Күні:
|
19.01.2018ж
|
Пәні:
|
Қазақ әдебиеті
|
Сыныбы:
|
9 «Б»
|
Тақырыбы:
|
ХІХ ғасыр әдебиеті. ХІХ ғасырдағы қазақ елінің тарихи-әлеуметтік жағдайларына сипаттама. Нысанбай жыраудың өмірі мен жыраулық өнері.
«Кенесары - Наурызбай» дастаны (1- сағаты)
|
Пән мұғалімі:
|
Ж.Қаналиева
|
Сабақ мақсаттары
|
Оқушылардың барлығы . ; ХІХ ғасырдағы қазақ елінің тарихи-әлеуметтік жағдайлары жайлы біледі, Нысанбай жыраудың өмірі мен шығармашылығымен танысады дастанның тақырыбы мен идеясын түсінеді;
Көпшілігі : дастанға композициялық талдау жасайды,негізгі мәліметтерді іріктеп сипаттайды.
Жекелеген оқушылар : ақпарат туралы өз түсінігін қадағалай алады;
|
Оқу мақсаты
|
«Кенесары –Наурызбай» дастаны арқылы ХІХ ғасырдағы тарихи-әлеуметтік жағдайға сипаттама беру
|
|
|
Тілдік мақсат
|
Тыңдалым және айтылым дағдылары арқылы оқушылар өз ойларын еркін айтады.
|
Сабақ барысы
|
Кезеңдер
|
Уақыт
|
Мұғалім не істейді?
|
Оқушылар не істейді?
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Кіріспе
|
2мин
|
1. Психологиялық ахуал қалыптастыру үшін мұғалім оқушылармен амандасу
|
Оқушылар сергіту сәтін жасап, санамақ арқылы үш топқа бөлінеді
|
Мақтау, мадақтау
|
Үлестірме қима қағаздар, стикерлер
|
Сөйлеу
|
3 мин
|
Сәйкестендіру кестесі арқылы үйге берілген тапсырманы тексереді.
|
Оқушылар кестені толтырады, үйге берілген тапсырманы орындайды
|
Дайын үлгі арқылы
|
|
Ой қозғау
|
3мин
|
ВИДЕО көрсетіледі.
Мұғалім тарапынан оқушыларға ашық сұрақтар қойылады.
|
Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын болжайды, мұғалімнің қойған ашық сұрақтарға жауап береді
|
Мақтау, мадақтау
|
Суреттер, қима қағаздар, тақта, бор
|
Іс-әрекет
|
|
Жаңа сабақ.
1.Үлестірмелі тапсырмалар.
1-топ композициялық талдау жасайды
2-топ Т ұлғалармен жұмыс/ автор мен басты кейіпкерлерге сипаттама береді/.
3-топ «Қалай ойлайсың?» сұрақтар қояды
ІІ. Ой толғау /шығармашылық жұмыс//жеке жұмыс /
«Туады ерлер ел үшін»
|
Берілген таратпа материалды топта оқиды, жұптасып талқылайды. Оқушылар топта рөлдерге бөлініп, берілген тапсырманы өздігінен орындайды.
Оқушылар ойларын жүйелі жеткізуге тырысады
/
|
Бағалау парақшасы арқылы
|
Бағыттау парақтары, оқулық, тақта, бор
|
Рефлексия
|
4мин
|
«Шығу парағы»
Бүгін не үйрендіңіз?
Сабақ бойынша қандай сұрақтарыңыз бар?
Келесі сабақта қандай мәселелерге аса назар аудару қажет?
|
Бүгінгі өтілген сабақ бойынша өз ойларын айтып, сабаққа кері байланыс береді
|
Өзін-өзі бағалау
|
Стикерлер, бағалау парағы
|
Сабақтан кейін ойланатын сұрақтар
|
Не сәтті болды?
|
|
Не сәтті болмады?
|
|
Нені жақсартуға болады?
|
|
Мен өз дағдыларымда нені дамыта алдым?
Нені өзгертуге болады?
|
|