Мектеп:№15 гимназия
|
Мұғалім: Рахымбекова А.М
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: ақпарат және оны өңдеу
|
Күні:
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Сынып: 5а, 5б, 5в
|
Сабақ тақырыбы
|
«Растрлық кескіндерді құру және өңдеу» жобалық жұмысы.
|
Оқу мақсаттары
|
Растрлық кескіндерді құру және өңдеуді практика жүзінде меңгеру.
|
Жетістіктер критерийлері
|
Барлық оқушылар
1. Компьютерлік графика және оның түрлері туралы мәлімет алу.
2. Біліп үйренгендерін қолданып, практикалық түрде берілген тапсырмаларды орындайды.
Көпшілік оқушылар:
Түсінеді, талдайды, білімін қолданады: графикалық редакторды пайдалана отырып, сурет салып, өңдеуді үйренеді.
Кейбір оқушылар:
Білімін жинақтайды, рефлексия жасайды: оқып үйренгендерін практикада қолдана алады.
|
Өткен тақырып
|
Жаттығулар.
|
Қолданылатын ресурстар
|
«Bilimland.kz» ресурсы
|
Құндылықтар:
|
|
Тілдік мақсаты:
|
|
Пәнаралық байланыс
|
Бейнелеу өнері, ағылшын тілі
|
Жұмыс түрлері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушы іс-әрекеті (нәтижесі)
|
I кезең
|
Ұйымдастыру кезеңі
Үй тапсырмасын тексеру
1.2-жаттығу.
Тест
Видео ақпарат
Видео көрсету
|
1. Сынып оқушыларының сәлемдесу, белгілеу
2.Үйге берілген тақырыптар бойынша жаттығулар орындату арқылы оқушылардың білімді игеру деңгейін анықтайды.
3. Тест тапсырмаларын береді.
https://bilimland.kz/kk#lesson=16303
https://bilimland.kz/kk#lesson=18628
«Ой қозғау» әдісі бойынша видео көрсетіледі: https://bilimland.kz/kk#lesson=11892
Оқушыларға түрткі сұрақ қояды:
1. «Сендер көрген фильм ақпараттың қай түрі туралы?»
2. Графикалық ақпарат деген не?
|
1. Үйге берілген тақырыптар бойынша жаттығуларды орындау арқылы өз білімдерін текесереді.
2. Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді.
|
II кезең
|
Жаңа сабақ
Тәжірибелік жұмыс
|
Сабақтың тақырыбымен таныстырады: «Растрлық кескіндерді құру және өңдеу». Сабақтың мақсатымен таныстырады: «Растрлық кескіндермен жұмыс жасау.
1. Компьютерлік графика және оның түрлері туралы мәлімет береді.
2. Графикалық редактормен таныстырады.
https://bilimland.kz/kk#lesson=16410
Мәтінмен жұмыс жүргізеді: https://bilimland.kz/kk#lesson=16410
Сөздікпен жұмыс жүргізеді: https://bilimland.kz/kk#lesson=16410
1-жаттығу: https://bilimland.kz/kk#lesson=16410
2-жаттығу: https://bilimland.kz/kk#lesson=16410
Оқушылармен тәжірибелік жұмысты көрсету арқылы жобалық жұмысты орындауға нұсқаулық көрсетеді: https://bilimland.kz/kk#lesson=16410
|
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.
1. Видеоны көреді.
2. Мәтінді оқиды.
3. Дәптерге орындайды.
Тақырып бойынша алған білімдерін практикада қолданады.
Жобалық жұмысты орындайды.
|
III кезең
|
Тест жұмысы
Бағалау
|
Тест жұмысын орындату арқылы оқушылардың білімін тексереді. https://bilimland.kz/kk#lesson=16410
«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалауды ұйымдастырады
|
Тест жұмысын орындайды.
«Бағдаршам» түстері арқылы бағалайды.
|
Үй тапсырмасы:
§13 оқу. Сурет салу. Бөлім бойынша жиынтық бағалауға дайындалу
|
Оқушыларға үй тапсырмасын орындауға нұсқау береді.
|
Оқушылар үй тапсырмасын орындайды.
|
Қорытынды: Сабақтың соңына дейін әр оқушы тапсырмаларын үлгергендерінше орындайды, қалғанын үйге алады.
|
Оқушылардан стикерге мына сұрақтарға жауап алады:
Не ұнады?
Нені үйрендім ?
Не қиын болды?
|
Оқушылар стикерге мына сұрақтарға жауап жазады:
Не ұнады?
Нені үйренгім келеді?
Не қиын болды?
|
Рефлексия:
Сабақтың оқу мақсаттары шынайы, нақты, қол жетімді болды. Бүгін оқушылар растрлық кескіндерді құру және өңдеуді меңгерді. Сыныптағы ахуал жұмыс істеуге жағымды болды. Мен қолданған әдіс-тәсілдер тиімді болды.
Барлық оқушылар
1. Компьютерлік графика және оның түрлері туралы мәлімет алды.
2. Біліп үйренгендерін қолданып, практикалық түрде берілген тапсырмаларды орындады.
Көпшілік оқушылыр:
Түсінді, талдай алды, білімін қолданды: графикалық редакторды пайдалана отырып, сурет салып, өңдей алды.
Кейбір оқушылар
1. Білімін жинақтап, рефлексия жасады: оқып үйренгендерін практикада қолдана алды.
2. «Bilimland.kz» ресурсын пайдаланғаным өте тиімді болды.
3.Сабақты жаңартылған білім мазмұнына сай келетін әдіс-тәсілдерді тиімді қолдану арқылы жақсартуға болады.
|