Сабақ жоспары Күні: 12. 11. 2014 Сынып: 8-сынып



Дата04.06.2017
өлшемі122,66 Kb.
#17536
түріСабақ
Сабақ жоспары

Күні: 12.11. 2014 Сынып: 8-сынып

Тақырыбы: Бастауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықша

Сілтеме: Оқулық, әдістемелік құралдар

Мақсаты: Топта жұмыс істеу арқылы бастауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықша және бұл қандай жағдайда қойылатыны жайында түсінік алады, басқа сөйлемдерден ажыратып, қолдана алады.

Ой- өрісін, ойлау белсенділігін, сөйлеу шеберлігін, тіл мәдениетін дамытады.

Күтілетін нәтиже: Бастауыш пен баяндауыштың арасына сызықша қандай жағдайда қойылатыны жайында біледі , басқа сөйлемдерден ажыратып,сөйлемдерді құрайды және қолдана алады. Топта белсенді жұмыс істейді ,ой – пікірін жеткізеді, мәдениетті сөйлейді.

Сабақтың түрі: Жаңа білімді меңгеру сабағы

Қолданылатын әдістер: топтық, жеке, жұптық , сатылай кешенді талдау, іздену жұмыс ы, «Ойлан, жұптас ,бөліс », «Шындық немесе жалған ба? »әдісі, « Ой қозғау »әдісі, «бас бармақ» , «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі, «кластер», « Біріктіретін жіп » рефлексиясы.

Керекті құрал-жабдықтар: түрлі фломастерлер, ИКТ, компьютер, постерге арналған қағаздар,маркерлер, стикерлер,бағалау парақтары.

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті
Амандасады.Оқушыларға орындарынан тұрып оң жақтағы көршісін бір сөйлеммен сипаттауға ұсыныс береді.

Түрлі әуенді қосып (мұңды және көңілді),балаларға қайсысы ұнайтынын сұрайды.Олар сабаққа қандай көңіл-күймен келгенін анықтайды. Түрлі фломастер арқылы топтарға бөледі.

«Шындық немесе жалған ба?» әдісі бойынша үй тапсырмасын тексертеді.( Көркем әдебиеттен дара және күрделі баяндауыштарды бар 6 сөйлем теру) . 2 топқа бір-бірін бағалауға мүмкіндік береді.( «бас бармақ», формативті бағалау )


Оқушы әрекеті
Оқушылар амандасады. Орындарынан тұрып оң жақтағы көршісін бір сөйлеммен сипаттайды.

Түрлі әуенді естіп (мұңды және көңілді),қайсысы ұнайтынын айтады.Олар сабаққа қандай көңіл-күймен келгенін білдіреді. Топтарға бөлінеді.

«Шындық немесе жалған ба?»әдісі бойынша үй тапсырмасын тексереді.

( шапалақтау, формативті бағалау )




Уақыт
3 мин
3 мин

Модуль
ОмОЖТ


А кезеңі Білу

Түсіну



Оқушылардың жаңа білім қабылдауға және игеруге белсендіреді. « Ой қозғау » әдісімен мұғалім ИБТ-да өлең жолдарын көрсетеді,ондағы асты сызылған сөйлемдерге назар аударып,ерекшеліктерін атап беруді сұрайды.Оқушылардың жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа шығады,сабақтың мақсатын айтқызады.

Оқушылар жауап береді ,тақырып бойынша өз мақсаттарын айқындайды.



2 мин

СТО
АКТ

Мұғалім оқушыларға интернет желісіне кіріп, тақырып бойынша мәлімет іздеп ,оқуға тапсырма береді.




Оқушылар интернет желісіне кіріп, тақырып бойынша мәлімет іздеп, жекелей, жұппен, топпен жаңа ақпаратпен танысады;

- мәлімет бойынша пікір алмасады, ой жарыстырады, талқыға салады;

- жаңа ақпарат туралы өзіндік пікір қалыптастырады.




7 мин


ОЖЕСОжО


В кезеңі Қолдану

Талдау


«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі бойынша жұмысты ұйымдастырады.

Ортаға шығып, ақпаратты постер арқылы қорғауды ұсынады.
Мұғалім оқушыларға ИКТ арқылы берілген сөйлемдердің жасалу жолын түсіндіріп беруге тапсырма береді.
Мәтінмен жұмысты топта талқылатып, ауызша тұжырым бергізеді.

Топтарға бөледі.

Мұғалім сергіту сәтін өткізеді.

Жыл мезгілдері жазылған үлестірмелі қағаздар арқылы топтарға қайта бөледі.



Постерге меңгерген ақпаратты постерге салады. (топтық жұмыс)

Формативті бағалау

Оқушылар шығып, постерді қорғайды. Екі топ та «2 жұлдыз,1 тілек » әдісі бойынша бірін-бірі бағалайды.

Оқушылар тапсырманы жеке, топта орындайды. Формативті бағалау

( «бас бармақ» әдісімен бірін-бірі бағалайды)

Оқушылар сергіту сәтін орындайды.

Үлестірмелі қағаздар арқылы топтарға қайта бөлінеді.





8 мин


7 мин


ОҮБжОБ

ОБжК

Мұғалім 2 топқа ИКТ көрсетілген сөйлемдерге сатылай кешенді талдау жасауға тапсырма береді.

Тақта алдына шығарады және орындаған жұмысты қорғатады.

«Ойлан,ізден, тап» әдісі бойынша сөйлемдерді құрғызады және 2 топ балаларына жұмыстармен алмасып, бағалатады.



Оқушылар ИКТ арқылы берілген тапсырманы орындайды.

Тақта алдына шығады және орындаған жұмысты қорғайды. «Ойлан,ізден, тап» әдісі бойынша сөйлемдерді құрайды және 2 топ жұмыстармен алмасып, бағалайды.

«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі



12 мин


АКТ,ТжДБО

С кезеңі Жинақтау

Бағалау



« Біріктіретін жіп » рефлексиясы арқылы сабақ жайлы сұрақтар қойып, сабақты қорытындылайды.

Топ басшыларына бағалау парағы арқылы оқушыларды баға латады.



Оқушылардың әрқайсысы жіпті қолдарына орап, сабақты қаншалықты меңгергенін және өздерін қалай сезінетіні туралы айтады.

Формативті және жиынтық бағалау.

Топ басшылары бағалау парағы арқылы оқушыларды баға лайды



3 мин

АКТ

ОмОЖТ

Үй тапсырмасы



Көркем әдебиеттен әр түрлі жолмен жасалған бастауыш пен баяндауыштың арасында сызықшасы бар 10 сөйлем теріп, жазып келу. Оқушылардың қалауы бойынша бесеун қатыстырып, мәтін құру. Ереже жаттау.


Көркем әдебиеттен әр түрлі жолмен жасалған бастауыш пен баяндауыштың арасында сызықшасы бар 10 сөйлем теріп, жазып келеді. Бесеун қатыстырып, мәтін жазады. Ереже жаттайды.









Бағалау парағы

Оқушының аты-жөні

Үй тапсырмасы

«Ойлан, жұптас,бөліс» (постер салу)

Сатылай

кешенді талдау



Мәтінмен

жұмыс


Сөйлем құру

Жалпы

ұпай


Баға









































































































































































Әр кезең 0-5 ұпаймен бағаланады

23-25 ұпай «5» деген баға

18-22 ұпай «4» деген баға

13-17 ұпай «3» деген баға

Сабақ жоспары

Күні: .10. 2014 Сынып: 8-сынып

Тақырыбы: Бастауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықша

Сілтеме: Оқулық, әдістемелік құралдар

Мақсаты: Топта жұмыс істеу арқылы бастауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықша және бұл қандай жағдайда қойылатыны жайында түсінік алады, басқа сөйлемдерден ажыратып, қолдана алады.

Ой- өрісін, ойлау белсенділігін, сөйлеу шеберлігін, тіл мәдениетін дамытады.

Күтілетін нәтиже: Бастауыш пен баяндауыштың арасына қандай жағдайда қойылатыны жайында біледі , басқа сөйлемдерден ажыратып,сөйлемдерді құрайды және қолдана алады. Топта белсенді жұмыс істейді ,ой – пікірін жеткізеді, мәдениетті сөйлейді.

Сабақтың түрі: Жаңа білімді меңгеру сабағы

Қолданылатын әдістер: топтық, жеке, жұптық,сатылай кешенді талдау,іздену жұмысы,«Ойлан,жұптас,бөліс», «Шындық немесе жалған ба? » әдісі,« Ой қозғау »әдісі, «бас бармақ» , «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі, «кластер», « Біріктіретін жіп » рефлексиясы.

Керекті құрал-жабдықтар: түрлі фломастерлер, ИКТ, компьютер, постерге арналған қағаздар,маркерлер, стикерлер,бағалау парақтары.

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті
Амандасады.Оқушыларға орындарынан тұрып оң жақтағы көршісін бір сөйлеммен сипаттауға ұсыныс береді.

Түрлі әуенді қосып (мұңды және көңілді),балаларға қайсысы ұнайтынын сұрайды.Олар сабаққа қандай көңіл-күймен келгенін анықтайды. Түрлі фломастер арқылы топтарға бөледі.

«Шындық немесе жалған ба?» әдісі бойынша үй тапсырмасын тексертеді.( Көркем әдебиеттен дара және күрделі баяндауыштарды бар 6 сөйлем теру) . 2 топқа бір-бірін бағалауға мүмкіндік береді.( «бас бармақ», формативті бағалау )


Оқушы әрекеті
Оқушылар амандасады. Орындарынан тұрып оң жақтағы көршісін бір сөйлеммен сипаттайды.

Түрлі әуенді естіп (мұңды және көңілді),қайсысы ұнайтынын айтады.Олар сабаққа қандай көңіл-күймен келгенін білдіреді. Топтарға бөлінеді.

«Шындық немесе жалған ба?»әдісі бойынша үй тапсырмасын тексереді.

( шапалақтау, формативті бағалау )




Уақыт
3 мин
3 мин

Модуль
ОмОЖТ


А кезеңі

Білу


Түсіну


Оқушылардың жаңа білім қабылдауға және игеруге белсендіреді. « Ой қозғау » әдісімен мұғалім ИБТ-да өлең жолдарын көрсетеді,ондағы асты сызылған сөйлемдерге назар аударып,ерекшеліктерін атап беруді сұрайды.Оқушылардың жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа шығады,сабақтың мақсатын айтқызады.

Оқушылар жауап береді, тақырып бойынша өз мақсаттарын айқындайды.



2 мин

СТО
АКТ

Мұғалім оқушыларға интернет желісіне кіріп, тақырып бойынша мәлімет іздеп ,оқуға тапсырма береді.




Оқушылар интернет желісіне кіріп, тақырып бойынша мәлімет іздеп, жекелей, жұппен, топпен жаңа ақпаратпен танысады;

- мәлімет бойынша пікір алмасады, ой жарыстырады, талқыға салады;

- жаңа ақпарат туралы өзіндік пікір қалыптастырады.




7 мин


ОЖЕСОжО


В кезеңі Қолдану

Талдау


«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі бойынша жұмысты ұйымдастырады.

Ортаға шығып, ақпаратты постер арқылы қорғауды ұсынады.
Мұғалім оқушыларға ИКТ арқылы берілген сөйлемдердің жасалу жолын түсіндіріп беруге тапсырма береді.
Мәтінмен жұмысты топта талқылатып, ауызша тұжырым бергізеді.

Топтарға бөледі.

Мұғалім сергіту сәтін өткізеді.

Жыл мезгілдері жазылған үлестірмелі қағаздар арқылы топтарға қайта бөледі.



Постерге меңгерген ақпаратты постерге салады. (топтық жұмыс)

Формативті бағалау

Оқушылар шығып, постерді қорғайды. Екі топ та «2 жұлдыз,1 тілек » әдісі бойынша бірін-бірі бағалайды.

Оқушылар тапсырманы жеке, топта орындайды. Формативті бағалау

( «бас бармақ» әдісімен бірін-бірі бағалайды)

Оқушылар сергіту сәтін орындайды.

Үлестірмелі қағаздар арқылы топтарға қайта бөлінеді.





8 мин


7 мин


ОҮБжОБ

ОБжК

Мұғалім 2 топқа ИКТ көрсетілген сөйлемдерге сатылай кешенді талдау жасауға тапсырма береді.

Тақта алдына шығарады және орындаған жұмысты қорғатады.

«Ойлан,ізден, тап» әдісі бойынша сөйлемдерді құрғызады және 2 топ балаларына жұмыстармен алмасып, бағалатады.



Оқушылар ИКТ арқылы берілген тапсырманы орындайды.

Тақта алдына шығады және орындаған жұмысты қорғайды. «Ойлан,ізден, тап» әдісі бойынша сөйлемдерді құрайды және 2 топ жұмыстармен алмасып, бағалайды.

«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі



12 мин


АКТ,ТжДБО

С кезеңі Жинақтау

Бағалау



« Біріктіретін жіп » рефлексиясы арқылы сабақ жайлы сұрақтар қойып, сабақты қорытындылайды.

Топ басшыларына бағалау парағы арқылы оқушыларды бағалатады.



Оқушылардың әрқайсысы жіпті қолдарына орап, сабақты қаншалықты меңгергенін және өздерін қалай сезінетіні туралы айтады.
Формативті және жиынтық бағалау.

Топ басшылары бағалау парағы арқылы оқушыларды баға лайды




3 мин

АКТ

ОмОЖТ

Үй тапсырмасы



Көркем әдебиеттен әр түрлі жолмен жасалған бастауыш пен баяндауыштың арасында сызықшасы бар 10 сөйлем теріп, жазып келу. Оқушылардың қалауы бойынша бесеун қатыстырып, мәтін құру. Ереже жаттау.


Көркем әдебиеттен әр түрлі жолмен жасалған бастауыш пен баяндауыштың арасында сызықшасы бар 10 сөйлем теріп, жазып келеді. Бесеун қатыстырып, мәтін жазады. Ереже жаттайды.










Көктем Көктем Көктем Көктем

Жаз Жаз Жаз Жаз

Қыс Қыс Қыс Қыс

Күз Күз Күз Күз

Каталог: uploads -> doc -> 0bb0
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0bb0 -> Сабақтың мақсаттары: Оқушыларға ұлттық аспаптар туралы түсінік беру; Оқушының ой- өрісін кеңейту; тіл байлығын молайту
0bb0 -> Сабақтың тақырыбы: Ойындар. Дананың ойыншықтары Сабақтың мақсаты: а білімділік
0bb0 -> Сабақтың тақырыбы: § Ежелгі Ассирия. Ассирия мемлекетінің құрылуы мен дамуы. Урарту мемлекеті. Ежелгі Ассирия мәдениеті


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет