Сабақтың тақырыбы Кегельринг Осысабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары



Дата07.02.2022
өлшемі0,64 Mb.
#92341
түріСабақ
Байланысты:
кмж 3 сынып Кегельринг


Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар тарауы:
2-бөлім - Робототехника.
Лабиринт және кегльринг
(ортақ тақырыптары: («Мәдени мұра», «Мамандықтар әлемі»)

Мектеп:



Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Баширова Айдана

Сыныбы: 3

Қатысқандар:

Қатыспағандар:



Сабақтың тақырыбы

Кегельринг

Осысабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме)

4.5.1.1 түс датчигін қолдану;
4.5.1.2 ультрадыбыс датчигін қолдану;

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу, Түсіну, Қолдану.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:
LegoMindstorm роботының ультрадыбыс датчигі мен түс датчигін қолданады.
Көпшілік оқушылар:
Жарыс ережерін түсінеді.
Кейбір оқушылар:
Кегельрингтін мүмкіндіктерін ажырата алады.

Бағалау критерийлері

  • Робото техника бойынша «Кегельринг» жарысының ережесімен танысады.

  • Шеңберде орналасқан кегельдерді сыртқа сүріп шығаратын роботтың программасын құрастырып, тексереді.




Пәнаралық байланыстар

Ағылшын тілі, Орыс тілі. т.б.

Алдыңғы білім

Лабиринттан шығу.



Сабақтың барысы



Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар



Сабақтың басы
2 мин.
Білу

Ұйымдастыру кезеңі.
Сыныпта оқушыларды түгелдеу. Оқушылар бір-біріне жақсы тілек айтады.


Топтастыру. «Мозайка» әдісі
Қима қағаздарды құрастыру бойынша 2 топқа бірігеді.
/Қима қағазда « Ультрадыбыс датчигі және Түс датчигі» сөздері жазылған/
1-топ: Ультрадыбыс датчигі
2-топ: Түс датчигі

Қағаз қималары





Түсіну
5 мин.



1. Оқулық 61-62 беттері,
2. Видеоролик көру
Қосымша ақпарат Интернеттен


Дескриптор:__Білім_алушыға'>Дескриптор:
Білім алушыға




АКТ



Сабақтың ортасы
Қолдану
2 мин.
10 мин.
Жинақтау

10 мин.
Бағалау


10 мин.

Компьютермен жұмыс.
Тапсырма:
Кегельринг жарасының ереже бойынша құрастырылған роботтың программасымен танысып, программаны роботқа жүктеуді орындайық.
1. 63-65 бетте
2. Кегельринг жобасын жасау.
3. Программаны алгоритм бойынша істеу.


Дескриптор:
Білім алушыға
- Ультрадыбыс датчигі. Роботтан кегельге дейінгі қашық-тықты салыстыру үшін пайдаланады.
- Түс датчигі. Роботтың рингтің шетіндегі қара сызықтан шығып кетпеуі үшін қолданады.


Талдап, салыстыр!
Тапсырма:



Дескриптор:
Білім алушыға
- Берілген алаңдардың ұқсастықтарын мен айырмашылықтарын талдайды.


Ой бөлісейік
Мәдени мұра ретінде музей экспонатына қандай заттар немесе өнер туындылары қойылады? Болашақта сондай орындарға роботтарды қоюға бола ма? Мәселен, әйгілі «Алтын адамның» көшірмесін сөйлейтін, өз тарихын өзі баяндайтын робот ретінде жасауға бола ма?
Дескриптор:
Білім алушыға

  • Өздерінің рухани мәдениеттерін туралы айтады.

  • Өз ойларын ортаға салады және ашық айтады.

  • Сұрақтарға нақты жауап береді.

Жұмыс дәптерлері
АКТ

«Бас бармақ» әдісі





Сабақтың соңы

5 мин.



5 мин.

Рефлексия:
Талдау
Тапсырма: Төменде берілген екі сұрақ бойынша сабақты қорытындылау мақсатында талқылау жүргіземін.

  • 1 топ: «Кегельринг» роботын дайныдаудің қай кезеңі күрделі болды?

  • 2 топ: Робот бойынша қандай жарыстар өткізуді ұсынар едің? Себебін түсіндір.



«Бес саусақ» әдісі



Дескриптор:
Білім алушыға



Үй тапсырмасы:
Оқулықтағы тақырыпты түсініп оқу және 65 бетте сұраққа жауап беріп , Интернетте іздену.

АКТ
Жұмыс дәптерлері
Арман ПВ


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет