Сабақ жоспары 2017ж Әшекейлі ағаш беттеріне өң беру және



Дата25.08.2017
өлшемі29,41 Kb.
#26751
Технология пәнінен сабақ жоспары 2017ж

Әшекейлі ағаш беттеріне өң беру және

күйдіру әдістері



Технология пәнін оқытуда топтық жұмысты ұйымдастыру ерекшелігі.

Ойлаудың деңгейі

(Б.Блум бойынша)



Мақсаты

Мұғалімнің

іс-әрекеті



Оқыушының әрекеті

Жұмыстың түрі

Нәтиже

1 Білу.

Ағашты күйдіру өңдеу технологиясын меңгерту қолданылатын аспап пен таныстыру жұмыс жасау әдісін үйрету.

Оқушылардың сабаққа дайындығын бақылау; Психологиялық дайындық; Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру; оқушыларды үш топқа бөлу.

Әр топ берілген сұрақтарға жауап береді. Сабаққа белсене араласу мәселені шешуге талпыну.

Жеке жұмыс

Жұптық жұмыс

Топтық жұмыс

1.Тапсырма: сұрақтар қою.

1.Ағаштың түрлерін ата?

2.Ағаш бетіне өң беру үшін қандай құрал қолданады.

3.Электр күйдіргіш құралдың құрылысымен танысу.

4. Ағашқа кесік із түсірудің негізгі талаптары қандай.

5. Ағашты куйдіру әдістері. 6.Қ.Т.Е..



Ынтасы артады, өз ойын айтуға үйренеді.

2. Түсіну

Оқушы сабақ барысында өз бетінше мәселені шеше алады, өз пікірін еркін айта алады.

Сұрақ-жауап әдісі арқылы сұрау

Тапсырманы түсінуге тырысу

Топтық

2.Тапсырма: Ағаш бетіне күйдіру әдісі бойынша,. оқушылардың қандай ой түйгенін сұрау.



Оқушының белсенділгі қызығушылығын арттыру.

3. Қолдану

Оқушылардың біліктілігі мен қабілеттілігі деңгейін анықтау мақсатында тапсырмалар орындалады.

Бақылап бағыт бағдар береді (Тағы топқа бөлу)

Оқушылар тақырыпты қаншалықты меңгергенін жауап беру арқылы анықтайды.

Топтық

3.Тапсырма:

Әр топқа мына тапсырмалар беріледі.

1топқа: Терек, гүл, жапырақ туралы оқушылар өз ойларын жеткізу 2 – зергерлік өнерге деген қызығушылығын арттыру.

3 – Қазақ халқының өнері оның маңызы.


Сенімділігі артады і жауапкершілікті сезінеді.



4.Сергіту сәті

Сөз жқмбақ. ребустар




5.Талдау

Негізгі ойды анықтау өз мақсатына жету жолдарын таллдай алу.

Жағдаяттың шығу жолдарын түрлі тапсырмалар арқылы жетектеу.

Пікір айту өз ойын еркін жеткізе бастайды.

4.Тапсырма: Халық шеберлерінің атауы қалай аталған.

Постер жасау.



Ойын еркін жеткізуге үйрену, нәтижесін бағалай алу.


6.Синтездеу

Қорытынды жасауға машықтандыру

Іс жүзінде жасалған жұмыспен қорытындылаймын.

Өз мүмкіндіктерін көрсетуге тырысады.

5. Тапсырма.

«Ұстамен» «Зергердің»



айырмашылығы неде.

Өз нәтижесіне көз жеткізу.Өз біліміне сараптама жасайды.

7.Уйге тапсырма.




.Сувенир дайындау.











Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет