Сабақ жоспары Қазақстанның экономикадағы жетістіктері



Дата08.02.2022
өлшемі22,55 Kb.
#124319
түріСабақ
Байланысты:
Қазақстанның экономикадағы жетістіктері


Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«Қарақұдық орта мекетебі» КММ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Қазақстанның экономикадағы жетістіктері

Бөлім:

Мәдени мұра

Педагогтің Т.А.Ә.

Маренова А.А.

Күні:

16.11.21

Сынып: 4 «А»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Қазақстанның экономикадағы жетістіктері

Оқу мақсаттары:

4.3.3.1 – Қазақстанның ХХ–XXI ғасырлардағы жетістіктерін (мәдениет, ғылым, білім, экономика) түсіндіру.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: 1990 жылдары әлеуметтік саланың төмендеуі, дағдарыстан шығатын қадамдардың нәтижелі екенін өмірмен байланыстыра отырып, ортаға салады.

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
5 минут

І. Ұйымдастыру бөлімі:
Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгендеу, оқу құралдарын қадағалау.
Психологиялық ахуал қалыптастыру:
«Бір қадам» әдісі
Оқушыларға сұрақ қойылады, әр сұраққа жауап берген сайын мұғалім тұрған орнынан бір қадам жылыжып отырады.
Көңіл күйлеріңіз қалай?
Сабаққа дайындықтыраңыз қалай?
Ынталарыңыз қалай?
Енднше сабағымызды бастайық!
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
Сабақ мақсатын анықтау:
Сабақ тақырыбы мен мақсаты таныстырылады.

Психологиялық ахуалға қатысады
Үй тапсырмасын айтып, жаңа сабаққа назар аударады

Отшашу арқылы бағалау




Сабақтың ортасы
35 минут

ІІІ. Жаңа материалды меңгерту:
Оқушыларды оқулықтағы негізгі тақырыпппен таныстыру.
«Сен білесің бе?» айдары. Оқушылар ХХ ғасырдағы Қазақстан экономикасы туралы мәлімет білетін болады. Видеоролик көрсетіледі. Осы видероликтен алған әсерлері сұралады.
Оқулықпен жұмыс.
Оқушылар оқулықтағы тапсырма бойынша Кеңес Одағының 69 жыл билік басында болғандығын, Қазақстан 1991 жылы 16 желтоқсанда тәуелсіздікті алғандығын білетін болады.
«Атап көрсет» әдісі.
Оқушылар оқулықта берілген Жамбыл Жабаевтің өлеңінде аталған нысандарды атайды да, оларды картадан көрсетіп береді.
Оқушыларды Қазақстанның экономикадағы жетісітктерімен таныстыру.
Сергіту сәті: «Қасқырдың әні»
«Топтастыру» әдісі.
Оқушыларға Қазақстандағы өнеркәсіп саласының үш түрі беріледі. Осы берілген өнеркәсіп түрлеріне байланысты өндірілетін заттардың атын жазып шығады.
«Елестетіп бейнеле» әдісі
Оқушылар берілген кестені толтыру арқылы өздерінің басқаратын өндірістік компаниялық орталықтарын елестете отырып жазады, суретін салады.

Компания аты:




Өнеркәсіп түрі:




Не өндіреді?




Жұмысшылар немен айналысады?




Қазақстанның өнеркәсібіне қандай үлес қоса алады?







Берілген тапсырмаларды орындайды



Формативті бағалау


Бас бармақ арқылы бағалау

Бағдаршам арқылы бағалау



Видеоролик
Оқулық
Суреттер
Плакат, маркерлер
Ақ беттер

Сабақтың соңы
5 минут

Рефлексия
«Сөйлемді жалғастыру» әдісі
Өзіме ұнағанын жұмысым ...
Менің сұрағым ...
Айтар тілегім ...
Үй тапсырмасы: Ақтөбе қаласындағы өнеркәсіп орталықтары жайлы мәлімет алып келу.

Сабаққа кері байланыс жасайды


Плакат

Қосымша ақпарат

Саралау. Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз?

Дереккөздер: Кейбір оқушылар басқа сыныптастарына қарағанда анағұрлым күрделі дереккөздермен жұмыс істей алады.

Бағалау. Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау парақтары

Сабақ бойынша рефлексия
Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен сабақжоспарымды орындап үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?




Қорытынды бағалау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек?
1.
2.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет