Сабақ жоспары Бөлім: 3с теңдік және теңсіздік. Теңдеу. Қосу кестесін қолдану. Есептер Пәні: Математика



Дата08.04.2022
өлшемі153,63 Kb.
#138500
түріСабақ
Байланысты:
Математика ҚМЖ-99 сабақ


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Бөлім:

3С Теңдік және теңсіздік. Теңдеу. Қосу кестесін қолдану. Есептер Пәні:Математика

Мектеп:




Мұғалімнің аты-жөні




Күні:

Сынып: 1 « »

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Сен не білесің бе?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.5.1.1**есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу/есепті шешу үшін тірек сызбасын таңдау;
1.2.2.2 таңдап алу әдісі және қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шешу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: теңдеулерді шеше алады
Көптеген оқушылар: суреттер мен өрнектер бойынша есептер құрастырады және оларды шығарады
Кейбір оқушылар: кері есеп құрастыра алады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
3 минут

Ынталандыру


Мұғалім бұл сабақта балалардың білім, білік және дағдыларды игеру деңгейлерін анықтайтындарын айтады. Ол балалардан тексеру жұмыстарын орындаудың не үшін керек екенін олардың қалай түсінетінін сұрайды. Бұл бұдан кейінгі оқытуға қалай әсер етеді?

Оқушылар сұраққа жауап береді.









5 минут

Өзектендіру.
Мұғалім тексеру жұмысын қалай орындау және қалай қате жібермеу керектігі туралы әңгіме-дүкен өткізеді.
(Тапсырманы мұқият оқып шығу, оны қалай орындау керектігін түсіну, ал орындап болған соң шешуін тексеру керек).
Ал егер сонда да қателер болса, бұл не деген сөз? (Оқушының бір нәрсені түсінбегені, мұқият болмағаны)
Қатені өзіне түзеуге бола ма? (Болады, ол үшін қателескен жерің бойынша ережені еске түсіру, оны қайталау және ұқсас тапсырмаларды орындау керек).

Қатемен жұмыс жасауға дайындық жүргізеді.



Оқушылардың білімі мадақт
ау арқылы бағаланады

Қосымша материалдар

11 мин

Жиынтық бақылауға дайындық. Үлгі бақылау жұмысын орындау.

Дескриптор
Кесте бойынша өрнектер құрастырады
Теңдеулерді шешеді

Тапсырманы өз бетімен орындайды.

Кесте бойынша өрнектер құрастырады


Теңдеулерді шешеді





“Жетістік баспалдағымен” өзін-өзі бағалау

Оқулық, дәптер.



15 мин





Дескриптор
Есептің шартын құрып шығарады

Есептің шартын құрып шығарады

Оқушылардың білімі мадақт


ау арқылы бағаланады

Баспа негіздегі жұмыс дәптері



Сабақтың соңы
10 минут



Есептеуді тексереді
Қатесін түзейді



ҚБ: «Ду
қолшапалақ»әдісі

Оқулық, дәптер.






Рефлексия
1 мин

«Бағдаршам»_әдісі.'>«Бағдаршам» әдісі.
Қызыл түс - сабақта көп нәрсені түсінбедім, сабақтағы мәліметтер саған керек емес, сабақта белсенді бола алмадым, жауап берген жоқпын.
Сары түс – сабақ қызықты болды, белсенді болдым, сабақта пайдалы мәліметтер алдым, орнымнан жауап бердім, бірнеше тапсырманы өзім орындадым, сабақта мен өзімді жақсы сезінемін.
Жасыл түс – сабақта белсенді болдым, сабақта көп пайдалы мәліметтер алдым, көп жұмыс жасадым, өзіме тиісті баға алдым, маған бәрі түсінікті болды.

Сабақ аяқталған соң балалар бағдаршамға сары, қызыл, жасыл түсті стикерлерін жабыстырады.






«Бағдар
шам» әдісі.

Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен?
Сабақты саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды,
неліктен?







Жалпы баға.
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1.
2.
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1.
2.
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/ қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлі қажет?

Тексерілді
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет