыққа, өзара көмектесуге, өзін-өзі бағалауға тәрбиелеу.
Міндет

тері:
Сабақтың жабдықталуы мен дидактикалық материалдар:





кестелер




жаттығулар жинағы




иллюстрация, ұлы тұлғалар портреті, оқулық




стикер




сызба




таратпа материалдар




дидактикалық жинақтама




ТСО




оқулық




тапсырмалар карточкасы




маркерлер, А-4, А-3 парақтары,




тесттер



Күтілетін нәтиже:

ЕТ кабинетіндегі ережелерді жатқа біледі
Жаңа түсінік: ___________________________________________________________________________________________________________________

Сабақтың барысы

Сабақтың мазмұны

Белсенді оқытуда қолданылатын формалар.Оқытудың стратегиялары мен техникалары.

Бағалау

I. Ояту

Ұйымдастыру кезеңі // Жағымды ахуал тудыру // Орын ауыстырылған әріптер

Сыныпты түрлі-түсті қағаздар арқылы 2-топқа бөлу // Топта жұмыс істеу ережесі

II. Мағынаны тану

1. Өткен сабақтағы материалдарды қайталау

9-сыныпта не үйрендік?



  1. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ақпаратпен жұмыс істеу ережелерін сақтауды

  2. қызметтік программаларды қолдануды

  3. программалау тілінде файлдармен жұмыс істеуді ұйымдастыруды

  4. салынған циклдермен программаларды құруды

  5. программаларды құруда массивтерді пайдалануды

  6. өңделген символдық алгоритмдерді программалауды

  7. программалау тілі арқылы модельдер құруды

  8. электрондық кестеде деректер қорын құруды

  9. электрондық кесте арқылы деректерді іздеуді және сұрыптауды ұйымдастыруды;

видео ақпаратты программалық құралдар арқылы өндеуді

2. Сабақтың басталуы. Сабақтың тақырыбы, мақсаты және міндеттерді қою

Оқушылармен бірігіп сабақтың мақсатын слайдты көрсету арқылы қою.



3. Білімнің өзектілігі

1-топ: Техникалық қауіпсіздік ережелеріне сәйкес негізгі тиымдар қандай? Сұраққа толық жауап беріңіздер.

2-топ: Өрт болған жағдайда, қандай шаралар қолдану керек? Сұраққа толық жауап беріңіздер.

4. Жаңа материалды таныстыру

Оқушыларға жаңа тақырыпты түсіндіру үшін, оларға кеспе қағаздар таратылады.



5. Бекіту

  • Техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтамау неге алып келуі мүмкін?

  • Техникалық қауіпсіздік ережелеріне сәйкес оқушы компьютерді қолдануға рұқсат алуы үшін не істеуі керек?

  • Егер компьютерден қандай да бір ақау табылса, не істеу керек?

  • Санау жүйелерінің ақпаратты сақтаудағы маңызы қандай?

  • Компьютер архитектурасына сипаттама беріңіз. Компьютер дұрыс жұмыс істеу үшін құрылғылардың барлығының болуы жеткілікті ме?

АКТ


СТО

ДО

Джигсо әдісі



Формативті

Өзін-өзі бағалау

бағдаршам

III. Рефлексия

1) Сабақты қорытындылау: берілген сұрақтарды тексеру.

Өтілген материалды тиянақтау



  • Сабақ сізге ұнады ма? Неліктен?

  • Сабақта қолданған әдістердің қайсысы тиімді болды?

  • Болашақта қандай ұсыныс берер едіңіз?

Топтардың жұмысын бағалау // Бағалау парақтарын толтыру // Бағалау

2) Үй тапсырмасы: Техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтамау салдарынан жарақат алғандарға алғашқы көмек көрсету” тақырыбында шағын эссе жазып келу.

Өзін-өзі бағалау



Тексерген ӘБ жетекшісі: Ахметчеев А.Б.

ОҚО Шымкент қаласы

№23 мектеп-лицейі

Пән мұғалімі: Анарбаева Г.С.


Қысқа мерзімді сабақ жоспары № 2 информатика
Тақырыбы: Әлемнің ақпараттық бейнесі, ақпараттық жүйелер және ресурстар.

Мерзімі : 8.09.2015

10.09.2015

Сынып: 10 «Ж»,

10 «Е», 10 «Ә»

Мақсаты: «Информатика» пәнінің зерттеу обьектілерімен танысады ақпараттық кеңістік терминінің ортақ түсінігі қалыптастыру.





Кіріспе сабақ




Жаңа материалды меңгеру сабағы




Қайталау білімді жүйелеу сабағы




Білімді тиянақтау сабағы




Кіріктірілген сабақ




ББД-ны дамыту ж/е бекіту сабағы










Бинарлы сабақ




Аралас сабақ




ББД-ны бекіту ж/е қалыптастыру сабағы




ББД-ны тексеру,бағалау сабағы






Сабақ түрі


Білімділік

Дамытушылық

Тәрбиелік

Бала бойына бүгінгі тақырыпты өту барысында білімдерін арттыру.


Оқушының әрбір сабаққа ынтасы мен қабілетін біріктіріп,

пәнге деген қызығушылығын арттыру.



Оқушылардың белсенділігін арттыру, жұмыс жасау мақсатында компьютерлік сауаттылыққа, өзара көмектесуге, өзін-өзі бағалауға тәрбиелеу.
Міндет

тері:
Сабақтың жабдықталуы мен дидактикалық материалдар:





кестелер




жаттығулар жинағы




иллюстрация, ұлы тұлғалар портреті, оқулық




стикер




сызба




таратпа материалдар




дидактикалық жинақтама




ТСО




оқулық




тапсырмалар карточкасы




маркерлер, А-4, А-3 парақтары,




тесттер



Күтілетін нәтиже:

Ақпараттық қоғам орнатудың негізгі шарттарымен танысады.
Жаңа түсінік: объект, жүйе, модель

Сабақтың барысы

Сабақтың мазмұны

Белсенді оқытуда қолданылатын формалар.Оқытудың стратегиялары мен техникалары.

Бағалау

I. Ояту

Ұйымдастыру кезеңі // Жағымды ахуал тудыру // Аудиториядағы заттар

Сыныпты бір-екі сандар бойынша 2 топқа бөлу // Топта жұмыс істеу ережесі

СТО, АКТ


II. Мағынаны тану

1. Өткен сабақтағы материалдарды қайталау

  • Техникалық қауіпсіздік ережелеріне сәйкес негізгі тиымдар қандай?

  • Өрт болған жағдайда, қандай шаралар қолдану керек? Сұраққа толық жауап беріңіздер.

  • Егер компьютерден қандай да бір ақау табылса, не істеу керек?

  • Техникалық қауіпсіздік ережелеріне сәйкес оқушы компьютерді қолдануға рұқсат алуы үшін не істеуі керек?

2. Сабақтың басталуы. Сабақтың тақырыбы, мақсаты және міндеттерді қою

1. Қоршаған орта объектілері туралы түсінік

2. Объектілердің ақпараттық моделі

3. Объектілер жүйесі туралы түсінік



3. Білімнің өзектілігі

  • Фотошоп программасы мен пернетақтаны объект ретінде қарастырғандағы басты айырмашылығы неде?

  • Ақпараттық модель материалды бола алады ма? Неге?

  • Объект пен модельдің айырмашылығы неде?

4. Жаңа материалды таныстыру

Жаңа тақырыпты презентация бойынша түсіндіру



5. Бекіту

1-топ: Компьютердің Кез келген программаларын алып, қарастырыңдар.

2-топ: Компьютердің Кез келген жабдықтарын алып, қарастырыңдар.

Топтық әңгіме

СТО

Әңгіме-дебат



АКТ

Топтық жұмыс



Формативті

Смайликтер-мен бағалау



III. Рефлексия

1) Сабақты қорытындылау:

Өтілген материалды тиянақтау



  • Сабақ сізге ұнады ма? Неліктен?

  • Сабақта қолданған әдістердің қайсысы тиімді болды?

  • Болашақта қандай ұсыныс берер едіңіз?

Топтардың жұмысын бағалау // Бағалау парақтарын толтыру // Бағалау

Мен берілген тапсырмалрды орындадым




Тотық жұмыста мен ой қостым




Топтық жұмыста мен жауап бердім




2) Үй тапсырмасы: Әлемдегі ақпараттық технологиялар мен жүйелердің даму үрдісіне зерттеу жасау.

ДО, СТО


Критерий бойынша бағалау

Тексерген ӘБ жетекшісі: Ахметчеев А.Б.

ОҚО Шымкент қаласы

№23 мектеп-лицейі

Пән мұғалімі: Анарбаева Г.С.


Қысқа мерзімді сабақ жоспары № 3 информатика
Тақырыбы: Білім беру ақпараттық ресурстары.

Мерзімі : 15.09.2015

17.09.2015

Сынып: 10 «Ж»,

10 «Е», 10 «Ә»

Мақсаты: Ақпараттық технологиялардың теориялық негіздері бойынша базалық білім жүйесін меңгерту





Кіріспе сабақ




Жаңа материалды меңгеру сабағы




Қайталау білімді жүйелеу сабағы




Білімді тиянақтау сабағы




Кіріктірілген сабақ




ББД-ны дамыту ж/е бекіту сабағы










Бинарлы сабақ




Аралас сабақ




ББД-ны бекіту ж/е қалыптастыру сабағы




ББД-ны тексеру,бағалау сабағы






Сабақ түрі


Білімділік

Дамытушылық

Тәрбиелік

Бала бойына бүгінгі тақырыпты өту барысында білімдерін арттыру.


Оқушының әрбір сабаққа ынтасы мен қабілетін біріктіріп,

пәнге деген қызығушылығын арттыру.



Оқушылардың белсенділігін арттыру, жұмыс жасау мақсатында компьютерлік сауаттылыққа, өзара көмектесуге, өзін-өзі бағалауға тәрбиелеу.
Міндет

тері:
Сабақтың жабдықталуы мен дидактикалық материалдар:





кестелер




жаттығулар жинағы




иллюстрация, ұлы тұлғалар портреті, оқулық




стикер




сызба




таратпа материалдар




дидактикалық жинақтама




ТСО




оқулық




тапсырмалар карточкасы




маркерлер, А-4, А-3 парақтары,




тесттер



Күтілетін нәтиже:

Әлемдік ақпараттық ресурстардың ұйымдастырылған құрылымы-мен танысады
Жаңа түсінік: ресурс, транзакция, ақпарат көздері, ақпараттық ресурстар

Сабақтың барысы

Сабақтың мазмұны

Белсенді оқытуда қолданылатын формалар.Оқытудың стратегиялары мен техникалары.

Бағалау

I. Ояту

Ұйымдастыру кезеңі // Жағымды ахуал тудыру // Орын ауыстырылған әріптер

Сыныпты түрлі-түсті қағаздар арқылы 2-топқа бөлу // Топта жұмыс істеу ережесі

АКТ


II. Мағынаны тану

1. Өткен сабақтағы материалдарды қайталау

  1. Ақпараттық жүйелердің масштабына байланысты қанша түрге бөлінеді, оларды ата.

  2. Сервер компьютері бар ойынханалардағы жүйе кандай ұйымдастыру әдісіне жатады?

  3. Ақпараттық жүйелердің масштабына байланысты, дара байланыс түріне мысал келтір.

  4. Ақпараттық ресурстарға сипаттама бер

  5. Қоғамдық ресурстардың қандай дәстүрлі түрлері бар.

2. Сабақтың басталуы. Сабақтың тақырыбы, мақсаты және міндеттерді қою

Оқушылармен бірігіп сабақтың мақсатын слайдты көрсету арқылы қою.



3. Білімнің өзектілігі

  • Ақпараттық ресурстардың басқа кез келген ресурстан қандай басты айырмашылығы бар?

  • Оқушылардың сабақ өту кітабын ақпараттық ресурс ретінде қабылдауға болады ма? Неліктен?

  • Ақпараттық жүйенің функционалды сызбанұсқасына ұқсас әрекет ететін кұлырлымға күнделікті өмірден мысал келтір және сызбанұсқасын сал.


4. Жаңа материалды таныстыру

Жаңа тақырыпты топтарға бқлінген оқушыларға кеспе қағаздар арқылы таратылады.



5. Бекіту

1-топ: Ақпараттық жүйелердің байланысу түрлеріне мысал келтіріңдер.

2-топ: Білім беру ақпараттық ресурстарының түрлеріне мысал келтіріңдер.

Миға шабуыл

АКТ

Коверттегі сұрақ



Джигсо әдісі

Топтық жұмыс



Формативті

ө­зін-өзі бағалау

ө­зін-өзі бағалау

III. Рефлексия

1) Сабақты қорытындылау: Жауаптарын тексеру

Өтілген материалды тиянақтау



  • Сабақ сізге ұнады ма? Неліктен?

  • Сабақта қолданған әдістердің қайсысы тиімді болды?

  • Болашақта қандай ұсыныс берер едіңіз?

Топтардың жұмысын бағалау // Бағалау парақтарын толтыру // Бағалау

2) Үй тапсырмасы: Ақпараттық жүйе ресурстарының басты нарық көзі болып табылатын компьтерді ақпараттық жүйелерді ұйымдастыру әдісіне байланысты бөлінуінің 4 түрінде де қолдынылатын өмірден мысалдар келтір.

Форматиквті



Тексерген ӘБ жетекшісі: Ахметчеев А.Б.

ОҚО Шымкент қаласы

№23 мектеп-лицейі

Пән мұғалімі: Анарбаева Г.С.



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет