Сабақ жоспары Қызылжар жалпы орта білім беретін мектебі кмм-і



Дата25.08.2017
өлшемі77,4 Kb.
#26913

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Қызылжар жалпы орта білім беретін мектебі КММ-і

Сыныбы: 4 «А»


Өткізілетін күні: 01.02.2016 ж.

Пәні: Әдебиеттік оқу

Тақырыбы: Б.Бұлқышев Ана

Мақсаты: мәтіннің мазмұны мен мағынасын ашу.

Міндеттері: - «ана» ұғымына толық сипаттама беру;

  • сыни ойлана отырып ананың өміріміз үшін маңызын анықтау;

  • тақырыптың мазмұнына сәйкес ой жинақтап, қорытынды жасауға дағдылану;

  • топтық іс-әрекетті қалыптасу;

Қолданылған модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Сыни тұрғадан ойлауға үйрету. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. Оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану. Талантты және дарынды балаларды оқыту. Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сйкес оқыту және оқу.Оқытуды басқару және көшбасшылық.

Стратегиялар: «Шатттық шеңбері», «Қызығушылықты ояту», «Қос ту», «Паравоз», «Бір қадам артқа», «Ментальді карта», «Түртіп алу», «Бес жолды өлең», «Кезбе тілші», «Қосу, алу, қызықты»


Уақыты

Кезеңдер

Мазмұны

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе

2 минут

Тұсау кесер

1 минут

1 минут
5 минут


Тұлға аралық байланысты орнату.

Қызығушылықты ояту. «Шаттық шеңбері», «Қос ту» жаттығуы

Мақсаты: сыныптың психологиялық ахуалын жақсарту.
Топтастыру «Түрлі-түсті гүлдер»

Мақсаты:топқа бөлу

Алдағы іс-әркеттердің мазмұнына байланысты сынып оқушылары топтарға бөлінеді. (түрлі-түсті гүлдерді пайдалана отырып сынып 4 топқа бөлінеді)


«Топ ұстанымы» еске түсіріледі.
Сыныптың білім деңгейін анықтау.

«Паравоз» ойыны

Мақсаты: оқушылардың өткен сабақтан алған білімдерін еске түсіру, тексеру.

Паравоздың вагондарындағы тапсырмаларды орындау арқылы үй тапсырмасы тексеріледі.



Оқушылармен сәлемдеседі, қызығушылықты ояту үшін шаттық шеңберін құру, ойын ойнату. Оқушылардың топқа бөлуінуіне басшылық жасау, бағыттау.
Топ ұстанымын оқушылардың естеріне салу.

Оқушыларға паравоз келіп қалғанын айтып, оның әкелген тапсырмаларын орындатады.




Шаттық шеңберін құрады, жаттығуларды орындайды, ойынға қатысады.

Түрлі-түсті гүлдер бойынша топтарға бөлінеді. Топқа ат қояды, топ басшысын, таймкиперді, бағалаушыны, бақылаушыны анықтайды.

Еске түсіреді.
«Паравоздың» әкелген тапсырмаларын өзара бөлісіп, ортаға шығып орындайды.


«Пейзаж» құрастыру әдісі
«Жарайсыңдар!»

«Тамаша!», «Керемет»,

қол соғу

«Өте жақсы!», «Жарайсың!, қол соғу



Ту

Түрлі-түсті гүлдер, ақ парақ, маркер.


«Алтын ереже»
Видеоролик, аудиожазба, вагондардың суреті

Негізгі бөлім
1 минут


10 минут

5 минут


2 минут


5 минут


«Бір қадам артқа» әдісі

Мақсаты: жаңа тақырыпты ашып алу

Оқулықпен жұмыс.

«Ментальді карта әдісі

Мақсаты: жаңа сабақты меңгеру.
Оқушылар оқылықтағы «Ана» мәтінімен өз беттерімен танысып, анаға автордың сөзімен сипаттама береді.
Дәптермен жұмыс

«Түртіп алу» әдісі

Мақсаты: Оқушыларға автор жайлы мағлұмат беруе отырып, тың деректерді дәптерлеріне жаздыру.

Мұғалім автор жайында мғлұмат береді.


Сергіту сәті «Аппақ гүлдер»

Мақсаты: оқушылардың шаршағанын басып, жағымды көңіл-күй сыйлау.
«Бес жолды өлең» әдісі.

Мақсаты: оқушылардың жаңа сабаққа байланысты білімін толықтыру.
Бірінші жол – 1 зат есім

Екінші жол – 2 сын есім

Үшінші юол – 3етістік

Төртінші жол – 4 сөзден тұратын сөйлем.

Бесінші жол – түйінді ой.


Конверттегі сөздерге назар аудартып, оның нені білдіретінін сұрау. Жаңа тақырыпты ашу.

Оқушыларға тапсырма береді, бақылайды, бағалайды, автор туралы мағлұмат береді.

Автор туралы презентация көрсетіп, оқушылардың жұмысты орындау барысын бағалайды, бақылайды.

Музыка ырғағымен билету.

Әдістің шартымен таныстырып өтеді, бақылайды, бағалайды.



Конверттегі сөзге байланысты өз оцларын білдіру, сұрақтарға жауап беру.
Оқулықтағы мәтінмен танысып, өзара талдап, картаны толырады, қорғайды, бірін-бірі бағалайды.

Мұғалімнің айтқандарын дәптерлеріне түртіп алады, сұрақтарға жауап береді.

Бойларын сергітіп, жаттығулар жасайды.

Әдістің шартына сай топтасқан жұмыс жасап, қорғау, бірін-бірі бағалау.





«Супер!», «Өте жақсы!»

«Тамаша!», «Керемет!»


Гүлдер, алмалар


«Жарайсыңдар!»
«Тамаша!», «Жарайсыңдар»

«Жарайсың!», «Керемет!», қол соғу



Конверт

Постер, маркер, оқулық


Дәптер, қалам, презентация

Проектор

Презентация, флипчарт, маркер



Қорытынды

7 минут

2 минут

3 минут

1 минут


Сабақты бекіту

«Кезбе тілші» ойыны

Мақсаты: сабақтан алған білімдерін, үйренгендерін бекіту, қорытынды жасау.
Бағалау.

Мақсаты: оқушыларға өздерін, топ мүшелерін, басқа топтарды бағалата отырып, өзіндік «менін» көтеру.


Кері байланыс

«Қосу, алу, қызықты» әдісі

Мақсаты: оқушыларға рефлексия жасату.
Үйге тапсырма.

229-беттегі мәтінді жаттау.



Оқушыларды ойынның шартымен таныстыру, бақылау, бағалау.

Оқушылардың бағалауларын бақылайды, бағыттайды, оқушыларды бағалайды.


Рефлексия жасатып, оқушылардың ойын тыңдайды, бағалайды.

Үй тапсырмаларына нұсқаулық береді.


Топпен бірлесе отырып сұрақтар құрастыру, тілші сайлау, бірін-бірі бағалау.

Бағалау кестесін толтырады, басқа топтарды және өз-өздерін бағалайды.


Стикерлерге сабақтан алған әсерлерін жазып, кері байланыс тақтасына жабыстырады.
Үй тапсырмасын жазып, нұсқаулықты тыңдайды, сұрақтар қояды.

«Керемет!», «Өте жақсы!»

«Өте жақсы!», «Тамаша!»

Өзін-өзі бағалау

«Жарайсыңдар!», «Тамаша!»



Микрафон, бейджик

Бағалау парақшалары, пейзаж

Түрлі-түсті гүлдер

Күнделік, презентация




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет