Сабақ жоспары қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі



бет1/2
Дата27.08.2017
өлшемі1,16 Mb.
#29903
  1   2
Батыс Қазақстан облысы

Бөрлі ауданы

Ақсай қаласының жалпы білім беретін №2 орта мектебі


Саяхат

Буын түрлері

(Сабақ жоспары)

қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі

Киреева Айгуль Сериковна

2016-2017 оқу жылы





Сыныбы: 5 «б»

Күні:

Пәні: қазақ тілі

Мұғалімі: Киреева Айгуль Сериковна

Сабақтың тақырыбы

Саяхат. Буын түрлері


Мақсаты

Отанды сүюге, туған жеріне, еліне деген сүйіспеншілігін арттыруға,халқымыздың салт-дәстүрін сақтап, әрі қарай жалғастыруға,болашақта Отанымыз Қазақстанды өркендетуге білімді адам керек екенін түсіндіру, оқушылардың сөйлеу мәдениетін, тілдерін дамыту. Буын түрлерін меңгерту.

Күтілетін нәтижелер

  • Өз елінің патриоты болады.

  • Елін, жерін салт-дәстүрін ,тарихын, табиғатын, әдебиетін сүйіп, құрметтейді.

  • Сауатты жазуға дағдыланады.

  • Буын түрлерін меңгереді.

Керекті жабдықтар

презентация, мақал – мәтелдер, даналық сөздер.

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері және тапсырма түрлері

Мұғалім әрекеті

 Оқушы әрекеті

Бағалау

Психологиялық дайындық

3 мин

«Шаттық шеңбері» тренингін ұйымдастыру

Психологиялық орта құру арқылы, оқушылардың көңіл-күйі көтеріледі.

қолпаштау

Үй тапсырмасы

(5 минут)

Үй тапсырмасын тексеру. Буын тақырыбына байланысты ережені жаттау.


Оқушылар жаттаған ережелерін айтады.

Қолдау

Кіріспе (5минут)

Мәтінмен жұмыс. (Миға шабуыл)

«Патриот деген ол ….»

Оқушылар бар назарын сабаққа аударып, сабақтың тақырыбына болжау жасайды.
Патриот сөзіне кластер жасайды.




Негізгі бөлім 25 мин


Оқушыларды сабақ жоспарымен таныстыру.
Бірінші «Тарих» бекеті

Екінші «Тау мен дала» бекеті

Үшінші «Әдебиет» бекеті

Төртінші «География» бекеті

Бесінші «Салт – дәстүр» бекеті

Алтыншы «Қолөнер» бекеті

Жетінші «Ән – күй» бекеті
1. «Тарих» бекеті

Сұрақтар:

1.Қазақтың әйгілі үш биі?

2.Қазақстанның елордасы?

3.Қазақстанның ұлттық валютасы не?

2. «Тау мен дала» бекеті

1. Қазақстанның ең биік нүктесін атаңыз.

2. Қазақтар қандай дала өсімдігін отанның символы деп есептеген?

3.Біздің еліміздің жерінде кездеспейтін аңдар мен жануарларды атаңдар.




Жазылым.

Піл, арыстан, мүйізтұмсық, қолтырауын, керік сөздерін буынға бөліп, буын түріне ажырату.


3. «Әдебиет» бекеті

- Қазақ халқының ұлы ақындарын ата


Айтылым.

Мына заттар қай ертегіде кездеседі?




4. «География» бекеті
1.Қазақстанның көршілерін атаңдар

2.Қазақстандағы өзендердің атауларын атаңдар

3.Қазақстанда неше облыс бар?

Оқылым.

Әріптердің орнын ауыстыру арқылы Қазақстан қалаларының атын табу.



5.«Салт – дәстүр» бекеті

1.Қазақ халқының жаңа жылы, мерекесі?

2.Қазақ халқының қандай ұлттық тағамдарын білесіңдер?

3.Қазақ халқының қандай салт – дәстүрлерін білесіңдер?

4.Қазақ халқының ұлттық киімдерін ата.

5.Қазақ халқының ұлттық музыкалық аспаптарын атаңдар

6. «Қолөнер» бекеті

Ұлттық ойындарды атау.
7. «Ән – күй» бекеті

Тыңдалым. «Бесік жыры» бейнетаспасын тыңдатып, қай жанрға жататындығын сұрау.




  1. (Төле би, Әйтеке би, Қазыбек би);

  2. (Астана);

  3. (Теңге).



  1. (Хантәңірі шыңы);

  2. (Жусан);

  3. Піл, арыстан, мүйізтұмсық, қолтырауын, керік,

Бір оқушы тақтаға шығып, қалғандары орындарынан орындайды.


(Абай, Жамбыл, Мағжан, Мұқағали);





Каталог: uploads -> doc -> 0967
doc -> Ғарыш әлеміне саяхат
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0967 -> МҰҒалім мен оқушының жеке және шығармашылық Әлеуетін дамытудың жаңа тәсілдері, формалары, Әдістері


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет